Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Sprzęt


Lector

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Jakbyś dał linki to bym wiedział :P

Ale może chodzi Ci o gniazdko WiFi i drugie gniazdko ZigBee.

Czyli w pieszym aby zdalnie sterować nie potrzeba Gatewaya, do drugiego już potrzeba a dodatkowo ma funkcję pomiaru poboru prądu.

  1. ZigBee: https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Mijia-Smart-Home-Zigbee-Version-Smart-Socket-Work-With-Xiaomi-Multifunctional-Gate-p-1249793.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN
  2. WiFi: https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Intelligent-WiFi-Wireless-Remote-Control-Smart-Socket-Basic-Version-p-1042488.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN
  3. WiFi + USB (stare trudno dostępne): https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Intelligent-WiFi-Wireless-Remote-Control-Smart-Socket-p-962055.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Ja posiadam pierwsze i trzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W przyszłym miesiącu planuje zakup Xiaomi Smart Mi Air Purifier

Ciekawe czy obejdzie się bez Vat, jak to miało miejsce z telefonami które dostałem wczoraj i przed weekendem.

Cena bardzo kusi.

 

Ktoś posiada owe cacko? Daje radę przy alergikach?

Moja córka ostatnio cały czas z katarem chodzi, no i pomyślałem o zakupię tegoż urządzenia.

Jak da radę, to będę kupował drugie na piętro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy air purifera

Polecam nawet te sceny z pomiarem z wewnętrznego czujnika zanieczyszceń działają. jak weźmiesz priority linę -DPD bez VAT ale ponad miesiąc. Urządzenie ma tylko taka przypadłość że na głównym oknie jakość powietrza masz w AQI a sceny ustawiasz w migrogramach na m sześcienny. Sam system auto średnio działa jak dla mnie ale kilka scen by włączał się na turbo po przekroczeniu zadanej wartości i wyłączenie jak wróci do zadanej i wszysko śmiga.

Edytowane przez tygrys951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie mam dwa pytania. w temacie smart socket.

1. Jeśli dobrze rozumiem to żeby wałczyć urządzenie do smart socket trzeba mieć przejściówkę i żeby włączyć smart socket do gniazdka, trzeba mieć przejściówkę. Czyli wtedy wygląda to tak, że mamy urządzenie- przejściówkę-smart socket- przejściówkę-gniazdko ?

2. Co mi daje smart socket jeśli urządzenie jest sterowane elektronicznie? Tzn. jeśli mam włącznik mechaniczny (np. wiatrak czy cokolwiek co ma fizyczny przycisk) to urządzenie będzie działać, ale jeśli coś wymaga po włącznie do prądu włączenie dodatkowego przycisku (np, na ekranie dotykowym) to smart socket nic nam nie da, prawda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

1. Tak, ale jeżeli urządzenie nie ma uziomu, to nasz wtyk pasuje do smart socket.

2 . W takim przypadku nic ci nie da, no chyba za podpinasz pod tą listwę ze sprzętem TV, SAT, DVD itp i jak wyjednasz na urlop czy gdzieś to sobie sprzęt odłączać b nie był w stanie spoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, to może inaczej. Gdzie jest czujnik odpowiadający za „brak światła”, a może jest to rozwiązane zupełnie inaczej? Próbuję znaleźć miejsce (dla Gataway-a) gdzie możliwie jak najdłużej będzie dla niego jasno. Chodzi o to, żeby w scenie z czujką nie włączał światła kiedy jeszcze jest widno za oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Lektor mam problem. Posiadam giazdko ZigBee. Skonfigurowane i dające prąd. Niestety po pierwszych kilku razach wł/wył(przez aplikację) przestaje reagować. W Mi Home mam komunikat off(dioda się nie świeci) ale prąd jest. Nie działa nawet przycisk, fizyczny.

Masz jakieś sugestię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ktoś z Was zastanawia się nad zakupem lampy Yeelight JIAOYUE 650. Mam i polecam. Uważam, że (jak dotąd) najlepsza z sufitowych, współpracująca z Mi Home. Posiadam wersję z „gwiazdkami”. Bardzo dobrze oświetla pokój 25 m2. Światło przyjemne dla oka we wszystkich konfiguracjach. Ambilight - fantastyczna funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@@das ja akurat z MiHome głównie sam korzystam, powodem jest to ze do sterowania w domu mam klawisze + sceny automatyczne.

Podłącz do gniazdka jakąś lampkę i zobacz czy będzie działaś normalnie, nie wiem co tam podpinasz. Ja miałem problem kiedyś z listwą też klawisz na niej mi zaświrował, pomógł reset i dodanie na nowo.

@Czesiek U mnie ostatnio urządzenia MiHome zbyt mocno świrują aby inwestował w lampę. Mam zarówki RGB zapalane bezprzewodowym podwójnym klawiszem Aqary + kostka do zmiany trybów. Żona się co róż wkurza ze w sypialni nie może zapalić lub zgasić światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czesiek napisał:

Być może ktoś z Was zastanawia się nad zakupem lampy Yeelight JIAOYUE 650. Mam i polecam. Uważam, że (jak dotąd) najlepsza z sufitowych, współpracująca z Mi Home. Posiadam wersję z „gwiazdkami”. Bardzo dobrze oświetla pokój 25 m2. Światło przyjemne dla oka we wszystkich konfiguracjach. Ambilight - fantastyczna funkcja.

Możesz zrobić foto? :)

Gdzie zamawiałeś i za ile? 

Zastanawiam się nad nią właśnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gravis napisał:

Możesz zrobić foto? :)

Gdzie zamawiałeś i za ile? 

Zastanawiam się nad nią właśnie 

Zdjęcie kiepsko oddaje kolor, ale wrzucam (światło ustawione na „księżyc”). Najlepiej pooglądaj na YouTube. Zamawiałem w GearBest, koszt z przesyłką 620zł (była promocja z maila). Lampa szła 2 tygodnie.

Po lewej (ta jaśniejsza kreska) to odbicie innego światła - nie błąd.

38FBF48E-28D8-4F38-8398-C9BD9EB8F456.jpeg

Edytowane przez Czesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...