Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Czujniki temperatury i ekosystem.

mironiusz
 Share

Recommended Posts

Mam 4 czujniki temperatury, nie posiadam bramki BLE, mimo to, jak wejdę w aplikację a jestem poza domem, to widzę aktualną temperaturę.

Nie ukrywam, że mam też odkurzacz, i oczyszczacz powietrza, ale żadne z tych urządzeń nie ma bramki BLE, wszystkie są w wersji EU, z oryginalnymi najnowszymi FW.

Może mi się tylko wydaje, że "z internetu" jestem w stanie odczytać aktualnie poprawną temperaturę z tych czujników i podaje jakieś wartości z czapy?

Na początku po sparowaniu, miałem przy czujnikach ikonkę BT, a teraz jej już nie ma.

Co zyskam, kupując bramkę BLE? Jest sens? Temperatur się szybciej będzie aktualizować, na bieżąco, bo teraz muszę odświeżać w apce.

A może da się w oczyszczaczu powietrza albo odkurzaczu uruchomić bramkę, ale jestem na iOS i nie mogę zastosować modowanej aplikacji.

Załączam screeny, w tym momencie jestem właśnie poza domem.

ekosystemłu.jpg

Edited by mironiusz
edycja screenów

• 4 months later...

W dniu 8.07.2021 o 12:20, rezmus napisał:

bramke ble masz w oczyszczaczu. nie widac jej w stockowej apce na ios, co nie zmienia faktu, ze wysyla dane do chmury.

Jako że jestem "głupi w tym temacie czy możesz mi podpowiedzieć dlaczego u mnie w podobnej sytuacji bramka nie połączyła czujników??

Screenshot_20211117-094802_Mi Home.jpg

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...