Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Hej. Tak zapoznałem się z treścią tego dokumentu i na pierwszy rzut oka sprawa jest mocno śmierdząca. Po 1 zamazanie danych firmy, która wykonała rzekomą ekspertyzę nie powinno mieć miejsca. Być może sprzedający starał się ukryć ten fakt, ponieważ wcale nie wysyłał tam Twojego zegarka, co mógłbyś potwierdzić chociażby kontaktując się z tą firmą. Po drugie patrząc na ten dokument można dostrzec iż czcionka przy S/N jest inna niż w pozostałej części dokumentu. Możliwe iż sprzedawca posiłkuje się tym samym dokumentem dla wielu przypadków i tylko podmienia numery seryjne w programie typu adobe acrobat. Proponuję wystosować pismo będące odwołaniem od nieuznanej reklamacji z tytułu rękojmi. W odwołaniu domagaj się np. wymiany towaru na nowy. Wykaż iż pierwotną przyczyną zalania płyty głównej (przytaczanej w tej wątpliwej ekspertyzie) było odklejenie się szybki pulsometru co jest wykazywaną szeroko w internecie, usterką wynikającą ze słabej jakości kleju użytego do przyklejenia tej szybki. A zatem wada nie powstała z nieprawidłowego użytkowania zegarka tylko istniała w momencie wydania towaru. Zaznacz również, iż w razie odrzucenia reklamacji zastrzegasz sobie prawo do powołania rzeczoznawcy z dziedziny elektroniki i zgodnie z Art.566 ust.1 Kodeksu Cywilnego będziesz domagał się zwrotu tych kosztów w razie potrzeby w postępowaniu sądowym. Reklamację wyślij pocztą, nie podawaj najlepiej żadnego maila tylko swój adres zwrotny. Sprzedawca ma 14 dni kalendarzowych do ustosunkowania się do Twojego pisma, po tym czasie żądanie jest tratowane jako przyjęte. Powodzenia!
 3. wrzuc starszy firmware i zobacz, czy dziala. bylo o tym kilka stron wczesniej.
 4. Aktualizacja jest opóźniona, nie wiadomo o ile dni. Źródłem jest fanpage FB Viomi - nieoficjalny wpis co prawda @vomort - jeżeli nie słychać pracy silniczka , który puszcza wodę to chyba najlepiej skonsultować się z serwisem.
 5. Czyli jednym słowem - żeby pozbyć się problemu z działaniem kamery poza Chinami w Mi Home... ... wgrałem oprogramowanie które z Mi Home korzystać nie pozwala? Czyli obawiam się że dalej jest bezużyteczna
 6. U mnie na fabrycznym się bramka rozłączała, po aktualizacji (którą trzeba robić na serwerze cn) po 2 tygodniach rozłączyło i trzeba znowu parować. I co ciekawe dopiero po restarcie routera się można ponownie połączyć z bramką
 7. wrzuciles custom firmware, ktore uwalnia od mi home (obsluga rtsp).
 8. Witam, Czy przeglądałeś już może treść odmowy reklamacji?
 9. Pytanie o kamerę Dafang. Wgrałem jakieś opcjonalne oprogramowanie (według tego poradnika LINK). Czy jest teraz jakaś opcja żeby połączyć to z Mi Home? Kamerka rodziców - jedna przestała działać a druga działa do tej pory. Wprawdzie już od dawna leży w szafie, ale pomyślałem że spróbuje coś z nią zrobić.
