Jump to content

Test

Fan
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Ten okrągły na zdjęciu to akurat wersja Mijia z wyświetlaczem LCD a nie e-ink, w dodatku nie jest zasilany baterią CR2032 tylko paluszkiem AAA. Model e-ink firmowany jest jako ClearGrass, łatwo je pomylić gdyż są faktycznie podobne, jednak różnica zasadnicza to właśnie ekran e-ink. Zasilany jest baterią CR2430, nie jak w pytaniu CR2032. To tak gwoli ścisłości...Oczywiście oba współpracują z MiHome i funkcjonalnie są tożsame. Mam oba, lecz aktualnie podłączony tylko ten pierwszy, więc mogę się wypowiedzieć wyłącznie na temat jego baterii, ale autor pytał o CR2032 a nie o AAA. Nie mniej jednak na dobrej jakości paluszku Duracell działa już dobre kilka miesięcy i pozostało 69%.
 2. No ale po co dublować temat poruszany TUTAJ.
 3. Dodawanie urządzeń niekoniecznie musi być problemowe z powodu utraty części pakietów. W moim wypadku akurat ma to znikome znaczenie, ale jeśli jesteś przekonany, że u Ciebie to jest problemem, to jedyne co mogę poradzić, to restart routera i znalezienie optymalnego położenia (raczej bliżej niż dalej) urządzenia, które chcesz dodać. Możesz też spróbować, o ile router na to pozwala zwiększyć siłę sygnału, ale jak pisałem wcześniej wydaje się to mało sensowne, gdyż niektóre z urządzeń podają, że sygnał WiFi jest na poziomie 100%, mimo to pakiety są gubione. Pamiętam, że niektóre z moich kilkudziesięciu urządzeń musiałem parować kilkukrotnie, gdyż proces kończył się niepowodzeniem. Czasem przeciążone serwery też mają na to wpływ, jak zauważył kolega, z tym że powyższy temat dotyczył utraty pakietów w sieci lokalnej, a nie przez internet.
 4. Cóż...Mam dwa różne routery (Xiaomi R1D oraz R3D), każdy z nich obsługuje kilka lub kilkanaście urządzeń, ale tak na prawdę w ogóle nie są obciążone. Co ciekawe nie ma tu wielkiego znaczenia odległość urządzeń od routera, kilka z nich wręcz stoi przy samym routerze, gdzie pokazują, że sygnał WiFi jest doskonały na poziomie 100%, jednak uparcie twierdzą, że tracą po kilka lub nawet kilkanaście procent pakietów. O dziwo zachowują się tak tylko urządzenia podłączone przez pośredniczącą bramkę, która zresztą też wywala taki komunikat od czasu do czasu. Próbowałem przestawiać niektóre z urządzeń, ale raczej z miernym skutkiem, zresztą nie widzę sensu przestawiania, kiedy sygnał WiFi jest doskonały. Dlatego dałem sobie spokój, urządzenia działają jak działały, wyświetlają że tracą pakiety i poza tym drażniącym oko komunikatem nie zauważyłem ich wadliwego działania. Dlatego też na twoje pytanie zupełnie śmiało mogę odpowiedzieć - NIC
 5. Owszem to dość kłopotliwe zjawisko i jest spowodowane przez chiński serwer. Niestety nic tu się nie poradzi, serwery w chinach są czasem tak obciążone, że pakiety są odrzucane w porażających ilościach, co powoduje wspomniany efekt nie działania lub też działania z baaaaardzo wielkim opóźnieniem. Pisząc, że nic się nie poradzi mam tu na myśli region Mainland China. Zawsze możesz spróbować (oczywiście przez zmodyfikowaną apkę MiHome vevs) podłączyć urządzenia poprzez region EU, nie wiem tylko czy wszystkie urządzenia będą miały możliwość automatyzacji, ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, bo sam używam regionu chińskiego. Zapytaj o konkretne urządzenia kolegów @rezmus, @Lector czy @Kaudii®, oni niewątpliwie dokładnie wiedzą jak sytuacja wygląda.
 6. Test

  Mi Band 5

  Biere w ciemno więc A tak bardziej poważnie - Mi Band 4 jest prawie doskonały, właściwie brakuje mu tylko wspomnianej obsługi płatności GPay, jeśli plotki i cena się potwierdzą, to raczej bez żadnej wróżki już dziś można śmiało założyć, że Mi Band 5 z NFC będzie niewiarygodnym hitem, czego sobie i wszystkim życzę.
×
×
 • Create New...