Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

bigl

Współpraca Amazfit Pace z oryginalnym Mi Fit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem nowy na forum, mój Amazfit Pace A1612 w wersji międzynarodowej właśnie został dostarczony z GB (z ROM 1.3.0n). Irytuje mnie lokalne przechowywanie danych w aplikacji Amazfit Watch oraz chciałbym kontynuować to co przez ostatnie 2 lata zbierałem w Mi Fit używając Mi Band 1S. Czyli chciałbym sparować smartwatch z MiFit i zapisywać wszystkie dane na koncie w chmurze. Ale mam iPhone więc mogę wgrywać tylko oryginalne aplikacje z Appstore.

Jakiego ROM na zegarku mam użyć żeby sparował się z moim oryginalnym Mi Fit? Patrzyłęm na PACEfied i na tutejszy ROM. Który z nich będzie działał tak jak chcę?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie oba, ale pozostaje Ci PF.

Tylko czy w markecie Apple masz dostęp do chińskiej wersji aplikacji do zegarka? Bo na Android tylko ona się komunikuję z Mi Fitem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego nie wiem. Ale być może jest tak, że wersja na IOS obsługuje oba rodzaje ROM-ów skoro jest jedna w Appstore i nie ma sposobu wgrania innej wersji poza Appstore (oczywiście zakładam telefon standardowego użytkownika czyli bez jailbreak). Bez czegoś takiego nie byłoby żadnej obsługi chińskiego ROM-a na IOS, a w to nie chce mi się wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W aplikacji masz coś takiego jak "synchronizacja aktywności" co masz w środku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W aplikacji Amazfit jest synchronizacja aktywności i w środku mam tylko stravę.

Sytuacja obecna z oryginalnym ROM-em o aktualnymi aplikacjami z AppStore (Mi Fit 3.1.7 oraz Amazfit Watch 1.7.6). Mam wrażenie, że niewiele brakuje, nie wiem czy nie ROM bazującego na chińskim API.

1. Startuję parowanie w Mi Fit - wybieram zegarek

2. Potem wybieram  Amazfit Pace (mam do wyboru jego oraz BIP)

3. Daję "Startuj parowanie"

4. Przełącza mi się samo do Amazfit Watch i od razu włącza tryb skanowania kodu QR

5. Odczytuję kod QR z zegarka i na poziomie Amazfit Watch jest wszystko OK

Nie ma natomiast powrotu do Mi Fit i końca parowania w nim - aplikacja wisi na próbie parowania.

Także jak widać prawie wszystko jest.

Nie wiem tylko czy w Appstore nie ma specjalnej wersji aplikacji na rynek chiński. Ale to że w normalnym Appstore jest normalny polski Mi Fit, który zna Pace i BIP i potrafi z nim współpracować pokazuje że to może zadziałać. Zresztą ten Mi Fit działa w pełni z BIP (sprawdzałem bo akurat chwilowo mam). Teraz tylko żeby zadziałał z Pace.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo ten Amazfit Watch nie ma obsługi Mi Fit.

Nie wiem czy zmiana regionu, języka na chiński może by pobrało wersję chińską apki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba to dobry ślad. Odinstalowałem Amazfit, zmieniłem region na Chiny w ustawieniach iPhone, zainstalowałem Amazfit i przy starcie mogłeś już zalogować się kontem od Xiaomi. To przebiegło OK. Ale przy próbie parowania jest problem i wyrzuca mi komunikat "unable to find page ID of huami.watch.mi.binding.en". Tak samo jak startuję parowanie z Mi Fit i z Amazfit.

Czyżby takie ustawienia + odpowiedni ROM (chiński) i wszystko pójdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, to jest dobrze.

A co jest w menu "synchronizacja aktywności"? Jest tam Mi Fit?

Nie chce się sparować bo masz ROM International a nie China. Jak w grasz PACEfied będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko mi powiedzieć co mam w menu bo tego menu nie ma jeszcze. Przed sparowaniem w Amazfit jest tylko przycisk parowania, menu "Watch Faces", i 2 pozycje informacyjne (Learn about Amazfit Watch + Help). Tak samo było gdy miałem jako region Polska.

Rozumiem, że jak mam teraz ROM oficjalny 1.3.0n to nie ma jeszcze zablokowanego bootloadera więc mogę od razu wgrywać PACEfied?

Edytowane przez bigl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli bootloader jest odblokowany to można wgrywać, tylko i tak wyślij prośbę. Bo obawiam się ze po w graniu PF zablokuje go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki bardzo. Wszystko poszło świetnie i mam Amazfit na IOS z synchronizacją do Mi Fit :-)

Czyli na IOS aplikacje mają możliwości ale wszystko zależy od tego jaki jest region ustawiony w trakcie instalacji.

Wszystko jest OK również gdy wróciłem do regionu PL na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak nie jest tak dobrze - Teoretycznie wszystko działa, ale nie idzie synchronizacja danych. Od wczoraj wieczorem udało mi się raz zsynchronizować. W reszcie przypadków dostaję komunikat "partial data synchronization failed". Jak widz nie tylko ja mam taki problem w IOS - https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/amazfit-pairing-ondroid-ok-iphone-t3710550

Zobaczyłem, że dzisiaj pojawiła się nowa wersja chińskiego firmware poprawiającego ten błąd:

Cytat

New 1.2.47 Chinese dev firmware is out ! Changelog :

- New mobile phone to the Watch Transfer file feature (only support Android phone, need to update to the latest development version of the app) * Support MP3 and GPX file transfer to watch.
- Fix problems that show "partial data synchronization failed"
-Optimizing sleep data
-Optimizing system stability
- Fixed several bugs to

Także pozostaje mi czekać na nową wersję PACEfied bazującą na chińskim 1.2.47 lub czymś nowszym. Lub chwilowy downgrade na starszą wersję PACEfied, ale nie wiem która nie miała tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Informacyjnie: zrobiłem downgrade do PACEfied Rel 31 bazującym na chińskim FW 1.2.44 i wszystko działa dobrze. Więc błąd jest w PACEfied Rel 32 bazującym na chińskim FW 1.2.45 i wygląda na to, że zostanie poprawiony w PACEfied, które będzie bazowało na chińskim FW 1.2.47 (lub nowszym).

Jeszcze raz dziękuję za pomoc w wyborze i rozwiązywaniu problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po czasie potwierdzam, że błąd synchronizacji został poprawiony w PACEfied ROM Rel 34 bazującym na chińskim FW 1.2.48.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi