Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

2 godziny temu, rezmus napisał:

xiaomi nie poprawilo. vevs naprawil, bo ile mozna czekac na nich ;)

Czy może vevs jakoś poradzić z podłączeniem xiaofanga pod EU, bo nie moge zjechać z softem (nawet przy pomocy TTL). Próbowałem do vevs pisać przez TELEGRAM ale odpowiedzi brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z google home. Nie steruje mi włączeniem i wyłączeniem oczyszczacza xiaomi 3h. google home pisze że oczyszczacz jest offline. Z poziomu  aplikacji xiaomi home sterowanie działa. Usługa Mi home jest połączona z google home. Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam  problem z czujnikiem temp i wilgotności , co kilka dni kasują się zapamiętane dane temperatury. 

Gdzie są zapisywane te dane? I czy można je odzyskać albo co można zrobić żeby ich nie traciło. 

I jeszcze drugi problem, widziałem że "inni " użytkownicy mają ciśnienie podane w hPa a nie w kPa. Da się zmienić jednostki ciśnienia? 

Screenshot_2020-02-14-22-09-17-967_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2020-02-14-22-06-52-454_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp Aquara mi padł? Do dziś chodził. Dziś się okazało że brak połączenia - bateria martwa. Wymieniłem. Łączy się. Ciśnienie mierzy, ale temp i wilgotność umarła.

 

Od razu dodam, że czujnik jest na dworze, ale na balkonie, pod daszkiem bez dostępu wody. Jak go zdjąłem był suchy, a w nocy nie padało tak czy owak.

Screenshot_20200215-114614.jpg

Screenshot_20200215-114620.jpg

Edytowane przez ruszok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer
W dniu 9.02.2020 o 09:46, rezmus napisał:

sprawdzilem ostatnio jak ten alarm jest ustawiany i generalnie to wyglada tak, ze tworzy taka scene

warunki (spelnione rownoczesnie)

arming on
trigger z sensora drzwi, motion, leak, itp

akcja

alarm na hubie

dodalem w modzie warunek arming on / akcje alarm i mozna sobie teraz samemu zrobic dowolna scene, ktora wywola alarm ten migajacy.

Witaj @rezmus kombinuję dalej z tym alarmem dymnym i nie za bardzo widzę ten warunek arming on, w akcjach alarmu, co niestety komplikuje sprawę, możesz podpowiedzieć jak to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

nie dalem tego do moda, bo jak sie bawilem to hub w pewnym momencie sie zglitchowal i na alarm jedynie szly powiadomienia bez dzwieku i swiatla. dopiero hard reset z usunieciem calej konfiguracji to naprawil. jak bede mial wolna chwile to jeszcze z tym powalcze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer
2 godziny temu, Kaudii® napisał:

Witaj @rezmus kombinuję dalej z tym alarmem dymnym i nie za bardzo widzę ten warunek arming on, w akcjach alarmu, co niestety komplikuje sprawę, możesz podpowiedzieć jak to ogarnąć

co chcesz zrobic dokladnie z tym sensorem? on nie ma opcji, zeby wywolac alarm kiedy zostanie dym wykryty?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

no właśnie o to mi chodziło by czujnik dymu aktywował alarm z migającym czerwonym światłem w 3-ch bazach, ale stworzyłem sobie dwie sceny, które wywołują syrenę alarmową i wszystkie dostępne lampy w domu palą się czerwonym światłem przez minute, widocznie tak musi zostać,  może za jakiś czas coś się wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

@Levy  można jeszcze pobrać pod linkiem ze strony projektu, wystarczy skopiować link do pliku obecnego tam , wkleić w przeglądarce i zmienić nr wersji na właściwy , następnie otwieramy tak spreparowany link i wyskakuje nam okno logowania, tylko trzeba pamiętać by nie wpisywać usera jedynie hasło podane poniżej w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 22:15, rezmus napisał:

to byla scena lokalna. pewnie podczas kasowania cos sie zglitchowalo i usunelo info o scenie w chmurze, ale nie sama scene z urzadzenia.

Mam kamerę g2 i ten sam problem z nie istniejąca sceną. Jest jakiś sposób na usunięcie jej bez resetu. Mam wiekszosc scen po lanie i to byłby dramat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...