Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Viomi S9 uv nie mopuje

MowMiCzaki
 Share

Recommended Posts

Witam

Kupiłem dziś odkurzacz Viomi S9 uv i wszystko wporzadku odkurzacz jeździ skanuje mieszkankę, odkurza ale nie mopuje. Nie działa opcja samego mopowania jak i opcja mopowania z odkurzaniem . Odkurzacz jeździ niby mopuje ale nie podaje wody i jeździ na sucho. Jaki może być tego powód?

Edited by MowMiCzaki

• MowMiCzaki changed the title to Viomi S9 uv nie mopuje

Sprawdź czy jest nowy firmware. I na EU i na China. Zmieniaj wylewkę wody z 1 do 3 i go włączaj. Jak nie to pewnie pojemnik coś nie styka.

Jak testowałem tę wersję to wszystko było ok. Kupujący też nic mi nie pisze że są jakieś błędy w jego pracy.

• 3 weeks later...
W dniu 3.10.2021 o 14:10, miboy napisał:

Włączcie odkurzanie z mopowaniem na poziomie 2 wylewki. Po chwili zmieńcie na samo mopowanie i znów powrót na mopowanie z odkurzaniem. Wtedy zmiana wylewki na 1 i znów powrót na 2.

Niestety nie pomogło. Zrobiłem zgodnie ze wskazówkami, próbowałem kilka razy ale bez pozytywnego rezultatu. Odkurzacz nie podaje wody do mopa. Słychać chyba pracę pompy, ale woda nie jest pompowana.

• 4 weeks later...
W dniu 9.10.2021 o 08:24, miboy napisał:

kurde, to na reklamacje zapewne

ja mam w domu też takie wymienne czujniki do podawania wody, ale do modelów SE, V2,V2 Pro, V3 ale chyba nie da się ich zamontować w S9/S9 UV

https://pl.aliexpress.com/item/1005001617466882.html

Zadna reklamacja. Problemem jest słaby styk między odkurzaczem a pojemnikiem lub jego brak. Wyczyścić preparatem do styków i po kłopocie. Przynajmniej u mnie pomogło a już miałem psy wieszać bo resetowanie i inne gusła nie pomagały.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Najpierw trzeba sprawdzić czy silniczek pompy działa. Znajduje on się w pojemniku na kurz. Wystarczy do styków przyłożyć omomierz. Powinien wskazywać około 38 Ohm. Jeśli nie dalsze czynności są bezsensowne. Naprawa też raczej się nie uda, bo silniczki są bardzo trudno dostępne. Można też kupić cały nowy pojemnik na kurz (ok.200 zł). Można też do silniczka przyłożyć napięcie 5V (biały kabelek to +) i posłuchać czy działa. Jeśli działa mamy połowę sukcesu.

Teraz od spodu pojemnika tam gdzie powinna kapać woda do jednej z rurek tej która pobiera wodę trzeba strzykawką (zapewne przez jakąś rurkę) wstrzyknąć troszkę wody. Aby to zrobić trzeba odkręcić dwie śrubki i wyjąc małą zaślepkę. Tam przez jakąś elastyczną rurkę podłączyć się do rurki zasilającej w wodę i podać ją strzykawką do pompy. Woda powinna wyjść trzema małymi otworkami. Jeśli tak się zadziało znaczy, że po uruchomieniu mopowania wszystko powinno działać poprawnie.

Jeśli woda nie przechodzi czasem trzeba sprawdzić czy rurki i przelotki nie są czasem zatkane.

Problem prawdopodobnie wynika z tego, że pompka jest słaba i nie jest w stanie zassać wody kiedy jest w niej powietrze.

U mnie to zadziałało, choć w pierwszym odkurzaczu silniczek był uszkodzony.

• Thanks 2

W dniu 30.11.2021 o 18:56, motapek napisał:

Najpierw trzeba sprawdzić czy silniczek pompy działa. Znajduje on się w pojemniku na kurz. Wystarczy do styków przyłożyć omomierz. Powinien wskazywać około 38 Ohm. Jeśli nie dalsze czynności są bezsensowne. Naprawa też raczej się nie uda, bo silniczki są bardzo trudno dostępne. Można też kupić cały nowy pojemnik na kurz (ok.200 zł). Można też do silniczka przyłożyć napięcie 5V (biały kabelek to +) i posłuchać czy działa. Jeśli działa mamy połowę sukcesu.

Teraz od spodu pojemnika tam gdzie powinna kapać woda do jednej z rurek tej która pobiera wodę trzeba strzykawką (zapewne przez jakąś rurkę) wstrzyknąć troszkę wody. Aby to zrobić trzeba odkręcić dwie śrubki i wyjąc małą zaślepkę. Tam przez jakąś elastyczną rurkę podłączyć się do rurki zasilającej w wodę i podać ją strzykawką do pompy. Woda powinna wyjść trzema małymi otworkami. Jeśli tak się zadziało znaczy, że po uruchomieniu mopowania wszystko powinno działać poprawnie.

Jeśli woda nie przechodzi czasem trzeba sprawdzić czy rurki i przelotki nie są czasem zatkane.

Problem prawdopodobnie wynika z tego, że pompka jest słaba i nie jest w stanie zassać wody kiedy jest w niej powietrze.

U mnie to zadziałało, choć w pierwszym odkurzaczu silniczek był uszkodzony.

Twoj post okazał się zbawienny i jedyny jaki znalazłem w necie. Odkurzacz kupiony tydzień temu od razu po wyjęciu z pudełka nie mopuje !!! Kupiony w necie oczywiście procedury reklamacyjne to jakaś kpina i na całe szczęście i mi udało się przywrócić do życia moje S9 zanim wyslałem na gwarancje. Po krotce...

Zacząłem od pomiaru mierniczkiem i na szczęście 37 Ohm więc już jakaś nadzieja. Odkręciłem ta zaślepkę w miejscu gdzie pompka zaciąga wodę. Jako że nie miałem pod ręką strzykawki dopasowałem sobie kawałek wężyka (od mydla w płynie ?) który idealnie pasował na ten króciec. Nabrałem wody w usta i co... I nic. Nie szło siłą policzków wtłoczyć wody w stronę pompki. Więc przeszedłem do planu B. Skleilem szeregowo ze sobą 3 baterie (paluszki) 1,5V żeby mieć coś w granicach 5V. Podczepilem kabelki i styk do pompki. O dziwo działa więc kolejny etap za sobą. Teraz jedyne co mi przyszło do głowy to znowu wężyk, wody pełne usta i wdmuchiwanie wody tym razem z podłączonymi bateriami żeby wzbudzić pompkę. I poszło woda przelała się kanalikami. I to już wszystko? Tak w moim przypadku złożyłem wszystko do kupy i odkurzacz mopuje jak wsciekly ? Problem był najwidoczniej ze słaba wydajnością i powietrzem w układzie gdzie pompka nie dawała rady zaciągnąć wody. Na szczęście wszystko już działa jak należy i całe szczęście bo na samą myśl o reklamacji on line ręce opadały. 

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś skorzysta bo widzę że problem jest powszechny. Dzięki ?