Jump to content

Czesiek

Fan
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. @sotoJedyne co przechodzi mi do głowy: 1. Usuń Gateway z nowego konta 2. Wyciągnij Gateway z prądu na kilka minut 3. Podłącz ponownie do zasilania 4. Zaloguj się na starym koncie i wykonaj punkt 1-3 (z ta różnicą że usuwasz ze starego konta) Następnie podepnij Gateway na (starym) koncie i odczekaj min 30 min. Jeszcze pytanie: czy aplikacje masz na 1 urządzeniu ?
 2. Czesiek

  Sprzęt

  @Gravis Oczywiście wszystko jest kwestią gustu. Dla mnie największą zaletą Yeelight jest dodatkowe światło Ambilight i nie ma tego pustego miejsca po środku jak w Philipsie. Podejrzewam, że niedługo pojawią się znów w sprzedaży. Ewentualnie możesz napisać zapytanie o dostępność. EDIT: Lampa jest dostępna https://www.gearbest.com/flush-ceiling-lights/pp_1119115.html Spróbuj użyć kuponu: XMY650
 3. Czesiek

  Sprzęt

  U mnie (odpukać) wszystko działa idealnie, również dzięki Tobie (pomogłeś w ustawieniu scen, które obsługiwane są dwoma lub więcej włącznikami). Był moment, że u mnie też „świrowało”, ale któregoś dnia przysiadłem i wszystkie sceny jeszcze raz dokładnie prześledziłem. Znalazłem kilka błędów, głównie tam gdzie trzeba było wstawić opóźnienie - wszędzie dałem (dla pewności) 2sekundy, były również poprzestawiane poszczególne sekwencje. Od tego momentu działa super. I o dziwo nawet sceny, w których nie było błędów, ale świrowały, teraz jest OK.
 4. Czesiek

  Sprzęt

  Zdjęcie kiepsko oddaje kolor, ale wrzucam (światło ustawione na „księżyc”). Najlepiej pooglądaj na YouTube. Zamawiałem w GearBest, koszt z przesyłką 620zł (była promocja z maila). Lampa szła 2 tygodnie. Po lewej (ta jaśniejsza kreska) to odbicie innego światła - nie błąd.
 5. Czesiek

  Sprzęt

  Być może ktoś z Was zastanawia się nad zakupem lampy Yeelight JIAOYUE 650. Mam i polecam. Uważam, że (jak dotąd) najlepsza z sufitowych, współpracująca z Mi Home. Posiadam wersję z „gwiazdkami”. Bardzo dobrze oświetla pokój 25 m2. Światło przyjemne dla oka we wszystkich konfiguracjach. Ambilight - fantastyczna funkcja.
 6. Czesiek

  Sprzęt

  OK, to może inaczej. Gdzie jest czujnik odpowiadający za „brak światła”, a może jest to rozwiązane zupełnie inaczej? Próbuję znaleźć miejsce (dla Gataway-a) gdzie możliwie jak najdłużej będzie dla niego jasno. Chodzi o to, żeby w scenie z czujką nie włączał światła kiedy jeszcze jest widno za oknem.
 7. Czesiek

  Sprzęt

  Czy wiecie może gdzie (z której strony) jest czujnik światła w bramie Gateway?
 8. Czesiek

  Sceny Mi Home

  Pytanie trochę z innej beczki. Czy można poukładać/uporządkować sceny według własnej kolejności ? Trochę mi się to wszystko rozjechało i przy większej ilości trudno jest (na szybko) coś znaleźć.
 9. Czesiek

  Nasze sceny

  Jak to jest z tym czujnikiem ruchu (aqara)? Ustawiłem prostą scenę - włącz żarówkę gdy jest „ciemno”. OK działa. Ale postanowiłem dodać zakres godzin w jakich ta scena ma być aktywna no i klops. Scena o zadanej godzinie się wyłączy i włączy, ale po włączeniu czujnik nie reaguje na ruch. Co ciekawe jak otworzę aplikację i ręcznie przesunę „suwak” najpierw OFF, następne ON to działa... Spróbowałem zrobić to samo ze sceną włącz żarówkę gdy jest ruch (bez względu na światło) i z tą sceną wszystko jest OK. Jednak zależy mi na tej pierwszej scenie z „pomiarem” światła. Czy ktoś ma podobny problem?
 10. Dzięki @Lector . Teraz wszystko jest OK
 11. Prawdopodobnie robię coś źle, ale wstawiając sceny manual (off) do poszczególnych/odpowiednich scen one tak jakby się „zapętlają”. Wynikiem jest włączenie światła na ułamek sekundy (i tyle). Po skasowaniu i stworzeniu na nowo wszystkich scen „sekwencja” 1 raz przechodzi prawidłowo, ale kolejne wciśnięcie klawisza powoduje - jak wyżej.
 12. Również witam wszystkich! @swedish_chef Używam aplikacji na iOS i mam ten sam problem (w opcji „Turn on/off scene” nie ma możliwości wyboru edytowanej sceny). Strasznie to komplikuje ustawianie „bardziej wymagających” scen. Ja na ten moment poddaje się. Szczerze mówiąc, sam takiej sceny pewnie bym nie wymyślił gdyby nie tutorial napisany przez @Lector, a teraz niestety wszystko szlag trafił...
×
×
 • Create New...