Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

[ROZWIĄZANIE] Nie mogę sparować z Mainland China


the4anoni

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, rezmus napisał:

raz podpiete urzadzenie pod dany region juz na zawsze bedzie mialo dany model przypisany, wiec jak podpiales 2s EU na serwer CN i EU to na tych serwerach zawsze bedzie widoczne jako 2s EU (mc1) nawet gdybys wrzucil chinski fw (ma2).

Czyli dla Mi kettle też brak nadzieji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, rezmus napisał:

raz podpiete urzadzenie pod dany region juz na zawsze bedzie mialo dany model przypisany, wiec jak podpiales 2s EU na serwer CN i EU to na tych serwerach zawsze bedzie widoczne jako 2s EU (mc1) nawet gdybys wrzucil chinski fw (ma2).

Niestety po update mihome na org wersje ze sklepu to znika :(.

Chodzi nie tylko o widoczność w danym serwerze, a dodanie obsługi automatyzacji, którą 2S CN posiada, a EU niestety nie ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer
56 minut temu, the4anoni napisał:

Czyli dla Mi kettle też brak nadzieji ?

podpinales go tylko na serwer eu, wiec na china moglby byc widoczny jako chinski. pytanie tylko po co sie bawic, ryzykowac bricka i utrate gwarancji, skoro mozna uzywac po prostu moda mi home ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer
51 minut temu, Gravis napisał:

Niestety po update mihome na org wersje ze sklepu to znika :(.

Chodzi nie tylko o widoczność w danym serwerze, a dodanie obsługi automatyzacji, którą 2S CN posiada, a EU niestety nie ;( 

albo uzywasz moda i masz dodatkowe opcje, albo nie ;) probowales w ogole mod apk? on ma dodana automatyzacje dla 2s/pro EU, ale nie gwarantuje, ze bedzie dzialac. ustaw jakas prosta regulke np gdy pm2.5 > 20 wlacz favorite, odczekaj kilkanascie godzin na update chmury i potestuj.

tak jak pisalem wczesniej poniewaz podpinales juz swoj oczyszczacz pod region CN/EU jako mc1, nawet gdybys zmienil fw na chinski ma2 to chmura xiaomi zawsze bedzie go widziala jako mc1 i nie pokaze ci opcji automatyzacji, bo one sa z api ustawiane na podstawie modelu, ktory widzi chmura.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rezmus napisał:

podpinales go tylko na serwer eu, wiec na china moglby byc widoczny jako chinski. pytanie tylko po co sie bawic, ryzykowac bricka i utrate gwarancji, skoro mozna uzywac po prostu moda mi home ;)

Może znajdziemy testera na 4pda ? 

Może Dima z githuba nam pomoże ;)

Wiem że tam na pewno znajdzie się chętny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

po pierwsze fw kettle jest zaszyfrowane, mozna by tylko probowac na sile wrzucic od innego modelu i wtedy sa 3 opcje, albo odrzuci update, albo brick, albo bedzie OK. niestety ja nie majac zadnego urzadzenia bluetooth od xiaomi nie jestem w stanie tak przerobic apk, zeby wymusic wrzucenie fw od innego modelu. sprzet trzeba miec lokalnie (bo bt), a nie mam na czym testowac.

na 4pda uzywaja moda do podpinania na region chiny, nic wiecej nie trzeba ;)

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rezmus chętny tester na pewno by się tam znalazł

 

Ewentualnie tu można zapytać

https://github.com/ThomDietrich/miflora-mqtt-daemon/issues/22

 

Mod jest ok, ale byłoby opóźnienie przy aktualizacji, no i miui nie lubi modów apek od xiaomi (zwykle automatycznie logowało mnie do mi home, moda nie loguje, po za tym przy pierwszym uruchomieniu wyskakuje błąd o autoryzacji).

 

Ja nie mogę tego przetestować bo czajnik nie do końca mój.

 

Jak ktoś ma czas i czajnik kupiony z Mi-Home to można by go wciągnąć w beta testy, a w razie czego na gwarancję czajnik by poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod aplikacji mi home od rezmus działa ok. W moim przypadku gateway z eu działa w china ???? przez co mam dostęp do większej liczby czujników itd.

Dzięki rezmus dobra robota!

 

Ps. sorki że tak wbilem się trochę w innym temat przewodni tego posta.

Edytowane przez surveyor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2019 o 18:32, rezmus napisał:

albo uzywasz moda i masz dodatkowe opcje, albo nie ;) probowales w ogole mod apk? on ma dodana automatyzacje dla 2s/pro EU, ale nie gwarantuje, ze bedzie dzialac. ustaw jakas prosta regulke np gdy pm2.5 > 20 wlacz favorite, odczekaj kilkanascie godzin na update chmury i potestuj.

tak jak pisalem wczesniej poniewaz podpinales juz swoj oczyszczacz pod region CN/EU jako mc1, nawet gdybys zmienil fw na chinski ma2 to chmura xiaomi zawsze bedzie go widziala jako mc1 i nie pokaze ci opcji automatyzacji, bo one sa z api ustawiane na podstawie modelu, ktory widzi chmura.


Dzięki działa jak dzikie! :) Jest jakaś szansa gdzieś śledzić kolejne aktualizacje aplikacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2019 o 21:26, surveyor napisał:

Z tego co wiem to @rezmus zrobi kolejnego moda jak będzie aktualizacja Mi Home wnosząca jakieś znaczące zmiany do tej pory nie było nic ciekawego. Ja udostępniłem sobie urządzenia  z opcją do edycji ustawień na drugi telefon z aktualnym Mi Home i działa ????

a to udostępnianie działa między serwerami ?

Mógłbym na przykład zrobić tak że paruję na innym kocie Czajnik do serwera EU i sobie go udostępniam na moje konto na serwer CN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lector zmienił tytuł na [ROZWIĄZANIE] Nie mogę sparować z Mainland China
  • Lector przypiął ten temat

Hej

 

Ja mam od dawno odkurzacz EU, działa na naszym serwerze.

Kupiłem ostatnio czujnik temperatury który działa tylko z Gateway'em V2 Zigbee który jest tylko w wersji chińskiej i działa z ich serwerem. I tu sie pojawia problem bo oba urządzenia się gryzą, Gateway nie jest wykrywany przy Polskim a odkurzacz wywala komunikaty że nie ten serwer jak wybieram Chiny. Czy tą aplikacją mogę rozwiązać ten problem? (dodatkowo mam jeszcze czujnik temperatury z wyświetlaczem ale on działa na obu serwerach). Jeśli tak to którą wersje instalować?

Edytowane przez jordan87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

nowa wersja mi home (teraz xiaomi home):

https://uploadfiles.io/dvs2v

- podstawka vevs 5.5.6 (brak reklam, mozliwosc podmiany pluginow bez roota, itp)

- pelna lista urzadzen na dzien 05.04.2019 z wszystkich regionow + 2 urzadzenia, ktore jeszcze nie sa oficjalnie wspierane (mi kettle pro CN i xiaomi humidifier 2 US)

- mozliwosc dodania kazdego urzadzenia na kazdy region (wszystkie pluginy ladowane sa z chin, a te ktorych tam nie ma z innych regionow)

- dodana automatyzacja oczyszczaczy EU i dodatkowe akcje dla wszystkich oczyszczaczy

uzywanie na wlasne ryzyko. odradzam aktualizacje firmware dla urzadzen, ktore beda podpiete na inne regiony, niz powinny byc oficjalnie.

UWAGA: ze wzgledu na specyfike moze byc problem z odkurzaczami. jak ktos bedzie mial problem prosze o info, zobaczymy jak to rozwiazac, sam nie mam zadnego odkurzacza.

Edytowane przez rezmus
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lector odpiął ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...