Jump to content

Lector

Administrator
 • Content Count

  3290
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  60

Everything posted by Lector

 1. Lector

  Amazfit GTS

  Ja tam u Was z firmware? Podobno już jest 0.0.8.46
 2. Jeżeli jesteś gotów ponieś koszta, to możesz zrobić własną ekspertyzę w serwisie. Jeżeli będzie ona na Twoją korzyć to sprzedawca musi uznać reklamację, a Ty możesz zadać zwrotu kosztów ekspertyzy. Nie wiem jaki to musi być serwis, może wystarczy serwis GSM lub zegarmistrz. Ewentualnie poszukaj namiarów do serwisu Xiaomi w Polsce (przez sklep stacjonarny), iż potrzebna Ci ekspertyza - odpłatna.
 3. Możliwe że opcję jest dla wybranych zegarków. U mnie na oficjalnej apce też mam te ustawienia dla GTS.
 4. Lector

  Amazfit GTS

  Nikt Ci nie powie jak się sprawuje Bip S, bo raczej go jeszcze nikt nie posiada. Osobiście przesiadłem się z Bip na GTS. Wiadomo inny ekran, lepsze kolory, bez AOD wyciągam podobny czas jak w Bip z ciągłym pomiarem pulsu. GPS szybko łapie fixa, ale tylko sprawdzałem na spacerze z ręką w kieszenie. Linie na mapie nie były idealne, ale dla mnie starsza.
 5. Tylko sterownik ADB aby zegarek miał komunikację z PC.
 6. A przy lampię masz dwa czy trzy przewody? Może instalacja jest przygotowana pod podwójny włącznik po staremu. Można by z lampy zabrać neutralny. Lub drugie wyjście to poszukać puszkę łączeniową to by można było na żółtozielony dać neutralny, ale szukaj wiatru w polu może będzie bezpośrednią nad włącznikiem (pod sufitem).
 7. @Damian 220 Po pierwsze albo zrobiłeś zwarę, albo montujesz w starej instalacji - w puszce włącznika - gdzie nie masz przewodu neutralnego (nie patrz na kolor niebieski przewodu). Po włączeniu włącznika kostka z białym przewodem L1 i brązowym N robi zwarcie dlatego pewnie na module gaśnie LED. Powyżej masz klika poprawnych schematów. A dla uproszenie tak pewnie wygląda Twoja instalacja: Aby można było założyć moduł to w puszce musisz mieć cztery przewody. Dla przykładu:
 8. Tak jest ok, a przełącznik i tak możesz dodać jak będzie potrzebny.
 9. Sorry, ale edytowałeś posta i nie miałem podglądu iż pojawił się schemat. Tak schemat jest poprawny. Ale tak jak pisałem o dziwo u kolegi wcześniej Trzeba było przepiąć S1 na S2 aby działał włącznik. Bo dla mnie jest oczywiste ze S1 odpowiada za wyjście L1 a S2 za wyjście L2, ale może coś chińczykom nie pasowało i jest błędny opis.
 10. Czytaj uważnie post a dokładniej kolorowe pola w tym poście.
 11. Lector

  Amazfit GTS

  Mi tam EN nie przeszkadza, ale pokazali ze jest już PL a nie dali na stałe
 12. Lector

  Amazfit GTS

  Widać ze coś ucichło PL.
 13. Trzy numery, wysłałem PW ze screenami.
 14. Konto @piopel ma bana za multi konto, a na nim masz dwa numery seryjne. Konto @cielu15 ma już trzy numery seryjne. Daty rejestracji numerów dla konta @cielu15: 2020-02-09 18:23 numer C 2020-02-07 10:29 numer B 2019-06-04 22:41 numer A Daty rejestracji numerów dla konta @piopel 2019-09-08 23:17 numer A 2019-09-08 19:15 numer C Jak widzisz sam się gubisz, jaki zegarek na którym koncie masz. Oprócz tego konta powiązanie tym samym IP, więc mogłem zbanować oba. Ja tu tylko pilnuję porządku, pytanie co zrobi @Kaudii®.
 15. @piopel a ile masz kont na forum?
 16. @wojas55 masz już możliwość instalacji. Niestety nie było mnie w domu przez weekend. @piopel a ile masz kont na forum?
 17. Takie podstawy w prądzie zmiennym czyli tym co masz w domu 230V nie ma plusa i minusa. Jest faza (L brązowy lub czarny) i zero (N - niebieski). Na rysunku porobiłeś tych plusów i minusów i nie wiadomo gdzie 230V a gdzie 12V (tu jest plus i minus). Wyłącz prąd ("bezpiecznikiem") rozłącz kostki tak aby zostały tylko na białych powpinaj oba kolory aby nie zrobić zwarcia. Włącz prąd i zobacz próbówką w którym z białych świeci brązowy - faza. To będzie już wiadomo który jest zasilanie a który idzie do włącznika Moduł podpinasz dodatkowym przewodem pod kostkę od białego zasilającego z zachowaniem IN (na module ten pusty bez pętelki) - brązowy (faza) i N (na module) - neutralny (zero). Drugi biały przewód od przycisku brązowy wpinasz do IN (na module tam gdzie jest pętelka - pętelka również zostaje) a niebieski do S1 lub S2 (tak aby Ci pasowało w aplikacje lewy czy prawy kanał). Czarny przewód idzie do zasilacza i tu N - niebieski podpinasz do kostki od białego z zasilaniem, tak aby było coś na wzór litery Y - z jednej strony jest niebieski z białego przewodu gdzie jest faza, a z drugiej masz dwa niebieskie - od modułu i zasilacza . Z czarnego przewodu brązowy (Faza na zasilacz) podpinasz pod L1 lub L2, tak aby Ci pasował kanał lewy lub prawy na aplikacji. Zobacz który kanał z aplikacji zapala i czy działa włącznik. Jakby coś nie działało trzeba zamienić przewody miejscami przewód z S1 na S2 (lub odwrotnie) lub zamień L1 na L2 (lub odwrotnie). Zamień tylko eSy lub eLki nie oba kolory naraz. Tak było wcześniej u kolegi. Pamiętaj nie rób tego pod prądem !!!
 18. Włącznik chcesz zostawić czy nie? Ja dziś w pracy do 21:15, może uda mi się opisać. Jutro jadę na długi weekend do Krakowa, więc będę po za kompem.
 19. Hmm, nie wiem kto jeszcze może mieć.
 20. @MiK jakby co użyj konta użytkownika, bo tak to będzie co chwila trzeba zmieniać przypisanie zegarka. @pstryk numer został przypisany do Twojego konta.
 21. Wiem ze okrągłe są dwie wersję i wiem ze ten akurat ma baterie R6. Idzie je dość łatwo rozpoznać e-ink ma brak "okienka" pod ekranem. A tego drugiego od dołu nikt nie posiada?
 22. Szkoda ze nikt z posiadaczy nie może się podzielić informacjami. Ale jak były problemy to sami czekali na odpowiedzi i pomoc.
 23. Dodaje zdjęcia tych czujników co mnie interesują.
 24. Jak Ci znika z aplikacji to jest to problem z synchronizacją. U mnie efekt też się pojawia, po czym same się pojawiają.
 25. Takie szybkie pytanie na potrzeby Supli. Na jak długo wytrzymuje bateria CR2032 w czujnikach temperatur z bluetooth? Najlepiej pokazać jaki model i jak długo już działa, czy padła bateria czy jeszcze nie.
×
×
 • Create New...