Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

[ROZWIĄZANIE] Nie mogę sparować z Mainland China


the4anoni

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam trochę podobne pytanie ale związane z żarówką RGB z dystrybucji EU. Wszystkie urządzenia włączając bramkę mam z Chin i ustawiony w Mi Home Chiński serwer ale nie mogę dodać żarówki tej konkretnej. Jest na to jakaś rada? Aktualnie muszę posiłkować się niezależną apką Yeelight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer
Godzinę temu, Jaca napisał:

Panowie mam trochę podobne pytanie ale związane z żarówką RGB z dystrybucji EU. Wszystkie urządzenia włączając bramkę mam z Chin i ustawiony w Mi Home Chiński serwer ale nie mogę dodać żarówki tej konkretnej. Jest na to jakaś rada? Aktualnie muszę posiłkować się niezależną apką Yeelight

https://uploadfiles.io/fh043

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 15:27, rezmus napisał:

co jakis czas pewnie bede aktualizowal baze, ale na pewno nie w tempie w ktorym oni wypuszczaja nowa, czyli srednio co 2-3 dni ;)

Może jakaś ładna strona ?

Coś czuję że na takie coś jest więcej chętnych ;)

Mógłbyś umieścić przycisk na donate y i wtedy byłoby trochę środków na jakieś większe eksperymenty np. zmiana FW w czajniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

@rezmus czy jesteś w stanie wywalić ograniczenie włączania i wyłączania sceny którą edytujesz? Chodzi o możliwość przełączania scen po tym samym wyzwoleniu.

Tego ograniczenia nie było wcześniej.

 

Fajnie jakbyś założył wątek dla tej modyfikacji w https://xiaomifans.pl/forum/9-aplikacje-na-smartfona/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W starych wersjach, na pewno tych z numerem 4 z przodu. Można było zrobić edycję sceny i dodać opcje aby po wykonaniu się wyłączyła i włączyła inną.

Mam takie sceny, ale ich nie utworzysz na obecnej wersji.

Screenshot_2019-05-03-21-56-33-260_com.xiaomi.smarthome.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak musiałem wrócić do wersji  poprzedniej 5.4.57.

I tak to co zauważyłem u siebie.

Wersja 5.4.57.- Jedyny problem jaki zauważyłem to to że muszę pracować na serwerze chińskim. Po zalogowaniu na europejski nie pozwala mi zainstalować zdalnie sterowanej listwy zasilającej MP1-1K4S (wystepują tylko w wersji CN) . To znaczy rozpoznaje listwę, ale nie może zainicjować plugina i sfinalizować instalacji. Po przełączeniu na chiński serwer inicjuje listwę bez problemu. Poza tą niedogodnością nie trafiłem na inne problemy.

Wersje 5.5.6_mod_20190405 i 5.5.6_mod_20190409 - przy tych wersjach tak jak pisałem wcześniej Norton krzyczy że w samej instalce apk a później i w zainstalowanym programie jest coś co mu się nie podoba. I jest to coś takiego że Norton nie pozwala mi na dodanie tego do wyjątków. Zignorowałem komunikat o zagrożeniu i zainstalowałem nową wersję. Przez chwilkę myślałem że jest pięknie. To znaczy zalogowałem się na europejski serwer i bez problemu tym razem wykryłem oczyszczacz powietrza i moją nieszczęsną chińską listwę zasilającą, której wcześniej nie mogłem dodać będąc na serwerze EU i wersji 5.4.57 aplikacji. W wersji bazującej na 5.5.6 nie musiałem już się logować w chinach by oba urządzenia mi działały. Zacząłem się bawić i dodawać warunki włączania i wyłączania urządzeń. Wszystko się udawało. Okazało się jednak , że aplikacja ma jednak jakiś BUG i zaczyna mi się wywalać. Muszę wtedy ją "kilować" a po uruchomieniu ponownym chwilkę jej zajmuje odzyskanie sprawności. Najłatwiejszym sposobem na jej wyłożenie jest u mnie uruchomienie aplikacji i kilkukrotnie wejście i wyjście w opcję bodajże automatyzacja na głównym ekranie (środkowa ikona na samym dole ekranu). Czasami po wejściu w tą opcję aplikacja ma dłuższą chwilkę zawahania, mieli , mieli i się BUG-uje. Po takiej akcji aplikacja działa mi już niestabilnie. Sprawdziłem, ze dzieje się tak niezależnie czy zaloguje się na serwer EU czy na chiński. Chociaż mam wrażenie że na chińskim wywalało się  to rzadziej.

Dlatego na razie wrócilem do 5.4.57, ale muszę pracować na serwerze chińskim. Będą niecierpliwie czekał na kolejne mody rezmusa. Dziękuję bardzo rezmus za te dotychczasowe MODy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 godzin temu, rezmus napisał:

ktorej wersji moda uzywasz? mam taka opcje, ze moge wlaczac/wylaczac sceny.

Screenshot_2019-05-03-23-38-25.png

Utwórz scenę zapal światło, dodaj coś aby można było zapisać.

Zapisz ją i wyedytuj ponownie (albo wykorzystaj jakąś którą masz).

Teraz dodaj włącz/wyłącz scenę i zobacz czy masz na liście do wyboru tą scenę którą właśnie edytujesz.

Ja puki co używam oficjalnej apki i tu nie pojawia się wybór sceny które edytujesz, w aplikacji 4.x był taki wybór.

 

Jest to fajne rozwiązanie gdy sterujesz żarówką RGB (lub kolorową lampką) i klawiszem zapalasz w wybranym przez siebie kolorze a nie w ostatnim jakim się paliła a przy okazji tym samym klawiszem możesz ją zgasić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lector odpiął ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...