Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

ryfi-wifi

Polska litery w powiadomieniach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy może ktoś z posiadaczy Amazfit Cor zna sposób jak uzyskać polskie litery w powiadomieniach, bo znaki zapytania w wyrazach są strasznie irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie tak samo jak w Bip trzeba przerobić plik z czcionką.

I wgrać go na opaskę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jest jakiś poradnik (instrukcja) jak to zrobić. Czy w ogóle amator sobie z tym poradzi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam cor część zabawy pozwala załatwić program notify & fitness for amazfit, tzn przy szybkich ustawieniach zamienia  polskie czcionki na zwykłe, np ś-s co daje efekt, że powiadomienie jest czytelne bez dziwnych znaków w miejsce polskich liter. Program jest częściowo płatny ale warty swojej ceny załatwia sprawę wgrywania customów innych czcionek i ma wielokrotnie więcej możliwości konfiguracji niż mi fit, jak też świetnie z nim współpracuje np. dzięki niemu pokazuje, kto dzwoni w cor, wgrasz bez problemu inne tarcze bez zabawy w wrzucanie ich samodzielnie i wiele innych rzeczy.

A poradnik co do liter jest na xda: https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/amazfit-cor-font-change-t3772815  i ogólny temat zajmujący sie modyfikacjami opartymi na mi fit https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/rom-mifit-mod-call-ce-firmware-bip-cor-t3761273/page19

Edytowane przez pawelt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, pawelt napisał:

Ja mam cor część zabawy pozwala załatwić program notify & fitness for amazfit, tzn przy szybkich ustawieniach zamienia  polskie czcionki na zwykłe, np ś-s co daje efekt, że powiadomienie jest czytelne bez dziwnych znaków w miejsce polskich liter. Program jest częściowo płatny ale warty swojej ceny załatwia sprawę wgrywania customów innych czcionek i ma wielokrotnie więcej możliwości konfiguracji niż mi fit, jak też świetnie z nim współpracuje np. dzięki niemu pokazuje, kto dzwoni w cor, wgrasz bez problemu inne tarcze bez zabawy w wrzucanie ich samodzielnie i wiele innych rzeczy.

A poradnik co do liter jest na xda: https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/amazfit-cor-font-change-t3772815  i ogólny temat zajmujący sie modyfikacjami opartymi na mi fit https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/rom-mifit-mod-call-ce-firmware-bip-cor-t3761273/page19

Używam notify & fitness for amazfit do wgrywania nowych tarcz. Ale mam prośbę. Jak bys mógł wrzucić screen gdzie zmienia się czcionkę w tej apce. Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosię bardzo ale ustawienia po pace bo na razie do wieczora nie mam dostępu do cor. Ale i tak widać czego szukać. 

Screenshot_2018-10-06-10-06-17-721_com.mc.amazfit1.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. A powiedz mi czy masz zainstalowaną aplikację mifit, czy korzystasz tylko z notify ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedna z drugą świetnie współpracują i nawzajem uzupełniają. Na przykład jak chcę, żeby mi działało wyświetlanie nazwy z kontaktów (Call id) to tak jak pisało w notify wyłączyłem tą opcję w mifit(tam jak ktoś dzwonił pokazywała się informacja bez nazwy rozmówcy). Po prostu jak czegoś nie ma w mifit używam z notify. Czasami niektóre powiadomienia np z wiadomości nadal pokazują znak zapytania należy w notify wejść do danej aplikacji i tam ręcznie wybrać tą opcję jak wyżej.

Edytowane przez pawelt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko ja mam jeden problem. Posiadam telefon huawei mate 10 pro i system wyłącza mi notorycznie aplikacje mifit, a co dopiero żeby dwie działały w tle. Ciężka sprawa. :) Ale będę próbował. Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba założę dodatkowy temat w ogólnym dziale dotyczącym apek na cor bo najczęściej te apki działają też min na bandach, ale na razie pojawił się w sklepie play Gadgetbridge wprawdzie jeszcze nieoficjalna apka ale można ją zastosować do powyższych celów a także wielu innych, zamiast  notify & fitness for amazfit  jak na razie jest bezpłatna ale na tą chwilę działa stabilnie i obsługuje oprócz cor:

Supported Devices

• Amazfit Bip Wiki
  • Amazfit Cor (no maintainer) Wiki
  • HPlus Devices (e.g. ZeBand) Wiki
  • ID115 (WIP)
  • Lenovo Watch 9 (WIP)
  • Liveview (WIP)
  • Mi Band, Mi Band 1A, Mi Band 1S Wiki
  • Mi Band 2 Wiki
  • Mi Band 3 Wiki
  • NO.1 F1 (WIP)
  • Pebble, Pebble Steel, Pebble Time, Pebble Time Steel, Pebble Time Round Wiki
  • Pebble 2 Wiki
  • Teclast H10, H30 (WIP)
  • XWatch (Affordable Chinese Casio-like smartwatches)
  • Vibratissimo (experimental)
  • ZeTime (WIP)

Strona projektu 

https://gadgetbridge.org/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi