Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

dzeronimo393

Mi home a powiadomienia czujnika ruchu

Recommended Posts

Witam. Posiadam Urządzenie Geteway oraz do niego czujnik ruchu. Chciałbym by powiadomienia przychodziły na telefon gdy ktoś wejdzie w strefę ruchu lecz niestety tak się nie dzieje, widzę tylko, że czujnik został uruchomiony jak wejdę w mi home w ,,log" Czytałem, że trzeba zrobić sceny ale ja coś zrobiłem takiego jak na screanie i też nic to nie daje 

Screenshot_20180819-165445.png

Screenshot_20180819-170013.png

Niestety powiadomienia raz działają, a raz nie.

Zleży losowo od wersji Mi Home.

Losowo działa, nic nie pomoże wgrywanie tej samej wersji.

Przerabiałem już to wielokrotnie.

Czyli mam to rozumiec, że u kogoś może ta sama wersja działać a u mnie nie ? Czy najlepiej sobie instalować kilka wersji może któraś zadziala tak ?

Tak, może działaś ale nie musi.

Możesz się bawić w instalacje, możesz poczekać do kolejnej aktualizacji a nuż Ci zadziałają.

Coraz bardziej zaczynam się zrażać produktami od xiaomi. Ostatnio odkurzacz wersja international nie działa na Maindland China zaczyna idzie brak stref , klon aplikacji by w ogóle działała na Hong Kongu a teraz Smart Home. Jakaś porażka 

W dniu 19.08.2018 o 19:35, dzeronimo393 napisał:

Coraz bardziej zaczynam się zrażać produktami od xiaomi. Ostatnio odkurzacz wersja international nie działa na Maindland China zaczyna idzie brak stref , klon aplikacji by w ogóle działała na Hong Kongu a teraz Smart Home. Jakaś porażka 

Czyli nie możesz go zainstalować w Mainsland China. Jak to wygląda, bo zastaniawiam się nad odkurzaczem?

teraz trzeba bardzo ostrożnie i Ja osobiście unikam wersji INTERNATIONAL a biorę wersję Chińskie wtedy nie ma problemu z kompatybilnością. Co prawda kable mają inne końcówki ale to nie jest jakiś wielki problem.

Witam

Czy coś zmieniło się w kwestii powiadomień na telefon ? Mam najnowszą wer Mi home i dalej nie działają? jest na to jakies obejście ? dodatkowa apka wysysajaca powiadomienia z mi home ?

PZDR

Powiadomienia działają już od dłuższego czasu.

Ja również dostaję.

To fajnie...rozumiem ze jestescie pro patrząc na ilość postów ale jak widzicie ja dopiero zaczynam zabawe i byłbym wdzięczny za pomoc. Co i w jaki sposob trzeba skonfigurowac zeby te powiadomienia zaczeły dochodzin na telefon

1) teefon z androidem 8 (emui 8.1)

2) centralka najnowszy soft (chiny kontynentalne)

Mi Home App w wersji 5,4,53

3) powiadomienia właczone w automatyce sceny

4) powiadomienia aktywne w ustawieniach mi home

5) powiadomienia aktywne w ustawianiach apki w androidzie

6) wyłączone oszczędzanie baterii w telefonie

....powiadomienia nie dochodzą

Edited by piotr.marynczak

Spróbuj zrobić scene manual ... wyślij notifikacje do urządzenia.

I uruchom i sprawdź czy dochodzi jak będzie potwierdzenie że uruchomiono poprawnie.

nie jest....ma najwyzsze uprawnienia w systemie. Co mam rozumieć przez zrobienie sceny manualnie ?

przykład:

wybieram otwarcie drzwi- przeslij notyfikacje na telefon....zatwierdzam, pojawia sie nowa scena o okreslonej nazwie....nie dochodza powiadomienia

nie nie

chodzi o utworzenie sceny kompletnie manual aby sprawdzić czy w ogóle działają powiadomienia

Do niedawna każdy z nas się borykał z tym problemem. Xiaomi coś kombinowało i raz były a raz nie.

Mi od jakiegoś czasu działają.

Możesz spróbować wyczyścić dane aplikacji mi home, ewentualnie odinstalować i zainstalować ponownie.

Jaki masz telefon?

Aplikacja ma uprawnienia do autostartu, nie ma ograniczeń do baterii?