Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Air purifier 2s polska dystrybucja a serwer.

phyrz
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Czy komuś udało się podpiąć Air purifier 2s z polskiej dystrybucji pod chiński serwer? Mogę go podpiąć po każdy inny(np. Singapur) ale pod chiński nie idzie.

Pytam gdyż doszły do mnie dzisiaj żarówki Yeelight RGB 2 generacji i je z kolei idzie podpiąć tylko pod serwer chiński.

6 godzin temu, Gravis napisał:

To nie jest obejscie problemu. Nie jesteś w stanie zarządzać urządzeniami i ustawiać zależności. Typu otwarte okno czujnik > wyłącz 2s.

Chodziło mi, że dla moich potrzeb to obejście.  A to nie idzie bramki i czujników pod Singapur?

Edited by phyrz

• 4 weeks later...

Ja mam podłączony 2s pod chiński serwer. Nie ma tez problemu z podłączeniem pod europejski.

Niestety pod jednym i drugim serwerem nie ma możliwości ustawienia automatyzacji.... Mi Home nie widzi tego urzadzenia przy ustawianiu reguł (zależności).
Ze starym purifierem 2 nie mam takich problemów.

Nie wiecie jak to obejść albo czy mają to w pranach poprawić ?

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Cały czas miałem podłączony 2S wersja EU do chińskiego serwera i nagle mi go wywaliło z MiHome. Teraz nie potrafię połączyć oczyszczacza z chinskim serwerem. Z EU łączy się bez problemu a z CN nie ???? co się stało ? jakiś update złapał dziwny MiHome i blokuje permanentnie ?

5 godzin temu, yankee napisał:

Cały czas miałem podłączony 2S wersja EU do chińskiego serwera i nagle mi go wywaliło z MiHome. Teraz nie potrafię połączyć oczyszczacza z chinskim serwerem. Z EU łączy się bez problemu a z CN nie ???? co się stało ? jakiś update złapał dziwny MiHome i blokuje permanentnie ?

Mam identycznie. Też po ostatniej aktualizacji, w czwartek, usunęło mi purifier 2s (kupony w oficjalnym sklepie xiaomi w Polsce) z moich urządzeń w mi home. Słyszałem, że blokują europejskie dystrybucję na chińskim serwerze. Nie doszukałem się rozwiązania. Nie byłoby problemu gdyby można było na europejski serwer dodać resztę urządzeń. A tak nie można połączyć.

• 3 weeks later...

Automatyzacja jest, tylko nie można ustawić tak jak w poprzedniej wersji progów poziomu zanieczyszczenia dla których się automatycznie włącza i wyłącza. U mnie 2S idzie tylko na Europejskim serwerze tak jak u Was. Trochę lipa bo dwójeczka śmiga na chińskim i tutaj mogę ustawić te progi. To jest bardzo wygodne i przydatne. 2S mam od dzisiaj i miałem nadzieję, że znacie rozwiązanie na te ustawienia :-(. W porównaniu do dwójki sama aplikacja sprawia wrażenie okrojonej. Reasumując w dwójce mogę w automatyzacji wybrać oczyszczacz i określić poziom zanieczyszczenia przy którym się włączy i wyłączy.  Przy 2S nie mam takiej możliwości, oczyszczacz przy pierwszym warunku nie ukazuje mi się z poziomu automatyzacji tylko inne urządzenia. W zwiazku z tm nie mogę przydzielić tych poziomów. Ale mogę zautomatyzować np. wyłączenie lub włączenie oczyszczacza gdy otworzę drzwi balkonowe, wejściowe itp.

Screenshot_2019-03-11-20-20-38-450_com.xiaomi.smarthome.png

Edited by adamk99

Koledzy sprostowanie i przeprosiny. Automatyzacja rzeczywiście nie działa. Można przypisać godziny włączenia wyłączenia określonych trybów ( np. auto lub sleep) i tylko tyle. Oczyszczacz nie reaguje na to. W ustawieniach działa jedynie Shedule power on/of. Szkoda. Osobiście nie rozumiem takiej polityki Chinoli. Jest wyświetlacz i tyle. U mnie nie ma nawet Turbo mode.

Aplikacja MiHome_5.5.0_vevs_beta.apk działa poprawnie, nie ma tego chińskiego sklepu nie wiem czy zamierzone to było ale w sumie przynajmniej nie wyskakują ich reklamy z krzaczkami xD

Dzięki za te pl ale niestety nie ma tam np. gniazdka a te tłumaczenie boli aż w oczy "stopni elektryczności na dzień" lub "stopni na miesiąc elektryczności" a wystarczyło by tylko "kWh" :-) oni to chyba tłumaczą jakimś translatorem ???? może faktycznie lepiej przeliczyć na eng.