Skocz do zawartości

sandwolf

Fan
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny
 1. sandwolf

  Sprzęt

  nie ma wcale
 2. sandwolf

  Nasze sceny

  W sumie to opłaca się mieć bardziej urządzenia na wifi niż zigbee z tego co widzę. Urządzenia na wifi mogą działać tak daleko jak sięga sieć a ZB tak daleko jak jest centralka.
 3. sandwolf

  Nasze sceny

  Mnie czasem działa czasem nie. Tzn. działa czujnik światła + godzina. I tak sobie jest 2 tygodnie i nagle bam, przestaje działać ustawienie godzinowe. WYwalam regułę, tworze ją na mowo i działa. Z innej beczki, może @Lector pomoże: wkurza mnie strasznie że np. lampka na biurku działa tylko wtedy kiedy sie ruszam (ma czujnik ruchu), ale po chwili kiedy sie nie ruszam wyłącza się (mam zdefiniowane wyłączanie) po 2 minutach). Czy da sie ustawić regułę tak aby lampka po ręcznym włączeniu (przycisk na lampce), wyłączała regułę o automatycznym wyłączeniu ? Z tego co widzę w regułach to przycisk lampki nie może uruchamiać reguły (czyli nie ma go w 'if").
 4. sandwolf

  Nasze sceny

  z tego co piszą na forach to ok 10-15m w zależności od ilości przeszkód. Chyba można zapomnieć o jakimś xiaomi domofonie, (o ile taki się pojawi) który wisiał by na furtce i byłby połączony z całym systemem.
 5. sandwolf

  Nasze sceny

  a wlaściwie, jaki jest możliwy zasięg między gatewayem a uradzeniami peryferyjnymi?
 6. sandwolf

  Sceny LAN i Cloud

  Mnie tez interesuje ten temat. Niezawodny @Lector pomoże
 7. sandwolf

  Mi Home a brak prądu

  dzieki:)
 8. sandwolf

  Mi Home a brak prądu

  mam pytanie za 100 punktów. Jak dokładnie działa gateway ? czy jest tak że reguły są zapisane w aplikacji i jeśli dajmy na to mamy czujnik który steruje światłem to obieg informacji wygląda następująco. 1. czujnik wysyła komendę do gateway 2. gateway łączy się z wifi i sprawdza w necie (aplikacji na telefonie) czy jest reguła na bazie czujnika 3. gateway wysyła komendę do żarówki aby się wałczyła ? pytam ponieważ bez wifi komendy oparte o czujnik ruchu i żarówkę nie działają
 9. sandwolf

  Sprzęt

  czekam z niecierpliwością na nowy nawilżacz Xiaomi. Niby już wyszedł a nie da sie kupić.
 10. sandwolf

  Nasze sceny

  chyba ze czujnik zalania na ziemi ale nie wiem czy by działał na deszcz
 11. sandwolf

  Nasze sceny

  myślałem jeszcze o czujniku wilgotności. Tym bez wyświetlacza (nie wiem czy może być używany zewnętrznie). Jeśli pokazywał by dużą wilgotność, (czyli deszcz) to mogło by wtedy nie podlewać.
 12. sandwolf

  Nasze sceny

  Mam fajny pomysł, mam nadzieję że @Lector pomoże mi z realizacją. Jak sprawić żeby xiaomi pomogło w podlewaniu ogrodu? Załóżmy, że mamy porozkładane węże w ogrodzie. Można by ustawić elektrozawory które mogą dostarczać lub odcinać wodę i co dalej? MOże ktoś popuścić wodze fantazji.
 13. sandwolf

  Zaawansowane ustawienia

  przedsionek, załóżmy że drzwi A to drzwi wejściowe do domu a drzwi B to drzwi od przedsionka. Tylko jedna.
 14. sandwolf

  Zaawansowane ustawienia

  dwa czujniki na dwóch drzwiach obok siebie. Drzwi A i drzwi B. Jeśli idę z drzwi A do B to w domu włącza się światło, jeśli odwrotnie to się wyłącza.
 15. sandwolf

  Zaawansowane ustawienia

  tak zrobiłem, ale chodzi mi o to że kolejność koniecznych do spełnienia warunków nie ma znaczenia, niestety. Gdyby to działało w ten sposób można by zrobić regułę w zależności z której strony w którą się idzie, od A do B czy odwrotnie.
×