Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Levy napisał:

Masz aktualna wersję apki? 

Oczywiście. Robiłem na modzie i na oryginale. Na cn i eu. Na starszych wersjach też. Bramka pracowała 3 lata. Po wyłączeniu z prądu nie mogę jej dodać mimo, że pojawia się przy próbie dodania. Szyfrowania zmieniałem. Hasła też. Coś się wysypało. Po utracie prądu tryb offline i na tym skończyła swój żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

6 godzin temu, piteron napisał:

A reset bramki był robiony 10xklik?

Nie no nie pytajcie o tak proste sprawy. A reset robisz 10s trzymając przycisk. I robiłem 10x klik i trzymając itd. Problem jest na etapie dodawania do sieci. Nie udaje się to. Tak jak by problem był z szyfrowaniem (po zakupie miałem właśnie ten problem). Robiłem hot spoty na telefonach itd. Szyfrowanie zmieniałem. Ustawienia routera nie były zmieniane, bo bramka działała cały czas. Problem zaczął się po zaniku prądu. Przeszła w tryb offline więc podjąłem próbę dodania jej na nowo i ni chu chu.... Apka bramkę widzi. Bramka tworzy sieć. Dziwne, że po po nieudanej próbie dodania do apki, światełko świeci na niebiesko zamiast dalej na żółto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zgłasza błąd podczas parowania?

Miałem tak z jedną bramką ale Aqary. Po wypięciu z zasilania nie mogłem jej spowrotem dodać. Kupiłem następną a "uszkodzoną"odłożyłem. Teraz niedawno oddałem ją znajomemu i........normalnie działa i u niego i u mnie 

Może nie powinien pytać,ale sprawdzałeś we wszystkich dostępnych urządzeniach, często mimo dodania do pomieszczenia zdarzą się ze nie jest wyświetlane na stronie głównej apki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piteron napisał:

Nie dodałem przecinka między reset i 10xklik 😏

Też pomyślałem, żeby dać jej "odpocząć" i tak zrobiłem. Niestety nie pomogło. Dzisiaj dojedzie nowa i starą odłożę na dłużej. Robiłem 10s i 10x klik. Bramka przechodzi w tryb parowania. Aplikacja ją odnajduje. Telefon przesyła dane do aplikacji. Potem łączy się z nią, a na końcu podczas 3 etapu czyli dodawania bramki do sieci (co zawsze trwało kilka sekund) teraz trwa bardzo długo aż policzy do 100 i wyskakuje komunikat, że nie można dodać urządzenia. Przerabiałem ten temat na samym początku po zakupie. Problemem było szyfrowanie. Bramka pracowała 3 lata i teraz takie coś. Na pewno problemem nie jest router, który mam od początku. Nawet na hot spocie nie chce się dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Raamboo napisał:

Też pomyślałem, żeby dać jej "odpocząć" i tak zrobiłem. Niestety nie pomogło. Dzisiaj dojedzie nowa i starą odłożę na dłużej. Robiłem 10s i 10x klik. Bramka przechodzi w tryb parowania. Aplikacja ją odnajduje. Telefon przesyła dane do aplikacji. Potem łączy się z nią, a na końcu podczas 3 etapu czyli dodawania bramki do sieci (co zawsze trwało kilka sekund) teraz trwa bardzo długo aż policzy do 100 i wyskakuje komunikat, że nie można dodać urządzenia. Przerabiałem ten temat na samym początku po zakupie. Problemem było szyfrowanie. Bramka pracowała 3 lata i teraz takie coś. Na pewno problemem nie jest router, który mam od początku. Nawet na hot spocie nie chce się dodać.

Miałem podobny problem parę lat temu rezmusa podpowiedział aby próbować w czasie kiedy w Chinach jest noc . Po kilkunastu próbach udało się , ale pamiętam też nerwa miałem . Poza tym coś jest nie tak z łączem , mam kamerę z piętą z monitorem, wcześniej kamera nie rozłączyła się i połączenie między monitorem a kamerą było stabilne od kilku dni monitor gubi połączenie a próba ponownego połączenia nie działa , muszę to zrobić ręcznie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Raamboo napisał:

Nie no nie pytajcie o tak proste sprawy. A reset robisz 10s trzymając przycisk. I robiłem 10x klik i trzymając itd. Problem jest na etapie dodawania do sieci. Nie udaje się to. Tak jak by problem był z szyfrowaniem (po zakupie miałem właśnie ten problem). Robiłem hot spoty na telefonach itd. Szyfrowanie zmieniałem. Ustawienia routera nie były zmieniane, bo bramka działała cały czas. Problem zaczął się po zaniku prądu. Przeszła w tryb offline więc podjąłem próbę dodania jej na nowo i ni chu chu.... Apka bramkę widzi. Bramka tworzy sieć. Dziwne, że po po nieudanej próbie dodania do apki, światełko świeci na niebiesko zamiast dalej na żółto.

