Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
adamk99

Nowy Router a urządzenia Xiaomi

Recommended Posts

Witam !

Mam pytanie, jeżeli wymienię router na nowy (być może taki sam model) i ustawię w nim taki sam identyfikator SSID , tryb zabezpieczeń oraz hasło, to w Mi Hom powinny mi pozostać wszystkie zainstalowane urządzenia Xiaomi ? Myślę, że nie muszę wszystkiego odinstalowywać i instalować na nowo. W obecnym routerze mam spalone wyjście ethernet a dla większego zasięgu chcę ustawić aces point. Proszę kolegów o odpowiedz i ewentualne uwagi. Myślę, że po winno to działać na każdym routerze przy spełnieniu warunków o których pisałem, nie mam jednak doświadczenia w tym zakresie.

powinno dzialac. moze byc jeszcze potrzeba zmiany mac na wifi, bo takie info tez jest zapisane w chmurze.

Zmiany mac routera?  To może byc problem 😞 W informacji o sieci urządzen widzę adres mac ale urządzeń każdy inny. Jak mozna ten mac zmienić?

mac na interfejsie wlan, nie na wan. pewnie nie kazdy router pozwala to zmienic. wymien router i zobacz, moze bedzie dzialac bez tego.

2 godziny temu, adamk99 napisał:

Witam !

Mam pytanie, jeżeli wymienię router na nowy (być może taki sam model) i ustawię w nim taki sam identyfikator SSID , tryb zabezpieczeń oraz hasło, to w Mi Hom powinny mi pozostać wszystkie zainstalowane urządzenia Xiaomi ? Myślę, że nie muszę wszystkiego odinstalowywać i instalować na nowo. W obecnym routerze mam spalone wyjście ethernet a dla większego zasięgu chcę ustawić aces point. Proszę kolegów o odpowiedz i ewentualne uwagi. Myślę, że po winno to działać na każdym routerze przy spełnieniu warunków o których pisałem, nie mam jednak doświadczenia w tym zakresie.

Napisz co to za router.

Posted (edited)

No to może być problem ze zmianą adresu MAC.

Nie chodzi o zmienianie adresu MAC urządzeń podpiętych do Mi Home, bądź urządzeń podpiętych do sieci, a o zmianę adresu mac WiFi Routera.

Jedyne rozwiązanie to odpięcie urządzeń, dla pewności zresetowanie do fabrycznych każdego z nich i potem podpinanie po kolei do nowego wifi.

Przed odpięciem zaktualizował bym Firmware na każdym urządzeniu.

Potem odpinasz je przez

Cytat

Wchodzisz do urządzenia

3 kropki w prawym górnym rogu

General settings

User Agreement and Privacy Policy

Withdraw authorization

Yes

Niektóre przypadki trzeba jeszcze po tym w ekranie głównym przytrzymać urządzenie i usunąć z listy.

Tak dla każdego urządzenia podpiętego pod wifi.

Edited by the4anoni

Posted (edited)

No to kupa roboty by mnie czekała. Może jednak da się bez zmiany adresu MAC? Czyli musiałbym cofać zezwolenie do każdego urządzenia. Inaczej: pierwsze usunąć wszystkie użądzenia podpiete pod bramki ZiGbe. Pożniej cofać zezwolenia do bramek i pozostałych wifi.

Edited by adamk99

nic nie odpinaj, po prostu ustaw takie samo ssid/haslo. jesli nie zadziala to zawsze mozesz fizycznie zresetowac ustawienia na kazdym urzadzeniu, a sensorow od bramki nie musisz w ogole odpinac, tylko bramke przepiac ewentualnie jak nie zadziala.

No cóż dzięki panowie za pomoc. Spróbuje tak zrobić. Tylko jak robić fizyczny reset przy żarówkach Light i Agara? Czy póżniej zadziałają. Czytałem o róznych problemach.

Posted (edited)

w kazdym jest jakis sposob, w mihome jak wybierasz z listy powinno ci pokazac jak zresetowac, ewentualnie poszukaj info na necie. yeelight ktory mam resetuje sie przez 5x wlaczenie i wylaczenie co 1s okolo, inne nie wiem.

Edited by rezmus

mozesz przetestowac, czy ci zadziala. zrob sobie na telefonie hotspot i nadaj mu ssid/haslo jak na routerze, a router wylacz.

O widzisz ! Na to bym nie wpadł. Jest jakiś sposób aby wypróbować. Tylko mam dużo urządzeń a nie wiem, ile w hotspocie może zadziałać.

licz tylko te, ktore podlaczaja sie po wifi (czyli bez sensorow), mozesz czesc wlaczyc, sprawdzic czy sie loguja i dzialaja, potem wylaczyc i sprawdzic inne. pewnie z 10 pojdzie na raz, ale to juz chyba zalezy od producenta telefonu.

Posted (edited)

Tak czy tak będę wiedział, czy bez adresu MAC jest to możliwe. Dzięki @rezmus. Jeżeli część się zaloguje to raczej pozostałe piwinny też.

Edited by adamk99

Dodam tylko, że wystarczy zmienić identyfikator SSID , hasło i sposób szyfrowania. Działa bez MAC.