Jump to content

beetle

Fan
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A czy mam jakieś szanse na przewodowe przełączniki Aqara (naścienne) z hubem ZNDMWG02LM na regionie PL ?
 2. Nie mam pomysłu i wciąż zbyt małe doświadczenie. W moim systemie (w większości czujniki ruchu i otwarcia) nie ma takiego ryzyka. Chętnie przeczytam pomysły innych w tym temacie. Sorry. BTW argument z rybkami przekonał mnie do bacznego śledzenia tego wątku 👌
 3. Dzięki za błyskawiczną podpowiedź. Dobry hub ? Mam teraz: Gateway v2 DGNWG05LM (v3.5.8_14769) Gateway v3 ZNDMWG02LM (v1.4.6_0043102) Któryś się łapie na "dobry" ?
 4. Kusi mnie uruchomienie sterowania oświetleniem oraz wentylatorem w łazience z równoczesną możliwością korzystania z podwójnego standardowego wyłącznika na wejściu do niej. W moim Xiaomi Home v6.0.214 (bez moda, wybacz) / region PL widzę: Wireless Relay Controller (2 channels). Nie wiem gdzie mogę zdobyć ustrojstwo bez ryzyka, że nie uda mi się skonfigurować na mojej wersji XH ze wspomnianym regionem. Zakładam, że dobrze zrozumiałem przeznaczenie tego elementu. Czy mogę prosić o linki-pewniaki dla wersji PL ?
 5. Zastanawiam się jaki Ci podać najlepszy przykład, który to zobrazuje ... i pomoże w przyszłości. Nie chcę zagmatwać bardziej. Musi nastąpić przejście przez zadaną w scenie wartość. Coś się ma uruchomić gdy temperatura spadnie poniżej ustalonej wartości X i coś się ma wyłączyć gdy temperatura wzrośnie powyżej Y (zapewne z jakimiś tolerancjami +/- o których teraz lepiej nie wspominajmy). Jeśli wciąż trwasz w zakresie pomiędzy X oraz Y to nic się nie stanie jeśli uruchamiasz scenę pierwszy raz. Dla zabawy podgrzej lub "wystudź" 😉 (przekrocz X lub Y). Czy jest wykonalne "bez przech
 6. Pozwól na sugestię. Też kiedyś miałem wątpliwość w tym zakresie. Doprowadź sytuację to takiej kiedy temperatura wykona przejście przez zadaną w scenie wartość. Sam fakt, że teraz temperatura w pomieszczeniu jest poniżej (lub powyżej) tej ustawionej nie spowoduje nic. Przejdź przez ustawiony w Twojej scenie próg, tak dla testu/zabawy.
 7. W oryginalnej aplikacji XH jest też problem z aktywacją ochrony poprzez skrót. Poprawnie odświeża się stan ochrony dopiero po wejściu głębiej. Wszystko działa z opóźnieniem na regionie PL.
 8. Czyli tylko zaufanie do sprzedawcy, który pisze lub nie, że będzie działało z regionem EU. Xie xie
 9. Czyli chcesz mi delikatnie powiedzieć w starym roku, że ... "kicha" ! Musi być "coś". Z pewnych względów muszę jeszcze jakiś czas opierać się na wersji oryginalnej Xiaomi Home i mieć ten luz i spokój przy rozbudowie systemu. Jeszcze niby 6 minut ale: Szczęśliwego Nowego Roku !
 10. Nie daje mi spokoju jeden temat. Liczę na przychylność developerów i możliwości aplikacji Xiaomi Home. Każdy z produktów Xiaomi ma swój kod. Przykłady sprawdzone i działające w regionie PL: Motion Sensor (RTCGQ01LM) Gateway/Hub v3 (ZNDMWG02LM) Window/Door Sensor (MCCGQ01LM) Temperature & Humidity Sensor (WSDCGQ01LM) etc Na liście dostępnych elementów systemu Xiaomi Home w danym regionie są z reguły nazwy dosyć enigmatyczne/ogólnikowe, które w żadnym stopniu nie ułatwiają i nie wspierają w temacie poprawnego zakupu kolejnego elementu. Przykład:
 11. Teraz jest stabilnie w temacie tytułowym: okresów efektywności. Na razie nie mam innych uwag dodatkowych typu utrata czujników, przejścia w offline, rozłączanie, etc. (v3 / ZNDMWG02LM / v1.4.6_0043 / 102). Brakuje mi kilku funkcjonalności z możliwości dostępnych w bramkach w wersji v2 ale bez wbudowanego głośnika tak już musi być.
 12. @piteron Już wiem gdzie dałem plamę. Pekin ustawiałem w hub'ie, a nie w telefonie. Trafiłem na Twój szczegółowy opis: Jeśli teraz zadziała przez kilka dni to będę bardziej optymistycznie myślał o v3.
 13. To jednak nie koniec przygody z Gateway v3 (ZNDMWG02LM) dystrybucja polska: następnego dnia o 9:30 -> scena się uruchamia (a nie powinna), próba dezaktywacji sceny kończy się niepowodzeniem, usunięcie sceny jest wykonalne ale ... i tak działa Zaczynam żałować, że nie zamówiłem jej na Ali 😂 😂 😂 Z drugiej strony jest to pewnego rodzaju wymuszenie abym dokupił czujnik światła zamiast kombinować okresem efektywności. Ale czy mogę IM ufać (hahaha) ?
 14. Dziękuję. Rozumiem, że gdyby ktoś w Xiaomi podszedł do tematu profesjonalnie, to przewidziałby ten problem zamawiając partię na lokalny rynek (EU). Mam nadzieję, że przy odrobinie dobrej woli ktoś wprowadzi stosowną poprawkę do oprogramowania hub'ów v3 (bo z v2 tego nie doświadczałem). Jeśli nie będzie nacisków ze strony klientów to nie wydarzy się nic.
×
×
 • Create New...

 

adblock-th.png

 

 

 

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

 

 

I accept