Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

pawelt

PACEficator Project | Verge 3.0.31.0 ROM v1.1 Installer | Alexa (2019/05/25) czyli Verge po Polsku

Recommended Posts

Chyba na początku zaznaczę, że w tym wypadku nie jest to konkurencja do romów tworzonych przez Kaudii, ( I cały czas mam nadzieję że zmieni zdanie i spróbuje się też z romem do Verge) ale w tym wypadku pragnę przedstawić  spolszczony rom do Verge (niestety doszło kilkaset stringów ale na tą chwilę jest ok 100% przetłumaczone) stworzony w projekcie PACEficator Project przez Saratoga79. Pod tym linkiem jest rom do pobrania.

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/paceficator-project-verge-3-0-15-0-rom-t3887306

Biorąc pod uwagę że wziąłem w nim udział tłumacząc stringi, chcę zauważyć, że większość stringów było już tłumaczone przez Kaudii ( w projekcie dotyczącym pace/stratos) i jakby nie patrzeć ten ślad pozostał w informacji o romie pl dla Verge. 😀

IMG_20190215_095006.jpg.cca5c378c139639411330b80329be367.jpg

Jak też jakby ktoś chciał, poprawić niektóre stringi (w końcu nikt a szczególnie ja nie jest doskonały) zapraszam pod ten adres https://crowdin.com/project/proyecto-paceficator-project-v

Ale wracając do samego romu zmiany są już widoczne  w apce Amazfit sam rom jest oparty na wersji chińskiej dlatego mimo że miałem wersje global A1811 US/Global/International zmienił na wersję  A1801 co widać na zdjęciu wyżej. I przy każdej następnej instalacji jak mamy wersję global wybieramy A1811. inaczej będzie znaczny drenaż baterii i błędy.

Jak widać w stosunku do pace i staratosa doszła przede wszystkim możliwość dzwonienia, obsługa Aqary ( niestety w Polsce teraz jest niedostępna ew możliwa na iphonach bo tam jest dopuszczona ta apka, na androida jest niedostępna w sklepie play ale w sklepie Xiaomi jest, tyle, że nie ma możliwości zalogowania w Polsce przez nr. tel a szkoda powalczę jeszcze na koncie Xiaomi), przeniesione zostało wyszukiwanie zegarka z ustawień do oddzielnej ikony i obsługa ze względu na zastosowanie NFC, karta miejska (jest też przetłumaczona ale niestety w Polsce ta funkcjonalność na tą chwilę jest niedostępna). Jak też ze względu na duży drenaż baterii została w tym romie wyłączonaScreenshot_2019-02-15-09-45-48-008_com.huami.watch.hmwatchmanager.thumb.png.425fb00e8a7efc67bc84dcd689d0ab35.png

Inne zauważalne zmiany w zegarku to po przesunięci widżetu zegarka tam gdzie wcześniej były sporty pojawia się nieaktywna karta i asystent Screenshot_2019-02-15-09-45-19-788_com.huami.watch.hmwatchmanager.thumb.png.45dd8a28e225ad3524d7082ec9afade6.pnggłosowy. Na ta chwilę ze względu na brak polskich komend jak też, rozpoznawania języka polskiego asystent głosowy jest tylko ciekawostką. Teraz można ustawić asystenta głosowego Alexa o tym napisałem w następnych postach.

Screenshot_2019-02-15-09-45-57-397_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

Samo dzwonienie działa zaskakująco dobrze. Dźwięk jest czysty i wyraźny po obu stronach rozmówców. Kontakty są też właściwie wyświetlane tyle że lista kontaktów jest uszeregowana tylko alfabetycznie, co niestety przy dużej licie trzeba się nieźle namęczyć, żeby znaleźć ten jeden z np u mnie z 300 także ta funkcjonalność jest wątpliwa chyba że dodadzą udzielnie np ulubione kontakty. Ale lista ostatnich połączeń bierze pod uwagę połączenia wykonywane zarówno z zegarka jak też telefonu, także tu jest dobrze. Można przełączyć rozmowę z zegarka na telefon. Ale na plus odebranie w zegarku jak też wybieranie ręczne działa w porządku.

Co do samego układu ikon w zegarku jest duża zmiana, gdyż postawiono jedynie na listę przewijaną w górę, dół i w stosunku do poprzednich zegarków jest możliwość ustawienia tylko 2 widżetów.

Inna zmiana to inna rozdzielczość ekranu po prostu Verge jest mniejszy ma inny ekran także bez skonwertowania zegarków z formacie wfz np przez stronę  https://amazfitwatchfaces.com/editor/wfz_converter/ nie są wyświetlane przez verge a i to się nie sprawdza przy bardziej rozbudowanych tarczach bo niektóre elementy potrafią sie  po prostu rozejść. Już pojawiły się tarcze w apk m.in Greatfit od wersji 3.9, dzięki temu większość tarcz ma już j. polski

Ale i to na plus jest możliwość instalowania plików apk na zegarku tak jak w poprzednich zegarkach. Działają praktycznie wszystkie apki.

I właściwie są to wszystkie różnice w stosunku do poprzednich wersji zegarków.

Teraz co do samego firm. Działa szybko nie zawiesza się tak jak poprzednie wersje w tym projekcie ze względu na różnice w wersji global i chińskiej. Bluetooth ma niezły zasięg. Działa już podwójnie kliknięcie dla wybudzenia. ogólnie zapanowano nad drenażem Baterii.

