Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Przełączniki aqara EU i huby

Ulung
 Share

Recommended Posts

Kupiłem przełącznik dopuszkowy Aqara EU i mogę potwierdzi, że udało się go zamontować w klasycznym okrągłym otworze spotykanym w blokach z wielkie płyty :) Nawet nie montowałem puszki. Przełożyłem pazurki z tradycyjnego przełącznika do tego Aqara i ładnie siedzi. 

Przełącznik nie jest kompatybilny z hubem Xiaomi (ZNDMWG03LM). Przynajmniej z moim, bo huba aktualizowałem jakiś czas temu z serwera CN, kiedy były problemy z ciągłym gubieniem dzieci. Czy to może być przyczyną? Czy gdyby nadal miał firmware z EU to by działał z tym przełącznikiem?

Na stronie dystrybutora Aqara jest informacja, że przełączniki EU działają tylko z Aqara Hub M2. Ten hub znowu nie działa z aplikacją Xiaomi :)

Jest opcja żeby te pprzełącznikiEU mieć w aplikacji Xiaomi (korzystam z moda)? Dzięki!

• Developer

one slabo dzialaja w mi home, lepsze sa e1. mozesz go sparowac na regionie cn, a jak chcesz na eu to zrob reset huba 10s i podepnij na cn. sparuj h1 i sprawdz, czy dziala. reset huba 10s i podpiecie huba na eu. pozniej napisz do mnie priv.

Mam moda i na CN poszło. Po przełączeniu na PL powtórzyłem procedurę i oba urządzenia dają znać, że się znalazły, ale po chwili znowu wracają do szukania, a przełącznik nie wskakuje na listę :(

Działa, super! A propos przełączników E1 - trzeba je podobnie jak h1 dodawać?

I jeszcze jedno odnośnie bramy - jeżeli dobrze rozumiem, to mam ją na CN firmware. Czy lepiej kupić nową i pozostać na firmware z EU? Jak to wygląda w kwestii stabilności itp.?

Ech, no i dalsze przeboje... :)

Jak to jest ze strefami czasowymi? Chciałem ustawić przełącznik na odpalanie światła, ale szybki test pokazuje, że godziny ni grają :( Jaki czas trzeba brać pod uwagę? CN?

Czyli:

- usuwam huba z aplikacji

- ustawiam w telefonie gmt +8

- paruję huba

- odpinam huba z zasilania na chwilę

- ustawiam swoją strefę czasu w tel.

Jak będziemy zmieniali czas, to pewnie trzeba ręcznie zmieniać już godziny w automatyzacjach urządzeń?

Czy hub ma pamiec swoich urządzeń, czy wszystko się skasuje po wyrzuceniu go z apki?

Edited by Ulung

Ech, ustawiłem przełącznik H1 w tryb bezprzewodowy i... kupa :(

Łączność z przełącznikiem przepadła. Jest na liście, niby online, ale jak próbuję cokolwiek w nim zmienić (wyłączyć tryb bezprzewodowy), to dostaję komunikat "operacja nie powiodła się" albo "żądanie nie powidło się, sprawdź działanie sieci". Sieć i pozostałe urządzenia działają bez problemu, tylko ten badziew ma problem. Jak przywrócić go do życia bez całej procedury przełączania się na CN? :(

Dzięki! :)

Jeszcze nie odwołałem ostatenigo udostepnienia, więc można wchodzić ;)

Aczkolwiek już się status zaktualizował i jest offlince, więc nie wiem, czy coś można zrobić. Zamówiłem tymczasem E1 :)

Generalnie porażka z tym przełącznikiem. Przełączył się w tryb bezprzewodowy i kaplica. Nawet nie ma jak go zresetować w takim przypadku. A przynajmniej ja nie potrafię. Odczepienie frontowego panelu nic nie daje, nie przywraca normalnej przełacznikowej funkcjonalności. Jutro przyjdzie E1 to je podmienię i zobaczę :)