Na tych prostych sprawach najczęściej popełnia się błędy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam router ax3600 oryginał chińczyk ale podpiety na EU i dokupiłam dwa meshe ax3000 z globalem na polske ale jeden działa super a drugi ma problemy...

albo sie nie dodaje albo ma czerwoną diodę przy "internet" albo działa tylko po restarcie głównego routera i działa blisko niego a jak odlącze od prądu i przeniosę dalej, blizej salonu tam gdzie chce mieć neta to zapala się czerwona dioda z netem...

Oba urządzenia z jednego opakowania i nie wiem o co chodzi. na miwifi.com ten 'walnięty" gdy dodaje nowy "mesh node" długo myśli lub wyskakuja błędy. jak pojawi się na 'drzewie rodzinnym" w podgladzie miwifi.com to potrafi sobie zniknąć.

O co chodzi? Może ja go mam z tym meshem drugim połączyć a nie z routerem? Myślę aby wszystko przerzucić na chiński serwer... lepszego mesha ma mąż przy pokoju do grania a w salonie nie idzie ogladać netflixa czy youtuba... appka miwifi na telefon to porażka, wersja w mi home jeszcze większa tragedia, jedynie przegladarkowo idzie coś ustawić. Wcześniej używałam repeaterów ale za dużo kanałów powodowalo lagi i zdecydowałam się na mesh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie problemy od kilku dni z chmurą CN?
Teraz v3 jest online ale wszystkie urzadzenia do niej podłączone offline.
Czy może chodzić o wersje apki?  mam modowaną ale starszą dawno już nie aktualizowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2024 o 10:50, Fanek napisał:

Czy też macie problemy od kilku dni z chmurą CN?
Teraz v3 jest online ale wszystkie urzadzenia do niej podłączone offline.
Czy może chodzić o wersje apki?  mam modowaną ale starszą dawno już nie aktualizowałem

Ja od kilku dni nie mogę dodać wzmacniacza WiFi i listwy zasilającej. Przeszły w tryb offline i nawet po resecie i bezpośrednim połączeniu nie da się ich dodawać. (Mi power strip i Mi WiFi reapater 2)

Także na regionie CN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z odkurzaczem Mop pro wersja chińska, aplikacja vevs łączy się z odkurzaczem wszystko jest ok ale na serwerze DE wychodzi ze jest offline pomimo że jest z nim połączony bo pokazuje że się ładuje albo czuwa itd. Na serwerze chińskim łączy się i można wysyłać komendy. Chyba coś namieszali na serwerach że urzadzenia spoza Europy nie działają prawidłowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

u mnie wszystkie urzadzenia cn podpiete na eu wciaz dzialaja normalnie.

u znajomego roborock s5 max (wersja tylko global) podpiety na eu od 2 dni jest offline, wiec moze cos sie w chmurze porypalo.

edit: podobno naprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 01:39, piteron napisał:

Ja praktycznie wszystko aktualizuję na CN nawet zabawki global/eu

Ja przenoszę bramkę z urządzeniami,tzn usuwam ja z EU i loguję na CN. Po aktualizacji wracam na EU ,ale wszystkie urządzenia muszę od nowa nazwać, przydzielić do pokoi i odświeżyć automatyzacje

Jeśli chodzi o bramki to aktualizacje ładują się po kolei,wiec jeśli nigdy nie robiłeś to może okazać się że po jednej aktualizacji za chwilę wskoczy następna. Inne urządzenia instalują tylko najnowsze oprogramowanie.

