Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

SmartMi Evaporative Humidifier 2 - czujnik wilgotności

szajba013
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem ostatnio urządzenie SmartMi Evaporative Humidifier 2, niemniej jednak mam pewien problem wygląda na to że czujnik wbudowany w urządzenie nie działa zbyt dokładnie, czytałem że odczyt może być trochę różny od faktycznego ze względu na to że jest on wbudowany blisko źródła nawilżania niemniejednak różnica między tradycyjnym czujnikem a Xiaomi wynosi 10-15%. Czy miał ktoś podobny problem czy jest to normalne zachowanie wbudowanego czujnika? 

Hej, mam dokładnie ten sam problem, z tym, że zakupiłem wersję 1 i zastanawiam się czy nie reklamować.  U mnie czujnik przekłamuje o 5-10% w porównaniu do tego co pokazuje oczyszczacz i okrągły czujnik Mi.

Dodatkowo nie ma też bramki ble :(

34 minuty temu, FingerOne napisał:

Hej, mam dokładnie ten sam problem, z tym, że zakupiłem wersję 1 i zastanawiam się czy nie reklamować.  U mnie czujnik przekłamuje o 5-10% w porównaniu do tego co pokazuje oczyszczacz i okrągły czujnik Mi.

Dodatkowo nie ma też bramki ble :(

W wersji 2 również brak bramki, także zastanawialem się czujnik nie jest walnięty czy po prostu tak dziala stąd pytanie czy reklamować czy nie.

• 3 weeks later...

10-15% różnicy w pomiarze wilgotności to naprawde nic. Wilgotność potrafi sie zmienic o ponad 20% w zależności na jakiej wysokości wisi czujnik. Po prostu fizyka,wilgotne powietrze jest ciezsze od suchego dlatego na 2 metrach bedzie 40 % a przy podłodze nawet 60