 10. Siema, chciałem dzisiaj puścić mopowanie jak co tydzień ale i po chwili patrze podłoga sucha a odkurzacz mopuje (jeździ w choinkę), odstawiłem go z powrotem, puszczam jeszcze raz i to samo, nie podaje wody, zmieniłem na zbiorniczek z samą wodą i to samo, nie podaje wody a startując mówi że będzie mopować. nie dodaje żadnych płynów do zbiorniczków więc na pewno się nie zapchały, nie słychać tego dźwięku jak pompuje wody na początku więc coś nie tak z oprogramowaniem. Mieliście może taki przypadek? bo nie wiem co zrobić
 11. @rezmus @Gravis dzieki wielki za informacje, oszczędziłem troche czasu. Usunąłem gateway z serwera Chińskiego, zresetowalem i po podłączeniu do serwera europejskiego dodało mi wszystkie urządzenia podrzędne. Inne urządzenia po wifi czy bluetooth po usunięciu z serwera Chińskiego od razu byly wykrywane przez serwer europejski nie trzeba bylo ich nawet resetować. Jedyny minus to, ze trzeba zrobic na nowo automatyzacje, ale po za tym, wyglada ze wszystko śmiga. A serwer europejski dziala bezporównania szybciej od chińskiego. Jak ktoś sie wacha to polecam👍
 12. Potwierdzam, sensory sie polacza i beda widoczne po czasie. Tylko gate musisz zresetowac
 13. @Andczej te kamerki sa tylko na rynek chinski, wiec nie nie wiem, czy beda dzialac na innych regionach. w czesci kamerek firmware jest tak napisane, ze ignoruje ustawienie regionu przy parowaniu i zawsze podlacza sie na china. mozesz ewentualnie poszukac starego firmware, bo w dafang na starym da sie podpiac. tu masz stare do xiaofang https://github.com/samtap/fang-hacks/wiki/HowTo:-Flash-original-Xiaomi-firmware-from-sdcard-(factory-reset) @kumpel_ teoretycznie przy soft reset wifi (10s przycisk) sensory zostaja sparowane z hubem i po parowaniu huba na nowym regionie powinny sie pojawic w chmurze same.
 14. Planuje przenieść sie calkowicie na serwer EU. Do gatewaya xiaomi v2 mam podłączone kilkanaście czujników i przełączników. Czy powinienem pierwsze każdy czujnik usunac z gatewaya, pozniej usunac gateway. Następnie dodać gatewy do serwera EU i dodawac po kolei czujniki? Czy mozna to jakos prościej zrobic.
 15. Działanie tej wersji jest świetne! Wielkie dzięki @rezmus Niestety nie mogę podpiąć Mi 360 Webcam, chuangmi.camera.xiaobai, wersja systemu 3.5.7_2019111804, a także xiaofanga z systemem 3.3.3.25, ale jako że to xiaofang to rozumiem że nic się nie da zrobić.
 16. Yesterday
 17. No to zobaczymy ile wytrzyma mój Mi ;DD. Jak na razie dwa miesiące minęły i działa.
 18. Lector

  Amazfit GTS

  Ja tam u Was z firmware? Podobno już jest 0.0.8.46
 19. 3 miesiące. Ale zima jest taka że co 2 dzień był punkt rosy przekraczany. Prostokątny aqara
 20. @ruszok Jak długo wytrwał ci ten czujnik na balkonie ?? To jest ten okrągły czujnik temp i wilgotności mi??
 21. w apce aqara. w homekit / mi home dziala.
 22. Ok. Chciałem się upewnić bo kupiłem hub Aqara ale czujniki i inne akcesoria od Xiaomi. Gdzieś na forum na facebooku przeczytałem, że Aqara niby nie działa z akcesoriami od Xiaomi
 23. @rezmus dziękuję. Okazało się że w poprzednim czujniku który miałem na balkonie (zadaszonym) wypalił się pad lutowniczy GND. Punkt rosy (tej zimy osiągany co chwilę) powoduje skraplanie się wody na czujniku a co za tym idzie na tych padach. Doszło do zwarcia, aż do całkowitego wyczerpania baterii efektem czego pad GND przestał istnieć. Uratowałem sprawę, ale stwierdzam, że płytkę i ścianki tego sensora trzeba polakierować sprayem PLASTIK 70. To uchroni elementy przed punktem rosy. W zasadzie bezpośrednio narażany jest tylko ten wystający kawałek z sensorem. Zatem kupiłem nowy sensor i polakieruje go. A ten wykorzystam jako drugi.
 24. sensory nie maja wersji cn/eu (nie liczac gniazdek), wiec tak.
 25. switchow jest kilkanascie rodzajow. nie wiem, czy wszystkie sa w homekit, ale generalnie tak.
 26. Bramka Aqara bedzie wykrywac czujnik ruchu, przycisk i gniazdko ZigBee od Xiaomi na aplikacji Xiaomi Home i Apple Home?
 27. @rezmus Bramka: lumi.gateway.v3 Połączy mi się z czujnikiem: Marka: Aqara Nazwa: Czujnik Temperatury / Ciśnienia Aqara Model: WSDCGQ11LM Standard: EU Czyli bramka CN czujnik niby EU.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...