Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Gniazdko smart mi plug problem z wyłączeniem

Luc
 Share

Recommended Posts

Witam. 

Mam problem z gniazdkiem mi smart plug zigbee (zncz04lm). Wczoraj chciałem sobie zrobić taką scenę: jeśli wchodzę do domu (czujnik ruchu) I jeśli gniazdko mi smart plug jest wyłączone to powinno się włączyć. I coś namieszałem bo gniazdko teraz cały czas jest włączone ? jak chcę wyłączyć to ono się automatycznie włącza.  Próbowałem resetować gniazdko, usunąłem urządzenie  i dodałem do bramki zigbee ponownie i ciągle to samo. Pousuwałem wszystko co zrobiłem tzn. sceny itp. Ale dalej to samo. Jak wyłączam w programie gniazdko to ono cyknie, że niby się wyłączyło i z powrotem się włącza.  I tak w kółko. Jak chcę wyłączyć ręcznie na przycisku to dzieje się to samo, tylko cyka i nie wyłącza się. Nie da się wyłączyć gniazdka. Jak usunę urządzenie to normalnie mogę wyłączyć ręcznie gniazdko. Czy jest możliwość, że w programie sceny dalej są aktywne mimo usunięcia ich?? poniżej screen z dziennika

2038355825_Screenshot_20210618-184543_MiHome.thumb.jpg.df0656856a2ffd3ba2d0f8e8dcbcc9c0.jpg

Dotychczas gniazdko działało bez problemu, aż do wczoraj ? co można z tym zrobić? Wyłączyłem gniazdko z prądu i czekałem cały dzień z nadzieją, że może to coś pomoże, ale niestety nie pomogło...

35 minut temu, piteron napisał:

Takie opcje automatyzacji sa w modzie dla gniazdka

Screenshot_2021-06-18-19-32-31-141_com.xiaomi.smarthome.jpg

No ja też mam moda. Utworzyłem coś takiego

20210618_200736.thumb.jpg.4641b153893faa86164146bb7d0dd5da.jpg

Tylko, że to działa cały czas jak jest ruch. A chodzi mi najpierw o sprawdzenie czy wtyczka jest włączona, jeśli nie jest włączona i następuje odczyt z czujnika ruchu to włącza gniazdko. Jeśli wtyczka jest włączona to nie sprawdza i nawet jak pojawi się ruch to nie wykonuje sceny. 

• Developer

chyba nie ma roznicy i tak jesli w akcji masz tylko gniazdko, czy wlacza zawsze na ruch, czy tylko jak masz gniazdko wylaczone (jesli bedzie wlaczone i wysle wlaczenie to nic nie zmieni). jak chcesz sie bawic to mozesz dac 2 warunki, jesli gniazdko wylaczone i ruch to wlacz.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...