Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Developer

@Andczej te kamerki sa tylko na rynek chinski, wiec nie nie wiem, czy beda dzialac na innych regionach. w czesci kamerek firmware jest tak napisane, ze ignoruje ustawienie regionu przy parowaniu i zawsze podlacza sie na china. mozesz ewentualnie poszukac starego firmware, bo w dafang na starym da sie podpiac.

tu masz stare do xiaofang https://github.com/samtap/fang-hacks/wiki/HowTo:-Flash-original-Xiaomi-firmware-from-sdcard-(factory-reset)

@kumpel_ teoretycznie przy soft reset wifi (10s przycisk) sensory zostaja sparowane z hubem i po parowaniu huba na nowym regionie powinny sie pojawic w chmurze same.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

@rezmus @Gravis dzieki wielki za informacje, oszczędziłem troche czasu.

Usunąłem gateway z serwera Chińskiego, zresetowalem i po podłączeniu do serwera europejskiego dodało mi wszystkie urządzenia podrzędne.

Inne urządzenia po wifi czy bluetooth po usunięciu z serwera Chińskiego od razu byly wykrywane przez serwer europejski nie trzeba bylo ich nawet resetować.

Jedyny minus to, ze trzeba zrobic na nowo automatyzacje, ale po za tym, wyglada ze wszystko śmiga.

A serwer europejski dziala bezporównania szybciej od chińskiego. Jak ktoś sie wacha to polecam????

 

Edytowane przez kumpel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o kamerę Dafang.
Wgrałem jakieś opcjonalne oprogramowanie (według tego poradnika LINK).
Czy jest teraz jakaś opcja żeby połączyć to z Mi Home?

Kamerka rodziców - jedna przestała działać a druga działa do tej pory.
Wprawdzie już od dawna leży w szafie, ale pomyślałem że spróbuje coś z nią zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 23:30, MacOn napisał:

Screenshot_2020-02-20-23-29-50-649_com.xiaomi.smarthome.jpg

U mnie na fabrycznym się bramka rozłączała, po aktualizacji (którą trzeba robić na serwerze cn) po 2 tygodniach rozłączyło i trzeba znowu parować. I co ciekawe dopiero po restarcie routera się można ponownie połączyć z bramką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rezmus napisał:

wrzuciles custom firmware, ktore uwalnia od mi home (obsluga rtsp).

Czyli jednym słowem - żeby pozbyć się problemu z działaniem kamery poza Chinami w Mi Home...
... wgrałem oprogramowanie które z Mi Home korzystać nie pozwala? :D

Czyli obawiam się że dalej jest bezużyteczna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo862 napisał:

@rezmus Czy na waszym modzie będzie działał Smartami Evaporative Humidifier (w wersji na region CN) na serwerze EU?? 

Działa potwierdzam - dziś skonfigurowałem ;) Trzeba tylko wgrac moda, żeby wczytał się język angielski w pluginie

Edytowane przez Gravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do najnowszej wersji bramki (tej zasilanej z USB) do się podłączyć lampy Yeelight YLXD01YL (popularne, tanie plafony 320 28W z wifi, bramką BLE i sterowane z pilota bluetooth) np przez bluetooth, żeby automatyzacja działała lokalnie, bez sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...