Obecnie nie powiem Ci jaka jest najnowsza wersja bo moja główna bramka przestała mnie lubić 😏 działam na zapasowej i czekam aż znajomy przelutuje mi gniazdo zasilania 

Kusi mnie niezmiernie podjęcie próby zaktualizowania mojej bramki V3 (v1.4.6_0043) przechodząc chwilowo na CN, którą mam podłączoną od lat w regionie: Polska (aplikacja 'niemodowana'). Zyskam czy otworzę tylko puszkę Pandory ?

 

2024-04-21 14.40.28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja firmware twojej bramki jest dość archaiczna, nowe wersje wniosły sporo usprawnień, ale decyzję musisz podjąć sam. Poniżej zamieszczam changelog z aktualizacji, zobacz czy coś ci się przyda. Osobiście dla mnie bardzo pożyteczne okazało się przystosowanie jej do współpracy z centralną bramką jako auxiliary gateway, wiele scen po tej operacji działa teraz sprawniej i lokalnie. 

 

Screenshot_2024-04-21-15-05-37-502_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2024-04-21-15-06-00-599_com.xiaomi.smarthome.jpg

Edytowane przez Test
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was czujniki obecnosci linptech działają popraw ie bo u mnie sceny z obecnością i natężeniem światła nie działają. Najgorsze jest to że nie ma błędów w dziennikach po prostu nie ma wpisów nawet błędów. Sceny są lokalne 

Edytowane przez Levy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beetlewersja dosyć stara,ja aktualizowalem swoją niedawno,i wszystko na plus. To co wspomniał @Test to w 100% potwierdzam.Wiekszosc scen mam lokalnych i działają bez zastrzeżeń . Nie wiem czy to zasługa firmware czy nie ale zauważyłem że  bramka zdecydowanie szybciej "wstaje" po utracie połączenia z siecią 

@Levy mam kilka scen z limptechem i z jego czujnikiem światła,wszystkie działają bez zastrzeżeń 

Screenshot_2024-04-21-22-57-05-860_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2024-04-21-22-57-01-103_com.xiaomi.smarthome.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Levy napisał:

Czy u was czujniki obecnosci linptech działają popraw ie bo u mnie sceny z obecnością i natężeniem światła nie działają. Najgorsze jest to że nie ma błędów w dziennikach po prostu nie ma wpisów nawet błędów. Sceny są lokalne 

Akurat u mnie sceny z Linptechem działają poprawnie, ale ostatnio zauważyłem, że grzebanie w konfiguracji scen im po prostu nie służy i zwyczajnie przestają działać, zwłaszcza te z czujnikami ruchu oraz zawierające jakiekolwiek opóźnienie. W moim wypadku kilka przestało działać po zamianie w nich urządzenia na inne. Zapisały się poprawnie, lecz nigdy więcej nie zadziałały. Pomogło tylko ich usunięcie i stworzenie na nowo - cóż... zdążyłem się już do tej "magii xiaomi" przyzwyczaić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - usuń i stwórz na nowo, ale spróbuj najpierw bez okresu działania, nie wiem na jakim regionie jesteś, ale po zmianie czasu chyba z 2 dni serwery chińskie wariowały i sceny zaczęły się u mnie wykonywać z ich strefą czasową, ale co ciekawe nie wszystkie, też musiałem kilka usunąć i od nowa tworzyć, nie ważne że były również lokalne. Na pewno firmware Linptecha masz aktualny ? Takie lub podobne objawy występowały u mnie przed aktualizacją właśnie, niby sam sensor działał, ale zawieszał się w dziwny sposób i tylko odłączenie zasilania pomagało, ale też nie na długo, tak że posprawdzaj. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piteron napisał:

@beetlewersja dosyć stara,ja aktualizowalem swoją niedawno,i wszystko na plus. To co wspomniał @Test to w 100% potwierdzam.Wiekszosc scen mam lokalnych i działają bez zastrzeżeń . Nie wiem czy to zasługa firmware czy nie ale zauważyłem że  bramka zdecydowanie szybciej "wstaje" po utracie połączenia z siecią 

Stara, stara. Na serwerze EU nic się nie działo.  Dzięki @piteron dzięki @Test

Pozwólcie, że dopytam. Czy operacja ma rozpocząć się od zmiany Regionu z 'Polska' na 'Chiny' bezpośrednio (w PROFIL -> DODATKOWE USTAWIENIA) czy jakimś innym mykiem ? Pytam, bo w opisie widziałem, że @piteron wspomniał o usunięciu bramki przed zmianą na CN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...