Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Sterowanie 2 gniazdkami przez pobór prądu.

gyg
 Share

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję pomocy w skonfigurowaniu pewnej sceny. Chce, mieć 2 smart gniazdka, na jednym wzmacniacz oraz konsole, na drugim TV. 1 gniazdo powinno być sterowane przez pobór prądu na 2 gniazdku. Jeżeli TV zostanie włączony, i pojawi się większy pobór, powinno włączyć się gniazdko z wzmacniaczem i konsolami.

Czy jest jakieś rozwiązanie sprzętowe z rodziny Xiaomi, które zadziała w ten sposób? 

Masz może gateway?

Bo ja mam tak, że w smart gniazdko mam włączoną listwę a w niej z tv i dekoder i włączam je przez Smart switch, klikając raz. Wtedy włączają mi się 2 sprzęty. 

A ty potrzebujesz aby działało niezależnie, czyli raz sobie włączasz wzmacniacz bez tv a raz samo tv tak?

mam w domu też Smart gniazdko z tym ukazywanym poborem i takie tam ale nie bawiłem się wcześniej czy tak można zrobić, pod jednym gniazdkiem 2 urządzenia.

• 3 weeks later...

Podepnę się pod temat. Czy Aqara Smart Plug oraz Mi Smart Plug mają identyczne opcje dla automatyzacji? Aqara mi pokazuje takie, jak na zrzucie. Czy w Mi będzie identycznie? Brakuje mi trochę automatyzacji z poborem prądu.

Screenshot_20211108-100603_Mi Home.jpg

Godzinę temu, rezmus napisał:

kliknac ikone gniazdka na liscie urzadzen.

Aaa ? jestem zażenowany swoim poziomem ?

Jak wyłączę lampkę, to na wtyczce jest brak zużycia (0,00 W). Celuję w automatyzację, że jeśli jest pobór prądu na wtyczce i brak ruchu na czujniku, to żeby wyłączyła się wtyczka. Ale nie mam na liście zdarzeń poboru prądu :(

Mam 1.5.0_0102. Aktualizacja robiona przez CN rok temu, kiedy były duże opóźnienia powiadomień na urządzeniach, a na EU nie kwapili się z aktualizacją fw.

Przy najniższym natężeniu światła w lampce, wtyczka pokazuje 1,5 W. 

Przy najwyższym 8,7 W.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...