Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Czujnik ruchu MI i żarówki yeelight

maras26
 Share

Recommended Posts

Cześć, Panowie czy to normalne, że większości przypadków nie włącza mi światła czujnik ruchu? Jest to loteria -  na 10 razy może 2 razy załączy światło, co ma na to wpływ? Wymieniałem baterie w czujnikach, zmieniałem regiony, nawet router podmienilem na inny - bez efektu. Czujniki mam z Chin, a żarówki z europejskiej dystrybucji:

- żarówki

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/zarowki/zrodla-swiatla/zarowka-smart-led-yeelight-rgb-1s?gclid=Cj0KCQjwweyFBhDvARIsAA67M71yn7yI9_iP3tweRBAW_8EjKVz3d7UIbPj1YHx42ngMbN1iT915XzoaAj3kEALw_wcB

- czujniki ruchu

https://a.aliexpress.com/_v5AHvH

Apka oczywiście xiaomi home mod

Czy zmiana czujników ruchu na np. Aqara cos zmieni?

Edited by maras26

• Developer

normalnie sensor ruchu przez 1m nie wykrywa rucho po wykryciu, ale co 30m powinno byc OK. skoro nie ma logow to wina gdzies miedzy sensorem, a hubem. robiles rozumiem restart huba, aktualizacje firmware, itp?

Tak robiłem restart, bramka posiada aktualny firmware. Może jest problem, że posiadam nawilżacz i termostat, który może służyć jako bramka ble? Jest to trochę irytujące jak wchodzę do pomieszczenia, a światło sie nie zapala, zdarza sie nawet, że po kilku godzinach nieaktywności czujka nie zalapie. 

Edited by maras26

Miałem podobną akcję z jednym z czujnikow Aqara. Załączał sceny zupełnie przypadkowo albo nke robił tego wcale. Chyba @rezmus podpowiedzial aby zrobic scenę cloud czyli dodać powiadomienie a następnie scenę usunąć i stworzyć nowa. U mnie pomogło,dziala do dzisiaj

Edited by piteron
  • Thanks 1

20 godzin temu, piteron napisał:

Miałem podobną akcję z jednym z czujnikow Aqara. Załączał sceny zupełnie przypadkowo albo nke robił tego wcale. Chyba @rezmus podpowiedzial aby zrobic scenę cloud czyli dodać powiadomienie a następnie scenę usunąć i stworzyć nowa. U mnie pomogło,dziala do dzisiaj

@piteron dzięki, zdecydowanie lepiej to teraz działa ?

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...

adblock-th.png

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

I accept