Tutaj zwrócę uwagę na samą instalację romu. Należy w instalatorze wybrać wersję jaką aktualnie mamy albo chińska albo global, później i tak  wgrywa nam się wersja chińska spolszczona.

Edited by pawelt
Dodanie nowej wersji v1.1 i ogólnie uaktualnienie treści.
  • Thanks 1

A sprawdzałeś jak dodać własny dźwięk dzwonka jako sygnał połączenia? Samo przerzucenie mp3 nie działa, nie znajduje utworu. Może trzeba przerobić na jakiś inny format?

Posted (edited)

Niestety nie sprawdzałem bo zasadniczo wyciszam dzwonek. Ale korzystam z dzwonienia i rozmów przez zegarek.

Ale wracając do tematu nowa wersja dodaje nam możliwość korzystania z asystenta głosowego Alexa ale żeby zadziałał musimy zrobić parę  rzeczy :

1. zmienić język w telefonie na US angielski (Xiaomi,eu) bądź region  znowu na us.

2. niestety nie zadziała na innych wersjach apki amazfit tylko na wersji z google play.

3. w dodatkowych kontach pojawi się Alexa. należy tam wejść zalogować się na swoje konto amazona.

4. Następnie uruchomić asystenta w zegarku i wybrać alexa zamiast huamii cieszyć się z działającego i to nawet po polsku, wyświetlającego komentarze mojego autorstwa. Oczywiście cała reszta czyli zapytania muszą być po angliku.

I po tych manipulacjach zadziała oczywiście po angielsku hiszpańsku itp  czyli nie po Polsku czyli na tą chwilę jak dla nas nieprzydatne. Chyba że spróbujemy się przerzucić całkowicie na Anglika.

Jeszcze jedno w temacie pojawiły się fixy do v9 do oszczędzania baterii.

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79484898&postcount=173

Spróbowałem na razie fix 1 i wydłużył sie czas baterii z 2 dni do jeszcze nie wiem,  ale na pewno 4 dni pociągnie. Fx 2 wywala poza tym co w fix 1 wszystkie rzeczy dotyczące niedziałającego nfc i po co to tłumaczyłem?

Nadal nie mogę uruchomić MiHome 2 na zegarku może już się ktoś tym bawił i podpowie, bo wydaje mi się że robię wszystko jak trzeba, ale właśnie gryzie się dodatkowo z tym alexa. Właściwie zostaje tylko niedziałające coś a szkoda bo w poprzedniej wersji mihome np na pace wszystko działało aż miło.

Edited by pawelt
  • Thanks 1

Właśnie wskoczyła nowa wersja 1.0, już z Fixem na baterię ;)

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79523082&postcount=194

P.S. Spadł mi zegarek z 1 metra ekranem na kostkę brukową, na szczęście dostała tylko krawędź obudowy. Zadałem pytanie na FB - Amzfit, gdzie kupię oryginalną cześć - odpowiedź - nie ma....To znaczy że co, popsuje się i do kosza? A jak walnie ekran....też do kosza? Chyba że macie jakieś linki gdzie kupić "na zapas".

P.S.2 Mi też nie działa Mi Home, ale nie można z romu US wrzucić samej apki do CN? Podmienić jej, aby nie było wybierania głosowego?

60156338_1179149778943693_5670895451214184448_n.jpg

Witam.Czy ktoś by mi mógł opisać poprawną metodę instalacji tego romu .Próbowałem już kilka razy i z chińskiego i global oprogramowania i za każdym razem parę minut po zainstalowaniu zegarek się zawiesza.Musze go restartować przyciskiem home.Na wersji global.3.2.2.0 zegarek działa poprawnie 

Posted (edited)

@homer2009

Przy instalacji zawsze wybierz A1811 inaczej będzie kłopot masz tam instrukcję w pierwszym poście na xda. Ważna rzecz z jakiej dystrybucji zegarek .

@miboy

Kup sobie nakładkę case na ali (poszukaj amazfit verge case) i będzie znowu ładnie. Masz duży wybór ja używam po prostu gumowego case. Najwygodniej i przy okazji chronię wyjście doładowania. Ale znajdziesz też nakładki w widocznymi czerwonymi paskami przy tarczy.

Chyba założę temat z pokazem nakładek i pasków dla verge chociaż trochę już zamieściłem bo teraz mam już nawet skórzany pasek od garmina. Innna rzecz masz też szkiełka tutaj jest montaż  bardzo wygodny

Edited by pawelt

wiem, wiem  ale nie lubię właśnie nakładek i tu jest problem :(

Mam zegarek kupiony w sklepie xiaomi. pl.w informacjach o telefonie było a 1811.i tak też miałem ustawione w instalatorze.czy po instalacji robiłeś przywracanie ustawień fabrycznych?

Dzisiaj nie po wgraniu 1.0 ale zdaje się poprzednio przywracałem. Spróbuj zrobić tak, albo puść instalkę z factory reset. Albo w zegarku przywróć ustawienia fabryczne i za pomocą tej instalki wgraj tylko polskie ustawienia. 

@miboy

Ten case w którym widać czerwone kreski jest dosyć niewielki. To kosztuje parę złoty.