Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Pytanko. Przestał mi działać czujnik Xiaomi flora w najnowszej wersji na serwerze pl. Plik plugins.json mam w katalogu vevs i wcześniej działał ok. A teraz mam ciągle error 4 przy synchronizacji danych. Czujnik widzi bramka ble w nawilzaczu. Czy w ostatnich wersjach coś się zmieniło? Mam wersję 5.6.65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, razo napisał:

Pytanko. Przestał mi działać czujnik Xiaomi flora w najnowszej wersji na serwerze pl. Plik plugins.json mam w katalogu vevs i wcześniej działał ok. A teraz mam ciągle error 4 przy synchronizacji danych. Czujnik widzi bramka ble w nawilzaczu. Czy w ostatnich wersjach coś się zmieniło? Mam wersję 5.6.65.

Tak, zmieniło się plik plugins.json to teraz custom.json, musisz dokonać zmiany nazwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarowki  GU10 Ikea white spectrum o symbolu LED 1837R5. Nie działają  w żadnej  konfiguracji tzn bramka Mi v2 wersja CN jak i MultiHub czyli V3. Zarówno  aplikacja stockowa jak i mod serwer zarówno CN jak i PL

 Takie przysłała  mi Ikea jednak nie działają w srodowisku Xiaomi. Aplikacja widzi ten typ ale podczas  parowania mrygnie 3 razy i potem sie tylko sciemnia i rozjaśnia 

20200326_142406.jpg

Screenshot_2020-03-26-12-47-17.png

Edytowane przez piteron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piteron napisał:

Żarowki  GU10 Ikea white spectrum o symbolu LED 1837R5. Nie działają  w żadnej  konfiguracji tzn bramka Mi v2 wersja CN jak i MultiHub czyli V3. Zarówno  aplikacja stockowa jak i mod serwer zarówno CN jak i PL

 Takie przysłała  mi Ikea jednak nie działają w srodowisku Xiaomi. Aplikacja widzi ten typ ale podczas  parowania mrygnie 3 razy i potem sie tylko sciemnia i rozjaśnia 

20200326_142406.jpg

Screenshot_2020-03-26-12-47-17.png

@piteron zgodnie z informacjami na tym forum (inny wątek) to z ostatnich żarówek IKEA działają LED 1739R5 i LED1737R5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piteron napisał:

I takie zamówiłem  przez  formularz złożyłem.  Nawet potwierdzalem dostępność.  Wszystko było  ok do momentu odbioru paczki ?

na stronie IKEA są te co dostałeś i te co działają z mi home, może pomylili coś przy wysyłce
https://www.ikea.com/pl/pl/p/tradfri-zarowka-led-gu10-400-lumenow-bezprzewodowy-przyciemniany-biale-spektrum-90408603/
https://www.ikea.com/pl/pl/p/tradfri-zarowka-led-gu10-400-lumenow-bezprzewodowy-przyciemniany-cieply-bialy-60420041/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KristofX napisał:

W sumie mogliby jakieś zmiany w nazwie robić a nie wszystkie nazywają się tak samo tylko różnią się identyfikatorem modelu??
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzisiaj przenosiłem wszystko na serwer PL i taka niespodzianka. Wszystko się ładnie sparowało tylko lampka bedside2 jest jak by zawieszona jak na foto. Po ubiciu aplikacji i ponownym uruchomieniu mogę ją włączać i wyłączać, ale gdy chcę w "nią wejść" to mam tak ja na obrazku. Nie mam jak jej wykasować i ponownie dodać. Ps. przez Google home normalnie zmienia kolory itd.

1129721714_Screenshot_20200326-201316_MiHome.thumb.jpg.97bc1719a4f66ceca24a0b71be3532bd.jpg

Edytowane przez mskrapi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w najnowszej wersji 5.6.66 nie ma czasem błędu. Nie ładują  sie czujniki temp i wilgotności  te okrągłe  na bluetooth.  Bramka ble je widzi w kafelkach są w zestawienie domu również. Ale jak kliknie  sie w kafelek jest przez moment inicjowanie urządzenia  i potem bialy ekran, nawet bez ikony czujnika

Nowe parowanie  również  nie  pomaga

Edytowane przez piteron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamka bedside 2 ruszyła, niestety padł MI Smart Air Conditioner Controller 2 - ładuje  się ale nie można go sparować z klimatyzatorem. Wchodzi w parowanie ale nie ma żadnego producenta, przy próbie wpisania ręcznie, np. Midea, pojawia się biały ekran i zwis aplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rezmus napisał:

MI Smart Air Conditioner Controller 2 nie bedzie dzialal poza china, bo brak api IR na innych chmurach.

66/67 ma buga poza regionem china. do naprawy najlepiej zostac na 65.

zostać na 65? Prośba o wyjaśnienie dla laika :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ostatnia działająca  wersja XiaomiHome. Do ściągnięcia z linka z pierwszej  strony tego tematu. Czyli ściągasz wersje 5.6.65

@rezmus  jak będzie  już  ok to będzie  numer wyżej  czy dacie info? 

Edytowane przez piteron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mskrapi napisał:

Lamka bedside 2 ruszyła, niestety padł MI Smart Air Conditioner Controller 2 - ładuje  się ale nie można go sparować z klimatyzatorem. Wchodzi w parowanie ale nie ma żadnego producenta, przy próbie wpisania ręcznie, np. Midea, pojawia się biały ekran i zwis aplikacji. 

Jeśli można zapytać to z jakim klimatyzatorem działa mi-home? Xiaomi nie spotkałem w sprzedaży? Jeżli jest dostępny klimatyzator działający z mi home od pewnego sprzedawcy prosze o link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Yaku napisał:

Jeśli można zapytać to z jakim klimatyzatorem działa mi-home? Xiaomi nie spotkałem w sprzedaży? Jeżli jest dostępny klimatyzator działający z mi home od pewnego sprzedawcy prosze o link.

MI Smart Air Conditioner Controller 2 to kontroler IR, zamiast oryginalnego pilota od klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...