Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Rumapark

[ROZWIĄZANY] Problem z parowaniem zegarka

Recommended Posts

Nie mogę sparowac zegarka Amazfit 1612 z telefonem xiaomi redmi note 5 

Wersja Android 8.1

Wersja na zegarku jakas stara bo pokazuje sie w trybie testowym 1.0.1

Aplikacja amazfit w wersji 1.7 tez nie działa. Zegarek widzi telefon, telefon widzi zegarek i mogą być sparowane ale w aplikacji parowanie nie działa przez co ciągle wyświetla się qr kod. Raz zegarek dodałem do aplikacji ale nadal na zegarku był qr kod. 

Edited by Rumapark

Spróbuj wyczyścić dane Amazfita w telefonie, następnie odinstaluj i ponownie zainstaluj z GP. Warunek jest całkowite wyczyszczenie danych przed deinstalacją.

• Thanks 1

Czyszczenie danych, instalacja amazfita od nowa, nowe konto specjalnie dla amazfita nie pomoglo, po pracy sprawdze jeszcze wersje z forum, jak nie zadziala wgram na zegarek nowszy rom tym sposobem. Jeszcze sprawdze czy ustawienie jezyka na angielskii proba polaczenia najstarsza wersja aplikacji pomoze. 

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/fw-tool-stock-firmware-installers-2017-t3725494

Sprawdź w ustawieniach BT, czy masz widoczny zegarek jeśli tak to usuń, wyłącz BT, uruchom Amazfita jak spyta o włączenie zezwól i zobacz czy tak uda się sparować zegarek. Dla pewności jeszcze możesz zrestartować zegarek. 

• Thanks 1

Napisalem ze zegarek jest widoczny, usuniety tez zostal itp. Restarty kilka razy. Nawet raz aplikacja go dodala lecz juz synchronizacja nie dziala tzn aplikacja wyrzuca ze parowanie sie nie udalo pomimo ze telefon w ustawieniach bluetooth parowal zegraek. 

Szukajac w pracy widzialem kilka rozwiazan problemu.

1. ustawienie jezyka angiesliego w tel i proba parowania (zegarek ma stary firmware 1.0.1)

2.  wgranie nowszej wersji romu (zegarek pradopodobnie bedzie mial odblokowany bootloader)

3. Wymuszenie uruchomienia launchera przez ADB po czym aktualizacja OTA

Szkoda ze napotkalem takie problemy....  poniewaz poprzedni zegarek lg watch r dzialal super z telefonem. 

Ten przykladowy film pokazuje jaki jest problem. Tylko ze u mnie wyskakuje kod bluetooth, akceptuje kod na zegarku i potem na telefonie. Na zegarku znika qr kod i pojawiaja sie te zielone koleczka sygnalizujace ze cos sie laczy, a na aplikacji logo zegarka w czerwonym okregu po czym wyskakuje blad jak na tym filmie 

Jest jeszcze jedno rozwiazanie. Trzeba polaczyc zegarek ze jakims starym telefonem z androidem ktory ma starsza wersje, zaktualizowac zegarek i dopiero dziala z telefonami z androidem 8.1

Rozwizanie ktore pomoze zamieszcze na pewno na forum. 

Rozwiązaniem problemu w pierwszym poście jest wgranie tego romu

pomaga to w przypadku gdy występuje problem jak na filmie wyżej.

Edited by Rumapark

Witam. Mam dokładnie ten sam problem z parowaniem. Na wyświetlaczu tylko kod QR, w ustawieniach BT telefonu widnieje sparowany amazfit . Niestety nic nie pomaga, wgranie romu jest niemożliwe ponieważ nie znam wersji OS. Jakieś pomysły?

Spróbuj na innym fonie najlepiej na andku 7.Jak sparujesz uaktualnij firm w zegarku. Może być parę aktualizacji. Rozparuj i ponownie sparuj na fonie z andkiem 8 .

Czytałem o tym , ale może być problem ze znalezieniem czegoś na andku 7, nie ma innej możliwości?

Spróbuj zadziałać jak napisał wcześniej @Rumapark

Rozwiązaniem problemu w pierwszym poście jest wgranie tego romu

pomaga to w przypadku gdy występuje problem jak na filmie wyżej.

Nie mam odblokowanego bootloadera więc nie wgram romu. Żeby odblokować bootloadera muszę znać wersję OS , którą odczytać mogę chyba tylko  z zegarka wyświetlającego tylko QR...

Ok. Temat połowicznie ogarnięty. Połączyłem amazfita z tabletem na androidzie 5.... Ładnie się sparował i upatował. Jednak teraz nie mogę wyświetlić QR aby połączyć amazfita z telefonem. Mam wersję us więc odblokowałem bootloadera ale nie mogę zrobić roota. Wygląda to tak jak na załączonym screenie , w miejscu gdzie powinna być nazwa urządzenia wyświetla 0123456789. Jakieś pomysły?

root.jpg

Jak chcesz pokazać QR to rozparuj z Androida, lub z menu zegarka restore.

Czy factory reset cofnie mi update amazfita? Bo jeżeli  tak to znów nie będę mógł go połączyć z telefonem.

Nie, to takie coś jak nieprzywrócenie ustawień fabrycznych.

Wersji ROM nie rusza.

Ok. Wielkie dzięki. Amazfit już sparowany z redmi note, oby obyło się już bez problemów... Abstrachując od wszystkiego trochę niepoważne jest to, że ledwo zakupiony  huami(xiaomi) amazfit nie łączy się z nowym redmi note 6pro...ale bezproblemowo paruje się z tabletem chuwi na andku 5 😳 . Xiaomi jest dziwne 😂

Witam mam pytanie jak wymusić kod qr na zegarku ? Zmieniłem aplikacje i mimo wpisania danych logowania do parowania jest potrzebny kod qr :(

Dodam ze amazfit 2 jest połączony z zegarkiem powiadomienia przychodzą ale aplikacja wymusza nowe parowanie i potrzebny kod qr

Posted (edited)

Nie rozumiem Cię za bardzo to jak masz stratosa to czego piszesz w dziale dla pace. I drugie pytanie co to znaczy

W dniu 17.03.2019 o 11:45, glonek napisał:

Dodam ze amazfit 2 jest połączony z zegarkiem

Taka propozycja rozparuj go jeszcze raz i sparuj powinno być dobrze.

Edited by pawelt

Jeżeli masz problem z pierwszym parowaniem przy kodzie QR są dwa proste rozwiązania

1.Weź telefon (ipod , tablet ) ze starszym Androidem ni jeżeli 8.1

2.Połącz się z jego pomocą - po czym  zaktualizuj system w zegarku (przez aplikacje amazifit app , bądź w ustawieniach zegarka , potrzebny dostęp do internetu)

3.Ponownie spróbuj połączyć się własnym telefonem przy wcześniejszym rozparowaniu ze starym urządzeniem jest w opcjach w Amazifit App. ( warto sobie założyć konto na  xiaomi - jest możliwość przy logowaniu sie do amazifit app )

Drugi sposób który u mnie zadziałał na Xiaomi Mi A2 - lite (Android 9)

1.W telefonie zmienić w ustawieniach język urządzenia - w moim przypadku na English United States tak samo jaką mamy wersje zegarka Xiaomi - jak ktoś ma China to w telefonie także na china.

2.Zrestartować telefon , poczekać aż wszystko się ustawi.

3.Ściągnać QR skaner , i pobrać amazifit app , z linku który nam się wyświetli.

4.Próbować parować z zegarkiem.

5.Good luck !