Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś się przyglądał temu projektowi?

Do mnie jedzie (a może leci) włącznik Sonoff Touch, będę wgrywał w niego oprogramowanie Supli.

Również myślę aby uderzyć do Zamela, co by udostępnił jakieś modułu - w końcu muszę wiedzieć czy sprzedawać ich towar :P

Za ten projekt zabieram się głównie przez to :D

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze go nie dostałem, ale tu jest jak to zrobić.

Bez tego nie działa z suplą tylko jakimś tam systemem.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję

No to mnie zainteresowałeś tematem.

Muszę kupić kowerter usb to TTL i się tym pobawić.

Dzięki.... fajny temat poruszyłeś...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawy projekt (mam na myśli Suplę), ale w porównaniu do intelignetnego domu Xiaomi ilość obsługiwanych rodzajów urządzeń jest mała. Przynajmniej było tak jak się interesowałem projektem ;)

Z drugiej strony przed Xiaomi miałem w całym domu automatykę Zamela, gdzie różnorodność też jest mała i było dobrze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dedykowane moduły do Supli robi Zamel. Można wykorzystać inne ale trzeba wgrywać oprogramowanie.

Supła to raczej moduły do sterowania urządzeniami, a nie gotowe urządzenia jak w przypadku Xiaomi. Takich modułów braknie mi właśnie od Xiaomi.

Masz moduły do sterowania obwodami (jednym, dwoma, czterema i siedmioma), sterowanie roletami (jedną, dwiema i czterema), otwieranie bramy (moduł Nice), przedłużacz z wyłącznikiem nożnym (płaskie wtyczki). Obsługa czujników temperatury i może coś jeszcze o czym nie wspomniałem.

Zaletą jest to że można korzystać z ich serwera, lub możesz postawić swój w domu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widziałem na stronie Zamela te moduły, o których piszesz. Za czasów, gdy kupiłem automatykę Zamela obsługi Supli nie było, stary sprzęt działa na protokole Exta Free.

Smart Home od Xiaomi ma także moduły do sterowania urządzeniami... całe trzy :) : sterowane gniazdo podtynkowe 230V, Smart Socket i nowa bramka serii Aqara. Dla amatora wystarczy. Hobbysta nie będzie miał nic przeciwko "dłubaniu" aby uzyskać efekt pod siebie. Wygodny hobbysta pożeni Domoticza i Xiaomi Smart Home.

Kiedyś kombinowałem z różnymi urządzeniami i skończyło się to tak, że całe mieszkanie było sprzęcie używającym różnych protokołów, a to Exta Free, a to EC3000, a to Max!, a to Netatmo, a to Z-Wave. Scaliłem to co się dało za pomocą FHEMa. Teraz wolę rzeczy działające bez kombinowania, oparte o jeden protokół...i w miarę tanie.

Wg. informacji ze strony projektu Supla, na ten moment to może:
1) Otwierać/zamykać rolety
2) Otwierać/zamykać bramę
3) Otwierać furtkę/drzwi
4) Włączać/wyłączać urządzenia
5) Monitorować stan otwarcia rolet, bram oraz drzwi
6) Sprawdzać temperaturę

W sumie nie dużo a do tego takie rzeczy jak otwieranie drzwi działa przez podanie napięcia na rygiel elektromagnetyczny. W przypadku furtki może to i OK, ale w przypadku drzwi wejściowych do mieszkania w bloku już nie jest całkiem OK. Takie systemy jak KNX nie stały się popularne wśród mas (oprócz ceny) przez to, że trzeba przygotować pomieszczenia pod automatykę. W przypadku ekosystemu Xiaomi, nie na baterie jest tylko to co ma duży pobór prądu - jak czujnik gazu, albo to co podłączane jest bezpośrednio do sieci elektrycznej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Włącznik dotarł, wgrane oprogramowanie, podłączony i działa :P ale telefon nie przekazuje komend głosowych >:(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i w końcu ogarnąłem komendy głosowe :D

Teraz to już dupska nie trzeba ruszać :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do czego ten świat dąży. Za niedługo nie będziemy musieli chodzić i nic robić. A druga strona medalu. Jak Cyber przestępcy włamują się do rządów czy nie będą mieli problemów z naszymi domami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tym razem idą do mnie dwa kontrolery RGB + 2 kanały White.

Zobaczymy co i jak, przeznaczenie troszkę inne niż Ledy RGB.

Chodzi mi o same wyjścia PWM - 5 sztuk w jednym module.

Planuje zrobić jakieś oświetlenie na LED na diodach Power Led 1W.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

u mnie zadziałały komendy głosowe z włącznikiem sonoff po wgraniu firmware supli
fajna sprawa, lecz po 30 uruchomieniach potrzeba zakupić wersję premium automate...hm

a jak u Ciebie @Lector ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zakupiłem :P

Działa zarąbiście, szkoda ze nie można tego bardzie zintegrować z Google - aby nie szukało wymawianych komunikatów.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dostałem jeden z dwóch kontrolerów LED, jutro wgrywam Suple.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Supla wgrana, ale się okazało ze nie mam żadnego zasilacza 12V :( miałem stary od kompa ale chyba wyparował.

Pasek RGB mam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra, zabrałem ładowarkę od wkrętarki 18V, działa elegancko. Choć przy pierwszym uruchomieniu coś się zawiesiło i przestał się łączyć z Suplą. W grałem na nowo soft do kontrolera i teraz działa.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta