Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ładowarka do Amazfit stratos 2


Pitwar36

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wiem jak działa ładowanie, i ze ładowarka nie poda full mocy bez żądania. Nie mam miernika USB i nie byłem wstanie sprawdzić ile pobiera przy ładowaniu "sprawnego" zegarka.

Jestem z zawodu elektronikiem, więc mam jakieś pojęcie.

Ale co się dzieje jak moduł ładowania (ten w zegarku) się uszkodził, czyli może działać bez ogranicznika - nie wiem.

 

Ale najwidoczniej potwierdza się moja teza iż przez złe spasowanie styków zegarek<->podstawka (stacja lądująca) moc idzie za małą powierzchnią i dlatego się topi. Ba śmiałbym stwierdzić ze pewnie nawet to połączenie nie jest stałe czyli je przerywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.12.2018 o 11:57, the4anoni napisał:

Witam

Jeżeli ten sprzęt faktycznie miał by iść do kosza to chętnie bym go odkupił - potrzebuję obudowy....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolega z zagranicznego  FB udostępnił swoją prace, dotyczącą podstawki ładowarki. Można ją wydrukować na drukarce 3d. Ja już wydrukowałem i działa na 100%. Wyjmuję po naładowaniu bez wyrywania Stratosa z ładowarki.  Mam zgodę autora na udostępnienie planów podstawki. Każdy może sobie wydrukować na drukarce. Z oryginalnej ładowarki trzeba spiłować wewnętrzne ząbki.

https://www.thingiverse.com/thing:3319354?fbclid=IwAR1IaNfmEBI_I4ivPoF4aEHe0PWnAx7dwAdTD0qRcPHkRzE7bIqLJIA6RjE    

Na tej stronie jest wykaz potrzebnych elementów i sposób montażu.

 

 

49140224_2019947898055103_825935727282880512_o.jpg

49085511_2019948048055088_3001692401963106304_n.jpg

49415734_2019948188055074_1177953016389566464_n.jpg

50273915_2043275149055711_7351745286349258752_o.jpg

49405685_2043303549052871_8730454660520869888_n.jpg

Edytowane przez Pitwar36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
10 godzin temu, marglcia napisał:

szukam oryginalnej ładowarki do stratosa (te co widziałam na gearbest czy aliexpress nie są oryginalne? w dodatku boję się spalenia swojego watcha) - będę wdzięczna za link do sklepu ☺️

Wygląda na to, że oryginalnych stacji ładujących do Stratosa nie ma oficjalnie w sprzedaży, nawet w sklepie amazfit na aliexpress. Możesz ew spróbować wysłać do nich zapytanie o tę ładowarkę czy mają ją gdzieś to kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich:)

Od kilku dni posiadam Stratos'a, -zakupiony w Proline- z którego jestem póki co bardzo zadowolony:) ale im więcej czytam o problemach z jakimi się tu spotykacie tym bardziej mój entuzjazm gaśnie...;(

Najbardziej póki co martwi mnie ładowanie zegarka w nie do końca dopasowanej wg waszych opinii ładowarce. W związku z powyzszym mam pytanie odnośnie modyfikacji ładowarki poprzez dodanie podstawki z wydruku 3d : 

- jaki jest koszt wydruku takowej podstawki ?

- co dokładnie należy spiłować w ładowarce  by umieszczenie zegarka nie powodowało uszkodzenia zaczepów i pinów ładowania w ładowarce / zegarku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj. Używaj oryginalnej ładowarki tylko nie podpinając jej do prądu powyżej 1A. Ja znalazłem stara ładowarkę od MP3 bardzo znanej firmy 1A i tylko tej używam, przed każdym ładowaniem sprawdzam czy styki są czyste i suche i jak do tej pory nic złego się nie dzieje. Trzeba też przy wkładaniu do ładowarki trochę pokąbinowac i nie pchać na siłę bo wtedy te zaczepy nie wchodzą na swoje miejsce i wyłamują plastikowe osłony. Mogę się mylić ale takie jest moje zdanie. Życzę długiego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź:) Poszukam ładowarki o wskazanych i wymaganych parametrach. Trochę mnie uspokoiłeś. Z tym mocowaniem zegarka w ładowarce faktycznie się Huami / Xiaomi nie do końca popisało, powinno odbywać się to bez "kombinowania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą powyżej, ładowanie odbywa się pod kontrolą układu, który stabilizuje prąd bądź napięcie, nie wiem tylko czy ten układ jest zabudowany w samym zegarku czy w podstawce, tak więc nie ma znaczenia czy ładowarka dysponuje maksymalną wydajnością 1A, 2A czy więcej.

Co do samego umieszczania zegarka w podstawce, to powiem Wam jak ja to robię, jak kupiłem zegarek, to też 3 czy 4 razy zmagałem się z wpięciem go w zatrzaski, przy wyciąganiu nie było wcale lepiej. Teraz po prostu wkładam tylko zegarek bez żadnego oporu w dwa zatrzaski od strony pinów, drugiej strony nie wciskam, nie ma potrzeby, ładuje się jak złoto, a biorąc pod uwagę znikomy prąd, to i styk jest wystarczający.

Edytowane przez pawcio81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, o ładowarce, jej mocy i ładowaniu czytałem w innych wątkach. Zgadza się że zostało tam napisane że zegarek więcej nie weźmie. Zastosowanie ładowarki o tej mocy 1A to byłoby tylko takie dmuchane na zimne. W pierwszym moim poście w tym wątku spytałem o modyfikacje podstawki. Warto w to inwestować? Chyba jak każdemu z was tak i mnie nie uśmiecha się zepsuć gadżet za kilkaset złotych z uwagi na złe ładowanie i wpinanie w "oryginalną" ładowarkę.

Będę musiał potestować sposób podany przez kolegę pawcio81.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powielacie nie sprawdzone informacje. Proponuję zrobić ankietę w której właściciele spalonych zegarków wpiszą do jakiego prądu mieli podłączony zegarek. Jeżeli napiszą prawdę będziemy mieli odpowiedź. A jeśli chodzi o prąd ładowania to gdzieś czytałem że Pace  ma regulację w zegarku ale Stratos w podstawce. I to może wskazywać dlaczego jedne się palą a drugie nie. Oczywiście mogę się mylić, są to tylko moje przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam tylko, by komuś nie przyszło stosować mojego sposobu przy przesyłaniu danych bądź przy wgrywaniu oprogramowania, przy tych operacjach zegarek musi mieć kontakt z podstawką na 101% i nie może się np. niechcący przesunąć. Przy położeniu zegarka na podstawce, tak by przylegał tylko po stronie pinów trzeba sprawdzić, w której konkretnej pozycji rozpoczyna się ładowanie, bo można go minimalnie przesuwać w osi paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje są sprawdzone choćby przeze mnie, ładowałem Stratosa z portu USB (500mA), ładowarką 1 A (domyślnie), a także ładowarką 2A okazjonalnie, zawsze ładował się w praktycznie takim samym czasie. Stabilizacja prądu musi być, pytanie czy w podstawce czy w samym zegarku, podejrzewam, że jest w podstawce, bo w zegarku jest deficyt miejsca i dlatego właśnie stosowanie zamiennych, nie oryginalnych podstawek może wykańczać zegarek. Pomyślcie sami, bateria ma 290 mAh, tak więc jeśli zegarek ładuje się średnio 2 godziny, to by ją naładować od 0 d0 100% płynący prąd ładowania jest rzędu 290mA/2=145mA, w praktyce jest raczej troszkę mniejszy. W instrukcji jest napisane, by ładowarka miała prąd maksymalny nie mniejszy niż 500mA, zawsze dochodzą jakieś straty przy przetwarzaniu energii i zapas producenta, zresztą w typoszeregu są ładowarki 0,5A, 1A, 2A, itd.

Edytowane przez pawcio81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamles104 napisał:

.... Proponuję zrobić ankietę w której właściciele spalonych zegarków wpiszą do jakiego prądu mieli podłączony zegarek...

Tak z ciekawości zapytam, czy ktoś faktycznie robił pomiary prądu podczas ładowania? Czy można to zrobić w inny sposób niż podłączając przez miernik USB?

Ja osobiście ładuje swój zegarek ładowarką z Mix2s (QC3 - 5V/2A, 9V/2A, 12V/1,5A)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnej. Właśnie z takiej konfiguracji, tyle że bez miernika. Z tego powerbanku. 
Nie wiem co się stało bo był normalnie wciśnięty. Załadował się w pół godziny do ~70%, chciałem coś sprawdzić wiec dotknąłem ekranu a ten był strasznie gorący. Szybko odłączyłem z ładowarki ale po odłączeniu od razu się wyłączył. I już nie włączył. Jeden pin był lekko nadtopiony. Wrzucałem zdjęcie.
Nowego ładuje zawsze przez miernik.

A tak z ciekawostek: jak ładuje na wyłączonym to miernik zlicza ~285mAh, na włączonym 330mAh., ale czasy ładowanie są bardzo zbliżone - 2h(power bank odcina ładowanie gdy stwierdzi niski/zerowy pobór prądu)

Edytowane przez adramel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 18:15, adramel napisał:

Od czasu jak zjarałem pierwszego Stratosa zawsze ładuje poprzez miernik. Tak żeby widzieć ile prądu wchodzi w zegarek.

20190515_174242.jpg

Dzięki, właśnie taki screen chciałem zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...