Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Dzięki. Zmieniłem na "i" i działa. Ale w logu wali co chwilę. Jak ustawisz dźwięk na nim to co kilka sekund pika.

Co ciekawe na wersji 2 to działa prawidłowo ustawione jak na scteenach - czyli tam przejście przez warunek jest tylko trigerem. Jak przechodzi przez 10 a potem już nie. Chyba, że spada w dół i przechodzi przez 29. Nie wiem czemu jest taka różnica? Czy na V2 to nie powinno działać?

Screenshot_20200401-004042__01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Jesli jest już  poruszony temat automatyzacji. Czy ma ktos problem z czujnikiem  ruchu Aqara. Mialem ustawioną  scene ze czujnik poniżej  0lux zapalal światło i po 2 min bez ruchu gasił. Dzialalo  to od 21 do 8 rano. Po zmianie czasu  lub po awarii serwerów EU automatyzacja nie  dziala. Tzn działa  jak włączę cały  dzień.  Po wybraniu  hamonogramu niestety nic się  nie dzieje. Zmieniałem   strefy czasowe  z CET  na GMT+1 ale nic  to nie daje.  Na serwerze  CN działa  poprawnie ale laguje. Macie jakiś  pomysł 

Edytowane przez piteron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rezmus napisał:

gmt+2

Niestety nie pomaga.W historii normalnie  rejestruje  ruch  jednak nie załącza automatyzacji.W oczyszczaczu  i nawilżaczu hormonogram działa poprawnie.  Jednak we wszystkich urządzeniach na zigbee przy  ustawieniu harmonogramu automatyzacje nie działają. Zmiana aplikacji  na inną nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer
11 godzin temu, ruszok napisał:

Tak. Dzięki. Zmieniłem na "i" i działa. Ale w logu wali co chwilę. Jak ustawisz dźwięk na nim to co kilka sekund pika.

Co ciekawe na wersji 2 to działa prawidłowo ustawione jak na scteenach - czyli tam przejście przez warunek jest tylko trigerem. Jak przechodzi przez 10 a potem już nie. Chyba, że spada w dół i przechodzi przez 29. Nie wiem czemu jest taka różnica? Czy na V2 to nie powinno działać?

z tego co pamietam to wlasnie na 3/3h zawsze sie akcja wykonuje, a na starszych tylko raz po spelnieniu warunkow. nie ma na to wplywu, bo decyduje o tym kod po stronie chmury ktorym zarzadza producent.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2020 o 18:31, rezmus napisał:

zobacz czy dziala wykrywanie ruchu i wysylanie wtedy krotkiego wideo do chmury.

Wykrywanie ruchu działa na obu regionach, wysyłanie do chmury jest tylko na CN i jakoś nie mogłem tego włączyć. Dziwnie wdziała nagrywanie, jak mam ustawione ciągłe to jest wszystko ok z odtwarzaniem, jak tylko na ruch to nie można odtworzyć filmiku z karty. Może poprawią aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do automatyki w zakresach czasowych - dodałem nową i nie chodzi.

Ale stare chodzą. Mam różne moce świecenia lampy w zależności od godziny i jest prawidłowo.

 

Ale dodałem nową automatykę że na o określonej godzinie na 5 min włączyć oczyszczać znana maxa to nie wykonała się.

Za to o 8 przełącza mi się z nocnego w auto i to się faktycznie o 8 wykonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

@michal01 powiadomien pewnie tez nie wysyla jak ruch wykryje? raczej nie bedzie aktualizacji do tego, bo po prostu w fds brakuje obslugi tego modelu i nie mozna zrobic upload. w dafang jest to samo, a to ten sam producent i kamerka tylko na chinski rynek.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakiś czas temu przeniosłem wszystkie swoje urządzenia na serwer EU. Wszystko działa szybko i sprawnie, ale od tego czasu nie mam żadnej aktualizacji firmwear-u . Czy to oznacza, że Chińczyki nic nie wypuścili, czy może nie da się aktualizować chińskich urządzeń na europejskich serwerach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lector napisał:

Aktualizacje są na dedykowanych serwerach.

Czyli muszę np. Żarówkę usunąć z serwera europejskiego i podpiąć na china ? Po tej akcji stracę ustawienia automatyki itp?

Czy jest na to jakiś inny sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

tak. tak. nie. osobiscie nie aktualizuje tego typu prostego sprzetu, chyba ze jest jakis powazny bug w obecnym firmware lub wiem ze dodali sensowne opcje w update. to zwykle dotyczny produktow, ktore sa dosc krotko w sprzedazy (< rok).

