Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Demontaż - Amazfit2 Stratos (zdjęcia + opis)


marbedo
 Share

Recommended Posts

Nie wytrzymałem rozebrałem, nie dziękujcie (możecie się zebrać dla mnie na nowy heheh) :)

Demontaż - w zasadzie sprawa banalna, wystarczy wkład nożyka do tapet (koniecznie nowy ostry). Wkładamy w lukę łączącą korpus ze szkłem i podcinamy dookoła i tyle, zegarek otwarty nie trzeba nic nagrzewać.
Pierwsze co rzuca się w oczy to brak jakiekolwiek uszczelki, klej który jest może trochę plastyczny ale byle jak położony więc szczelność to kwestia przypadku. Dlatego niejednemu już zamókł. 

Druga rzecz co mnie najbardziej interesowało to styki, piny do ładowania i komunikacji. I tutaj zaskoczenie, są inne niż z Pace. Jak widzicie na zdjęciach są to blaszki podgięte do góry w kierunku styków korpusu. Niestety według mnie, jest to beznadziejne rozwiązanie, te blaszki bardzo liche i nierównomiernie podniesione, dodatkowo mała powierzchnia styku. Same piny w korpusie też tak wsadzone a raczej wbite "jak weszło". Tak więc wszelki problemy z łącznością wynikają pewnie z tego ułożenia pinów i blaszek. Dlatego wszelkie dociski dają efekt bo poprawiają styk. Wszyscy co mają problem z ładowaniem i łącznością a pomaga im docisk, wystarczy aby podgięli te blaszki w górę.

Niestety, dla mnie już nie ma ratunku. Podpiąłem ładowarkę bezpośrednio do blaszek i nic nie pomogło. Odczepiłem wszystkie taśmy i ponownie je wpiąłem. Nie ma mam już pomysłów, chyba że macie Wy jakąś koncepcję? 

Jeszcze go nie zaklejam więc jak chcecie coś więcej to mogę zrobić dodatkowe zdjęcia lub coś opisać.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

  • Like 4
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Wiesz, pewnie jakoś da się to odczepić choćby tak jak mówisz nagrzewaniem. Gdyby faktycznie jakoś dorwać taśmę z uszkodzonego sprzętu to bym się pobawił. Ale na ten moment zegarek jest sprawny oprócz komunikacji więc nie katuje go więcej.

Jedyną zaletą to chyba jest to, że jak będę go sklejał to skleję silikonem do elektroniki, wtedy uzyskam szczelność lepszą niż fabryczną ;)  Aaa mikrofon jest na uszczelce gumowej, ale powiem szczerze, że wymaga precyzji przy osadzaniu korpusu bo jak nie ułoży się poprawnie (a może) to przeciek pewny.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Mój kolega kupił w czerwcu 2018 a ja w listopadzie 2018 (od majfrenda ale inne sklepy), i prawie w tym samym czasie nam walnęły.

Taka sama awaria, odpadło szkiełko chroniące czujnik tętna. Tak po prostu.

Ja tego nie zauważyłem, pot się dostał, nastąpiło chyba jakieś zwarcie i zegarek się wyłączył.

Włączyłem ponownie, ale nie działał już czujnik tętna. A po jakimś czasie bateria się zaczęła grzać i trzymała około 1,5 dnia.

Zegarki wysłaliśmy na gwarancji do Chin, koszt priorytetem 89zł.

I czekamy.

Kolegi zegarek został już odebrany (czas podróży jakieś 2 tygodnie), mój czeka na cle w okolicach Shenzen.

Gdyby części był dostępne to można by się samemu pobawić, wymiana czujnika tętna + wymiana baterii :D

Teraz bym kupił w PL z gwarancją tutaj.

 

ps Jak wygląda bateria w tym zegarku, bo na zdjęciach nie mogę jej zlokalizować.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
 Share

×
×
  • Create New...