Jump to content

ruszok

Fan
 • Content Count

  121
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

ruszok last won the day on November 22 2020

ruszok had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam bramkę V2 CN. I mam problem z okrągłym czujnikiem temperatury zigbee xiaomi. Co tydzień, dwa pokazuje go jako offline i nie da się go przywrócić. Klikanie na czujniku nie daje nic - bramka nie reaguje (nawet z odległości 1m). Muszę usunąć czujnik z mi home i sparować na nowo. Przy czym parowanie się nie udaje, a czujnik który wcześniej usunąłem znów jest na liście. Więc mi to wygląda na problem bramki. Ale co tu poradzić?
 2. Też tak macie, że jak wilgotność jest na granicy zadanej (70 %) to talerze momentami stukają bo ciągle startują i się zatrzymują. Potrafi tak minutę stukać, albo kilka sekund. Stuka na tych zębatkach przy dużym stanie wody. Zrobiłem sobie histerezę za pomocą automatyki w HA, ale tak to powinno działać? Nie ma fabrycznie histerezy tylko sztywna granica? W dzień to nie przeszkadza, ale w nocy to słyszę.
 3. No raczej, że do elektroniki...
 4. Po płytce PCB, ale musisz obkleic czujnik cisnienia, czujnik temperatury, przycisk i styki baterii. Tak żeby ich nie zalać. A w czujniku temperatury to tylko te okienko zakleić, a nóżki właśnie porządnie zalakierowac.
 5. Takie wartości są jak się upala czujnik temperatury i wilgotności (ten na płytce). Może jeszcze uratujesz - rozebrać i wyczyścić w ipa. Ja ten na balkon lakierowalem (PCB). Korozją się pokazuje na tych nóżkach.
 6. Dlatego ja już wszystko przeniosłem na home assistant. Fakt jest z tym zabawa, nawet sporo. Ale póki co wszystko mi się udało zintegrować prócz nieszczęsnych GU10 z Ikea (z którymi nie mam takich problemów jak piszecie, ale ja je grupuje na zasadzie automatyki) - tutaj xiaomi dało ciała i nie wystawia obsługi poza bramkę. A tak wszystko mam u siebie (automatyki). MiHome to jeszcze póki co głównie do odczytania mapy odkurzacza. I w takim wydaniu nagle Xiaomi działa bardzo stabilnie...
 7. Skąd bierze dane do górnej belki w mihome.
 8. @rezmus - a od czego zależy język tego plugina jak resztę mam w miarę PL?
 9. Ciekawe że masz plugin PL - ja mam tą stronę Głowno EN, a ustawienia PL. Od czego to zależy? Generalnie musisz zainstalować aplikację modowana i w automatyzacji dojdzie ci opcja disable geolock. Robisz ja jako scenę ręczną i ściągasz locka. Link do miHome: Apk
 10. Poszło PW z prośbą o ID - zablokował się 😒 Udostępnione - poszło?
 11. Firmware 15 trzeba pobrać z serwera CN? Czy pewnie na EU też się pojawi?
 12. Firmware 15 trzeba pobrać z serwera CN? Czy pewnie na EU też się pojawi?
 13. Nie wiem. Po tym numerze z vevs póki co chodzi. Nie mam pojęcia czemu. Jedynie faktycznie nie ma tej opcji clean.
 14. Wywaliłem folder vevs (bo daty się zatrzymały na październiku), zatrzymałem miHome, wyczyściłem podręczną, nadalem na nowo uprawnienia i porobił pliki na nowo i pobrał pluginy. Zrobiłem znów diable geolock i póki co wydaje się ok. Jak będzie fikał to Ci udostępnienie. A u żony w telefonie też trzeba ściągnąć locka? Czy to się robi na poziomie FW?
×
×
 • Create New...

 

adblock-th.png

 

 

 

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

 

 

I accept