Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Developer

automatyzacja to warunek > akcja w chmurze. skoro chmura nie dostanie danych to masz odpowiedz ;)

automatyzacja nie dziala w konkretnym momencie tylko jak wartosc logiczna warunkow zmieni sie z false na true. tylko do tego musza byc dane, ktore nie sa za czesto wysylane. automatyzacja zadziala z opoznieniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Witam, mam kamerę MJSJ02HL. Kamerę postanowiłem zresetować i od tego momentu wydaje się być zacięta. Nawet po wgraniu oprogramowania z tego wątku, kamera po uruchomieniu zachowuje się dokładnie tak samo tj. włącza się, prosi o zeskanowanie QR codu, ale nawet nie kończy tego zdania i od razu zapętla się mówiąc "waiting for connection". W tym czasie nie widzi QR code, nic nie się nie zmienia.

Reklamować czy jakoś dam radę ją ożywić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rezmus napisał:

automatyzacja to warunek > akcja w chmurze. skoro chmura nie dostanie danych to masz odpowiedz ;)

automatyzacja nie dziala w konkretnym momencie tylko jak wartosc logiczna warunkow zmieni sie z false na true. tylko do tego musza byc dane, ktore nie sa za czesto wysylane. automatyzacja zadziala z opoznieniem.

Dzięki, @rezmus, teraz kumam, jak to działa. Ostatecznie więc automatyzacja zadziała po 30 min. Inna droga to modyfikacje pluginu. Czy dałoby się jakoś zaadaptować plik .json z innego oczyszczacza? - widziałem takie pliki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

plugin sam w sobie nie wplywa na dzialanie firmware. automatyzacja w modzie dla pro h jest taka jak dla innych modeli.

generalnie to nie ma zadnego dobrego rozwiazania. mozna by teoretycznie puszczac z harmonogramu 2x dziennie komende do urzadzenia, zeby przez 12h wyslal dane czesto tak jakby ktos mial apke odpalona (chyba co 5s). trzeba by tylko w pluginie zablokowac wysylanie tej komendy, bo plugin ustawi boost mode na 60s. pytanie jak chmura xiaomi zareaguje jak bedzie dostawac dane co kilka sekund i jak to wplynie na zywotnosc sprzetu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rezmus napisał:

plugin sam w sobie nie wplywa na dzialanie firmware. automatyzacja w modzie dla pro h jest taka jak dla innych modeli.

generalnie to nie ma zadnego dobrego rozwiazania. mozna by teoretycznie puszczac z harmonogramu 2x dziennie komende do urzadzenia, zeby przez 12h wyslal dane czesto tak jakby ktos mial apke odpalona (chyba co 5s). trzeba by tylko w pluginie zablokowac wysylanie tej komendy, bo plugin ustawi boost mode na 60s. pytanie jak chmura xiaomi zareaguje jak bedzie dostawac dane co kilka sekund i jak to wplynie na zywotnosc sprzetu.

ja tak naprawdę potrzebowałbym tego tylko na kilka/kilkanaście minut parę razy dziennie. Pomysł jest taki, że po przewietrzeniu chałupy oczyszczacz ma pracować z pełną mocą, aż zbije PM2.5 do określonego poziomu, poniżej tej wartości przechodzi w tryb auto i dalej sobie już spokojnie "doczyszcza". Na skok zanieczyszczeń po wietrzeniu reaguje idealnie. Gorzej z dojściem do dolnej wartości, bo ją osiąga stopniowo, a nie skokowo. Cały proces trwa zwykle właśnie te kilka/kilkanaście minut (a nie pół godziny :)) Na razie zamiast wyłączać maksa i wchodzić w auto czyści dalej z pełną mocą, chyba że odpalę plugin - wtedy od razu wskakuje automatyzacja i jest ok.

Edytowane przez Biegnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

akcja na urzadzeniu wifi, czy zigbee? u mnie teraz wszystkie sceny harmonogramu gdzie akcja jest na urzadzeniu wifi robia sie cloud. sceny z akcja na podpietych do bramki gniazdku zigbee, czy zarowkach ble mesh sa lan. wczesniej wifi tez byly lan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rezmus napisał:

to w menu nie ma znaczenia. parowales bramke z chinskim czasem na telefonie? bez tego zawsze bedziesz mial zly czas w scenach lan z fw poznizej 1.4.7_0115.

Nie. Parowałem normalnie. Przez ponad tydzień wszystko chodziło mi w pełni poprawnie. Dopiero od 12.02 nie działa. Bramka ma "The current version is the latest. Current version: 1.4.6_0012".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziwi mnie po prostu to, że te same sceny działały poprawnie jeszcze 3 dni temu (wszystko uruchamiało się o poprawnych godzinach) a nie wykonywałem ponownego parowania bramki czy oświetlenia...

Prośba o informacje jak temu zaradzić - czy da się jakość zaktualizować fw do wspomnianego przez Ciebie 1.4.7_0115 skoro aktualnie wyświetla mi "is the latest"? Ew. ponowne parowanie  bramki z chińskim czasem na telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miboy napisał:

Ktoś kojarzy co to może być za pilot bluetooth? W ustawieniach nie widzę aby móc dodać pilota.

IMG_20210214_112000.jpg

IMG_20210214_112021.jpg

Sprawdź czy po aktualizacji wentylatora jak klikasz w pilota od lampy z wiatrakiem nie piszczy Ci wentylator. U mnie siedzi taki firmware

Screenshot_2021-02-14-14-08-12-571_com.xiaomi.smarthome.jpg

Edytowane przez piteron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...