Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Problem z czujkami temp & wilgotności


AdiGryfinoPL

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, jechałem na tej lampce kupionej w Rossmanie przez rok (plus czujnik). Wszystko śmigało.

Lampka miała normalnie BLE, w pracy widziałem temperaturę i miałem alarmy. Lampa ma symbol MJCTD01YL.

Na początku był problem, bo wymagała aktualizacji przez tel z androidem, a mam tylko jabłko. Ale jakoś poszło, nie pamiętam jak. Coś z regionem zmieniałem.

 

Jakiś  czas temu zmieniłem router i telefon. Przez jakiś czas nie zaglądałem do aplikacji. Teraz że sezon zimowy, znowu chcę w pracy wiedzieć co się dzieje w domu.

No i (__o__)

 

Lampka się instaluje, czujnik po blouetooth też. Oba są w aplikacji, ale jak klikam na BLE to pokazuje 0 urządzeń.

Resetowałęm na wszystkie sposoby. Zmieniłem serwer na Chiny, to pojawiła się opcja: zobacz co zrobić żęby śledzić temp. przez internet. I tam link do sklepu z krzaczkami i propozycja bramki/kamer/jakiegoś budzika.

 

Więc zgaduję że jakąś aktualizacją uwalili BLE w tej lampce, albo BT w lampce padł.

W każdym razie na pewno działało, i to nie do wyłączenia z prądu, a teraz przestało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, to mój pierwszy temat, trafiłem z googla po całym dniu walki. Nigdzie z googla nie wyskakiwało że jest ogólny problem z BLE, a nie czytam od deski do deski każdego forum na które trafię. Jak rozumiem, nawet gdybym teraz kupił bramkę aqara albo mi v3 to i tak mi ten czujnik po bt nie zadziała? A czy inne czujniki np aqara z ich bramką normalnie śmigają?

Zresztą w tym temacie były opinie że z tą lampką to nigdy nie działało a to nie prawda

Edytowane przez dpasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

lampka oczywiscie ma bramke ble, jako jedyna z 3 modeli bedside od yeelight. problem lezy w chmurze eu i dotyczy wszystkich bramek ble. mozesz zmienic region lub poczekac az naprawia (o ile naprawia). jesli kupisz bramke zigbee to oczywiscie sensory zigbee beda dzialac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Na szybko poczytałem forum, zmieniłem na antarktydę profil ogólny. Niestety nadal nie widzi czujnika po BLE :(

Telefon ip Xs

Widżet w telefonie też pokazuje 0 stopni 0 wilgotność. Tylko jak po BT do czujnika zaglądam to normalnie jest temperatura...

I nigdy w Apple watchu nie działało "karty informacyjne".

Chyba trzeba zainwestować w inną bramkę, ale to już temat na głębsze czytanie netu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.

Czujnik to ten mały okrągły, który był dostępny w rossmanie. oprogramowanie 1.0.1_0068

lampka ma 1.6.6_0172

Może czas w lampce muszę zmienić? jest gmt+1

ten rejon tylko na ogólnym profilu zmieniłem. Pytało czy zmienić serwer i widzę że działa wszystko wolniej

EDYTA: nie wiem co się stało, ale widzi czujnik na BLE :D Ale wartości 0,0

EDYTA 2: pokazuje już wartości na widżecie :)

Edytowane przez dpasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jeszcze nie działa chmura ble na serwerach eu. O ile włączą to, czy posiadając nawilżacz drugiej generacji ( z wyświetlaczem ), będę mógł połączyć go z tymi sensorami:

1.https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-temperature-humidity-monitor-2

2.https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-bluetooth-temperature-humidity-monitor

Podobno ten nawilżacz jest taką bramką?

Oczywiście mówię o regionie europejskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 18:12, rezmus napisał:

od miesiaca ble ma awarie na regionie eu (o czym mozesz przeczytac praktycznie w kazdym temacie).

Tak niestety jest, mi parowanie czujnika temperatury i kontaktrona z bramka V3 też nie działa na EU, po przejściu na Chiny wszystko paruje się bez problemu. Niestety serwer chiński ma kiepski PING i lampy włączają lub wyłączają się z dużym opóźnieniem. Mam nadzieję, że to naprawią, bo trochę to słabe z ich strony, sprzedają coś co nie działa jak powinno. 

Edytowane przez maras26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Hej, mam problem z termometrem-  kwadratowy z wyswietlaczem. Nie działają wogole automatyzację oparte o wyniki z niego.... 4 dni temu jeszcze działały, Teraz nic.termometr widziany w bramce BLE nawilzacza, mam podgląd historii pomiarów. Niestety żadna automatyzacja oparta o wyniki z termometru nie działa, nawet najprostsza...

Screenshot_2021-01-30-21-35-33-322_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2021-01-30-21-35-03-893_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej..moment..czy to  znaczy że temperatura niższa niż 26  nie znaczy że jeśli  aktualna jest niższa niż 26.... czy ta reguła rzeczywiście jest taka głupio opisana że jak spadnie, czyli musi być przejście przez wartość?czyli to jest opcja, że jeśli jest więcej niż 26 i spadnie poniżej to się wykona? Ooo shit... Tego się nie spodziewałem... Jako programista jak widzę if <26 then... To rozumiem to wprost...

Screenshot_2021-02-01-08-49-22-167_com.xiaomi.smarthome.jpg

Edytowane przez MaCkBeTh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

podgrzej go suszarka, jak spadnie to sie wykona. oczywiscie nie od razu jesli to ble, bo dane sa wysylane co ~10m. to samo dotyczy podgrzewania. jesli bedzie 27, ale za szybko sie schlodzi to niekoniecznie te 27 pojdzie do chmury. uroki ble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowe pytanie, mianowicie posiadam nawilżacz powietrza Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier (pierwsza generacja - bez wyświetlacza) w dystrybucji europejskiej i chciałbym podłączyć do nawilżacza za pomocą wbudowanej w niego bramki bluetootha czujnik temperatury i wilgotności. Zewnętrznym czujnikiem wilgotności chciałbym zautomatyzować pracę nawilżacza za pomocą aplikacji MiHome. Mam nadzieję, że czujnik pozwala na zastosowanie kroku reakcji działania urządzenia o 1 stopień, a nie jak to jest rozwiązane w nawilżaczu o 10 stopni. W związku z tym, czy mogliby mi Szanowni Forumowicze podpowiedzieć jaki czujnik z ekosystemu Xaiomi kupić (numer referencyjny urządzenia)? Zależy mi, aby czujnik temperatury i wilgotności (może być z wyświetlaczem) był kompatybilny z nawilżaczem oraz współpracował z serwerami europejskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...