Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Xiaomi Home - i połączenie IMILAB C21 (CMSXJ38A)

gsm_virus
 Share

Recommended Posts

Witam.
Mam małą zagwozdkę z w/w kamerką IMILAB C21 (CMSXJ38A), która próbuję wykryć i połączyć za pomocą konta XiaomiHome (android).

Sprawdziłem iż kolega "rezmus" wypomniał ze w/w kamerka ma wsparcie np. w aplikacji na PC " IMICamera 1.5.8.0 , poprzez dopisanie jej w pliku device_profile.dll

Dodatkowo zmieniłem aplikacje na telefonie (Xiaomi z android 11) na tą ze strony kapibara.ru
https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html#more

ale kamerka nadal nie jest wykrywana przez aplikacje w telefonie.
Zaznaczam ze mam już sparowane i działające modele kamerek na koncie XiomiHome, np:

Mi 1080p magnetic (MJSXJ02HL) jak i security camera Imilab A1 (CMSXJ19E) ,

ale tej imilab C21 (CMSXJ38A) jakoś nie mogę rozgryźć.
Wszystkie obecne kamerki są na serwerze DE bo wybrany region Polska.

Edited by gsm_virus
dopisanie treści

Posted (edited)

Na razie nie mam zbytnio możliwości by wszystkie kamerki przerzucić na serwer CN , wiec zainstalowałem na telefonie bliźniaczą aplikację od Imilab Home (to nie xiaomi home) ,
  owa aplikacja wykryła poprawną / zgodną lokalizacje (czyli Polska) i po kilku początkowych niepowodzeniach, ale dało radę zainstalować ową kamerkę (w końcu to aplikacja od imiLab ;)
Działa słabo i często "zrywa połączenie" co skutkuje komunikatem "Failed to turn on camera (1009), please try again later!" ,
myślę o zaaplikowaniu jej aktualizacji, która to jest dostępną OTA czyli z poziomu aplikacji
obecnie w tej Imilab C21 jest wersja firmware: 038101_1.6.0_0065 , a aktualizować chce do 038101_1.6.0_0076 , i się zastanawiam czy można jakoś przechwycić bądź podglądnąć gdzie jest zapisywany plik z aktualizacją , bądź adres www skąd jest pobierania. 
6103953000_1630345175.jpg

Edited by gsm_virus
wstawiono obrazek

Posted (edited)
25 minut temu, rezmus napisał:

niby mozna, ale nic ci to nie da, bo wersji ota nie da flashowac z sd.

OK, dzieki za uświadomienie.

25 minut temu, rezmus napisał:

wyglada na to, ze masz c21 w wersji imilab home (chmura alibaba), a nie mi home.

Zakup poprzez AliExpress, od gościa "Mihome Fans Store" ,  https://pl.aliexpress.com/item/4001231038696.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.342f5c0fgv1fRV

kamerka podczas parowania ma identyfikator hotspot po wi-fi jako "imi_a1kWMN...."
8620059100_1630347276.jpg

Edited by gsm_virus

• 2 weeks later...
  • Developer

jakbys mial kiedys kolejna aktualizacje to daj znac. sprawdzilem na mojej c20 i jednak z ota idzie podpisany firmware, czyli mozna go zgrac i uzyc do recovery z karty sd gdyby kiedys sie cos stalo.

• Like 1