Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

problem z hubem i gniazdkiem


adrianze

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

znalazłem podobne tematy ale wydaje mi się, że moja sytuacja jest trochę inna- mianowicie:

zakupiłem na oficjalnym sklepie mi-store.pl 2 rzeczy:

Centralka Inteligentnego Domu Xiaomi Mi Smart Home Hub BLE ZigBee Wi-Fi

Inteligentne gniazdko Mi Smart Power Plug ZigBee

 

nie mogę sparować gniazdka z aplikacją- nie wiem z czego wynika ten problem, bo przecież zarówno gniazdko jak i hub są z oficjalnej dystrybucji. region mi home mam ustawiony na Polskę.

proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, a jeszcze taka rzecz po krótkiej obserwacji: wszystko niby działa, ale w aplikacji cały czas pojawia sie komunikat, że zadne urządzenie nie jest podłaczone - nie mierzy zużycia prądu itp.

ponadto ikona w apce oznaczona jest jakby urzadzenie bylo wylaczone ale dziala...

kwestie opoznienia w dzialaniu pomijam- bo to domyslam sie, ze jest normlane.

taki to juz urok czy cos jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w gniazdko z bolcem

 

ponadto - po jakims czasie gniazdko się rozparowuje - przy próbie włączenie/wyłączenia z apki pojawia się "operacja nie powiodla się"

 

dziwne to wszystko -  rozumiem, że gdyby kazda rzecz byla zamawiana od majfrendów , ale to wszystko jest z mistore/pl takze nie kumam

Edytowane przez adrianze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Zrób mały test, włóż gniazdko do jakiegoś przedłużacza bez uziemienia i obserwuj. Jeśli będzie wariować zmień polaryzację. Ja tak miałem z jedną sztuką,nie liczył energii i non stop miał komunikat ze nie podłączono urządzenie,a byl podlaczonu amplituner. Gniazdko normalnie działało. Po zmienie polaryzacji jest wszystko ok.Nie wiem jak to wytłumaczyć ale spróbować warto

Edytowane przez piteron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko u mnie działa, tylko problem w tym, że nagle przestało naliczać pobór energii, znaczy mierzy zużycie w danej chwili, ale nie zapisuje dziennego, czy miesięcznego zużycia. Zmieniałem polaryzację i bez efektu, co może być nie tak? Gniazdko EU, apka modowana, bramka wersja CN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...