Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Smartwatch - konkurencja


Lector
 Share

Recommended Posts

  • Administrator
  • 3 weeks later...

Oglądałem na żywo tego Huawei Watch GT, jednak zrezygnowałem z zakupu z dwóch głównych powodów: braku stale widocznej tarczy i braku możliwości dogrywania tarcz, gdyż żadna z tych systemowych mi nie odpowiada.

Cały czas szukam smartwatcha dla siebie, który zagości u mnie na stałe. Aktualnie użytkuję dwa (Bip i Stratos). Jednak każdy z nich ma jakieś "mankamenty" które powodują, że nie ustaję w poszukiwaniach. Patrząc na oba te zegarki, to najchętniej przełożył bym flaki Bipa do obudowy Stratosa i wtedy moje poszukiwania byłyby zakończone :).

Bip jest mega przyjemny i szybki w obsłudze, ekran jest responsywny jednak bardzo mały (mam słabszy wzrok), za to cały czas widoczny (transflective). Czas pracy na jednym ładowaniu bije na głowę wszystkie inne smartwatche - jest po prostu bezkonkurencyjny w gronie urządzeń ładowanych z zewnętrznego źródła zasilania!. Ma możliwość prostego komponowania tarcz OD PODSTAW i jest to proste nawet dla średniozaawansowanego maniaka komputerów. Do zalet zaliczę również cenę, która przy ogromie możliwości i zalet również nie ma na rynku konkurencji. Jedyny wg. moich wymagań mankament dotyczy softu: brak pomiaru pulsu w wybranym momencie, oraz bardzo małe czcionki wynikające z mikroskopijnego ekranu. No i dla niektórych konieczność wgrywania "spolszczeń".

Stratosa kupowałem oczami: duży wyświetlacz oraz piękny design. I to w moim odczuciu tyle zalet. Czas pracy w podobnych warunkach niemal czterokrotnie krótszy w porównaniu do Bip'a, toporne działanie ekranu i przycisków, pomimo dużego ekranu bardzo małe czcionki. Do projektowania tarcz mamy proste narzędzie, jednak z wieloma ograniczeniami (np. nie da się usunąć lub nawet podmienić na inne systemowych ikonek połączenia, ładowania, etc. Projektowanie *WFZ praktycznie ograniczone zostało do podmiany tła tarcz, kroju i wielkości czcionki. O ikonach pogody nawet nie wspomnę. To bardzo skromnie, stąd też globalnie wszystkie dostępne tarcze pod względem elementów są do siebie zbliżone. Jest kilku twórców, którzy udostępniają swoje projekty (zresztą bardzo ładne) w postaci instalowanych tarcz (APK). I to spoko. Jednak nadal "wnętrze" smartwatcha jest zagmatwane, mało intuicyjne i słabo czytelne dla osób o słabszym wzroku. Nie wiem czemu Xiaomi nie idzie drogą podobną do np. Garmina, gdzie wszystkie ekrany są bardzo czytelne?  Uważam, że same urządzenie Xiaomi jest  świetne pod względem sprzętowym (do tego dobrze skalkulowane cenowo), jednak nie znam drugiej firmy produkującej smartwatche, gdzie taka rzesza użytkowników pracuje nad poprawianiem kiepskiego softu!

W związku z tym nadal zamiennie użytkuję Bipa i Stratosa do czasu, aż znajdę smartwatcha z wyraźnym i cały czas widocznym ekranem, możliwością personalizacji i czasem działania baterii około 2 tygodni. No i w rozsądnej cenie oczywiście, co nie oznacza że musi kosztować aż 79,99 zł :).

Jeśli macie jakieś swoje propozycje smartwatchy o ww. parametrach, to chętnie przeczytam. Na dzień dzisiejszy mój wzrok przyciągają Garminy, jednak nie mam żadnych doświadczeń z tą marką. 

Edited by carburator
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
 Share

×
×
  • Create New...