Edytowane przez rezmus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piteron napisał:

@rezmus

Święte  słowa  sam już dałem  ciała z oczyszczaczem?.Tylko jest jedno ale, skąd mamy wiedzieć  co dodano  a co spierdzielono. Większość  z nas  ma zabawki  z rejonu China

Ktoś musi się poświęcić dla dobra ogółu, innej opcji nie widzę??.

Edytowane przez pablo862
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2020 o 21:43, rezmus napisał:

@michal01 powiadomien pewnie tez nie wysyla jak ruch wykryje? raczej nie bedzie aktualizacji do tego, bo po prostu w fds brakuje obslugi tego modelu i nie mozna zrobic upload. w dafang jest to samo, a to ten sam producent i kamerka tylko na chinski rynek.

No niestety, żadnych powiadomienia nie uświadczyłem. Była kolejna aktualizacja, ale nie zauważyłem zmian, a zależy mi głównie na nagrywaniu jak wykryje ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy pomocy :) nie przychodzą mi od jakiegoś czasu powiadomienia push up na telefon lub z dużym opoznienem. Wersja bramki 3.0 android 5.6.70 serwer chiński. Druga sprawa jak wgrać tego moda na android aby można było korzystać z europejski serwerów. Ściągnąłem plik zip rozpakowałem i co muszę dalej z tym zrobić pozdrawiam i dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich modzących.

Po oryginalne apce i serwerze Chińskim przesiadłem się na moda i serwer Polska. Miałem kilka problemów ale jakoś się udało przenieść i podłączyć większość urządzeń. Mam bramkę MI z BLE (ta okrągła na usb v3 chyba) i nie udało mi się podpiąć do niej  Aqara Wireless Controler 2. Pisze o tym że jej nie obsługuje, jest tak tylko na zmodowanej apce czy na oryginale też ? Trochę to dziwne bo myślałem że nowa bramka jest lepsza od poprzedniej która też posiadam (Aqara Hub - ta do gniazdka). Oczywiście zrobiłem tak że podłaczyłem Aqara Wireless Controler 2 do bramki Aqara ale chciałbym w przyszłości odejść od podłaczania dwóch różnych Bram, da się coś z tym zrobić ? Dodam też że Aqara wireless mini Switch (Advanced) też działa tylko na bramce Aqara a bramka MI go nie obsługuje. Bez dopisku Advanced nie działa na żadnej z Bram. Oczywiście mini przełącznik na oryginalnej apce działał normalnie. O co chodzi ? 

Pozdrawiam

Patryk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer
1 godzinę temu, Pat napisał:

Witam wszystkich modzących.

Po oryginalne apce i serwerze Chińskim przesiadłem się na moda i serwer Polska. Miałem kilka problemów ale jakoś się udało przenieść i podłączyć większość urządzeń. Mam bramkę MI z BLE (ta okrągła na usb v3 chyba) i nie udało mi się podpiąć do niej  Aqara Wireless Controler 2. Pisze o tym że jej nie obsługuje, jest tak tylko na zmodowanej apce czy na oryginale też ? Trochę to dziwne bo myślałem że nowa bramka jest lepsza od poprzedniej która też posiadam (Aqara Hub - ta do gniazdka). Oczywiście zrobiłem tak że podłaczyłem Aqara Wireless Controler 2 do bramki Aqara ale chciałbym w przyszłości odejść od podłaczania dwóch różnych Bram, da się coś z tym zrobić ? Dodam też że Aqara wireless mini Switch (Advanced) też działa tylko na bramce Aqara a bramka MI go nie obsługuje. Bez dopisku Advanced nie działa na żadnej z Bram. Oczywiście mini przełącznik na oryginalnej apce działał normalnie. O co chodzi ? 

Pozdrawiam

Patryk

 

wybierz dowolny sensor z listy. jak hub zacznie mrugac zrob reset relay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 16:02, KristofX napisał:

@Pat jakie urządzenie masz na myśli pisząc Aqara Wireless Controler 2, czy masz na myśli Aqara Wireless Relay Controller (2channels)?
Jeśli tak to działa ono bez problemu z bramką V3 którą posiadasz, musisz tylko manualnie sparować, było o tym w tym wątku wiele razy.

Tak to to urządzenie. W weekend będę miał chwilę to spróbuje znaleźć jak to zrobić. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...