Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Przełączniki aqara EU i huby


Ulung
 Share

Recommended Posts

Kupiłem przełącznik dopuszkowy Aqara EU i mogę potwierdzi, że udało się go zamontować w klasycznym okrągłym otworze spotykanym w blokach z wielkie płyty :) Nawet nie montowałem puszki. Przełożyłem pazurki z tradycyjnego przełącznika do tego Aqara i ładnie siedzi. 

Przełącznik nie jest kompatybilny z hubem Xiaomi (ZNDMWG03LM). Przynajmniej z moim, bo huba aktualizowałem jakiś czas temu z serwera CN, kiedy były problemy z ciągłym gubieniem dzieci. Czy to może być przyczyną? Czy gdyby nadal miał firmware z EU to by działał z tym przełącznikiem?

Na stronie dystrybutora Aqara jest informacja, że przełączniki EU działają tylko z Aqara Hub M2. Ten hub znowu nie działa z aplikacją Xiaomi :)

 

Jest opcja żeby te pprzełącznikiEU mieć w aplikacji Xiaomi (korzystam z moda)? Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

  • Developer

one slabo dzialaja w mi home, lepsze sa e1. mozesz go sparowac na regionie cn, a jak chcesz na eu to zrob reset huba 10s i podepnij na cn. sparuj h1 i sprawdz, czy dziala. reset huba 10s i podpiecie huba na eu. pozniej napisz do mnie priv.

Link to comment
Share on other sites

Działa, super! A propos przełączników E1 - trzeba je podobnie jak h1 dodawać?

 

I jeszcze jedno odnośnie bramy - jeżeli dobrze rozumiem, to mam ją na CN firmware. Czy lepiej kupić nową i pozostać na firmware z EU? Jak to wygląda w kwestii stabilności itp.?

Link to comment
Share on other sites

Czyli:

- usuwam huba z aplikacji

- ustawiam w telefonie gmt +8

- paruję huba

- odpinam huba z zasilania na chwilę

- ustawiam swoją strefę czasu w tel.

Jak będziemy zmieniali czas, to pewnie trzeba ręcznie zmieniać już godziny w automatyzacjach urządzeń?

Czy hub ma pamiec swoich urządzeń, czy wszystko się skasuje po wyrzuceniu go z apki?

Edited by Ulung
Link to comment
Share on other sites

Ech, ustawiłem przełącznik H1 w tryb bezprzewodowy i... kupa :(

Łączność z przełącznikiem przepadła. Jest na liście, niby online, ale jak próbuję cokolwiek w nim zmienić (wyłączyć tryb bezprzewodowy), to dostaję komunikat "operacja nie powiodła się" albo "żądanie nie powidło się, sprawdź działanie sieci". Sieć i pozostałe urządzenia działają bez problemu, tylko ten badziew ma problem. Jak przywrócić go do życia bez całej procedury przełączania się na CN? :(

Link to comment
Share on other sites

Generalnie porażka z tym przełącznikiem. Przełączył się w tryb bezprzewodowy i kaplica. Nawet nie ma jak go zresetować w takim przypadku. A przynajmniej ja nie potrafię. Odczepienie frontowego panelu nic nie daje, nie przywraca normalnej przełacznikowej funkcjonalności. Jutro przyjdzie E1 to je podmienię i zobaczę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 19.10.2021 o 21:34, rezmus napisał:

masz w hubie zla strefe czasowa. musisz go ponownie sparowac z apka po ustawieniu czasu chinskiego gmt+8 na telefonie (po parowaniu raz trzeba odlaczyc od pradu).

@rezmus, a czy pozostałe urządzenia z EU nie zwariują i przestawią się na inną strefę czasową?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, rezmus said:

czas w hubie odpowiada za sceny lan. musisz sprawdzic sobie wszystko po zmianie.

Hello @rezmus,

I tried to translate what has to be done to have Aqara Wall Switch H1 EU in Mi Home (I understood this is not working flawlessly, but I'm ok with that). I moved my Mi Smart Home Hub EU to the Chibese server on the modded app, and was able to connect and control my Neutral, Single rocker switch. What should be the next step to move this config to the EU server? Thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
 Share

×
×
  • Create New...