Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

niezmierny

Jak nie przegapić powiadomień?

Recommended Posts

Witam Forumowiczów (to mój pierwszy post)!

Moim zdaniem wibracja zegarka jest zbyt słaba, pomimo że ustawiłem siłę na max. Zdarza się, że nie wyczuję wibracji przy powiadomieniu i dopóki nie włączę telefonu, nie mam świadomości, że dostałem wiadomość. Jak temu można zaradzić?

Czy jest jakaś metoda, aby informacja o tym, że są nieprzeczytane powiadomienia, była wyświetlana na tarczy zegarka na stałe? Może są takie WatchFace? Wówczas sprawdzając, która jest godzina, zauważyłbym, że coś przyszło na telefon.

A może ktoś ma doświadczenie z jakąś inną aplikacją, która np. przypominałaby o tym, że są zaległe powiadomienia? Np. wibrując co minutę, dopóki nie odczytam powiadomień. Wydaje mi się, że może być tu pomocna https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.amazfit1

Jednak nie wiem jak się sprawdza ten Notify & Fitness w praktyce. Może ktoś z forumowiczów używa pełnej wersji, to proszę o opinie. Nie jestem jednak przekonany do zainstalowania kolejnej aplikacji w telefonie, bo rozumiem, że "Amazfit Watch" musi być ciągle uruchomiony, chociażby po to, żeby powiadamiać o przychodzących połączeniach.

A może jest jakaś alternatywna aplikacja zamiast domyślnej "Amazfit Watch", która ma lepiej rozwiązane powiadomienia?

Pierwsza sprawa, czy powiadomienia masz w historii w zegarku? Czy oby na pewno dochodzą wszystkie powiadomienia?

5 godzin temu, marbedo napisał:

Pierwsza sprawa, czy powiadomienia masz w historii w zegarku? Czy oby na pewno dochodzą wszystkie powiadomienia?

Dzięki za zainteresowanie :)

Tak, powiadomienia dochodzą bardzo szybko. Skasowanie na zegarku, kasuje także powiadomienie na telefonie (w drugą stronę również).

Jedyne, co jest kiepskie, to jeśli jestem poza zasięgiem bluetooth telefonu i w tym czasie przyjdzie jakaś wiadomość, to jak wrócę w okolice telefonu i zegarek się połączy, to i tak nie dostaję tego powiadomienia na zegarek. To jest lipa.

Aha, nie mam tez powiadomienia o nieodebranym połączeniu, ale tutaj można się doszukać logiki. Skoro ktoś dzwonił, to było powiadomienie o przychodzącym połączeniu (nawet nazwy kontaktów się wyświetlają). Lipa jest, jak telefon dzwonił, a ja byłem poza zasięgiem bluetooth.

Zegarek i jego funkcję musisz traktować jako "tu i teraz". Jeśli jesteś poza zasięgiem lub wyłączysz parowanie to tym samym kończy się komunikacja między urządzeniami i nie ma historii okresu w którym nie były w połączeniu. A jaki masz telefon? firmę/model?

Ok, Ameryki nie wymyślimy. Jest jak jest i tyle.

W miBand 2, miałem aplikację Notify& Fitness I wszystkie te problemy były przez nią rozwiązane. Tutaj aplikacja jest mocno ograniczona i w wersji darmowej nie ma zbyt wielu funkcji. Jak będę miał wolniejszy wieczór, kupię pro i napiszę w tym wątku, jakie daje korzyści.

Odnośnie modelu telefonu, to jest to ZUK Z2 pro. ROM Mokee na Androidzie 7. Jednak nie sądzę, żeby miało to jakieś znaczenie. Bardziej ROM zegarka, a tu mam nową wersję od Kolegi z tego Forum - bardzo dobra robota.

Hmm, zmieniło się coś ? bo z tego co kiedyś czytałem Notify&fitness nie obsługiwało ani pace ani stratos ?

Tak, ale na razie tylko dostępna jest funkcja powiadomień. Jeśli program się rozbuduje dla pace i stratos, to będzie bardzo dobra alternatywa dla dedykowanego programu.

Zainstalowałem  Notify&fitness for amazfit ale nijak nie mogę się sparować z zegarkiem. Trzeba jakieś cuda robić?

Bo n&f paruje się tylko z opaskami. Na drugi raz poczytaj zanim zainstalujesz.

Powiedziałeś co wiedziałeś. Przeczytaj sam dokładnie ten wątek jak i opinie pod aplikacją Notify&fitness for amazfit gdzie ludzie piszą, że łączą się ze Stratosem ale mają tylko powiadomienia.

Fakt, nie doczytałem. Ale tak się składa że mam po starych pozostałościach możliwość zainstalowania wersji pro gdyż kiedyś używałem. Zainstalowałem, jak zawsze zaktualizowała się do najnowszej wersji której nie ma jeszcze w GP (jak to pro) Połączył się... i co z tego. Funkcjonalność gorsza niż w amazfit watch. Póki co nie znajdziecie w tej aplikacji tego czego szukacie, autor jeszcze musi trochę pogłówkować nad tą aplikacją by była przydatna dla pace czy Stratosa.

Edit. Tak informacyjnie. Po instalacji n&f i deinstalacji nie mogłem dojść do porozumienia z powiadomieniami. Musiałem czyścić dane aplikacji amazfitwatch i reinstalować.