Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H i Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier - posiadają zaawansowaną automatyzację?

XioMi
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Zastanawiam się nad zakupem oczyszczacza powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro H oraz dwóch nawilżaczy powietrza Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier. Niestety w sieci znajduję sprzeczne informacje nt. automatyzacji tych urządzeń. Napisałem również maila do Xiaomi i dostałem ładny opis, nie odpowiadający jednoznacznie na moje pytanie.

Moje pytanie brzmi, czy wersje które kupiłbym na allegro w oficjalnym sklepie Xiaomi posiadają możliwość bardziej zaawansowanej automatzacji, czy nie.

Linki do allegro - oficjalny skel Xiaomi
Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier
Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Dodatkowo podpytam jakie macie zdanie nt. oczyszczacza Air Purifier 3H - zastanawam się czy nie wziąć dwa takie, zamiast jednego dużego.

Ja mam wersję 3H i polecam, działa fajnie, cicho. Nie wiem jaką przewagę poza mocniejszym wentylatorem ma wersja Pro H nad zwykłym 3H... wolałbym napewno 2 delikatnie słabsze urządzenia w dwóch różnych miejscach pracujące na min obrotach niż jedno duże w centrum mieszkania pracujące ciągle jak odrzutowiec...

Nie polecam nawilżaczy generujących mgiełkę - źle wpływają na górne drogi oddechowe, wiem coś o tym bo jak się zaczął sezon grzewczy to włączyłem staruszka i po tygodniu doszły mi problemy z zatokami (wnętrze wysterylizowane uprzednio…).
Lepiej trochę dołożyć i kupić nawilżacz ewaporacyjny.

Co do pytania o automatyzację… oczyszczaczy nie ma sensu wyłączać na noc, w trybie auto niech sobie działają. Tryb nocny tylko gdyby hałasował bardzo. 
Co do nawilżaczy - jak zależy Ci na ciszy to faktycznie wyłączanie przy danym poziomie wilgotności ma sens, czy to z BLE zegarka czy z ich własnego czujnika. Gdy cisza nie jest priorytetem to można ustawić poziom działania na najniższy (dla ewaporacyjnego) lub ustawić z aplikacji docelową wilgotność (u mnie 50 lub 60%) .

Edited by Allel

W dniu 31.05.2021 o 21:43, XioMi napisał:

Cześć.

Zastanawiam się nad zakupem oczyszczacza powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro H oraz dwóch nawilżaczy powietrza Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier. Niestety w sieci znajduję sprzeczne informacje nt. automatyzacji tych urządzeń. Napisałem również maila do Xiaomi i dostałem ładny opis, nie odpowiadający jednoznacznie na moje pytanie.

Moje pytanie brzmi, czy wersje które kupiłbym na allegro w oficjalnym sklepie Xiaomi posiadają możliwość bardziej zaawansowanej automatzacji, czy nie.

Linki do allegro - oficjalny skel Xiaomi
Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier
Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Dodatkowo podpytam jakie macie zdanie nt. oczyszczacza Air Purifier 3H - zastanawam się czy nie wziąć dwa takie, zamiast jednego dużego.

Mam zarówno 3H jak i Pro H. Nie wiem, co masz dokładnie na myśli mówiąc o "bardziej zaawansowanej automatyzacji". U mnie praca oczyszczaczy jest automatyzowana odczytami z dodatkowego monitora jakości powietrza, a poziomy pracy wentylatora są ustawione dokładnie tak, jak chciałem, ale na modowanej aplikacji i dzięki pomocy @rezmus. Z pewnością więc się da osiągnąć oczekiwane rezultaty, ale trzeba pokombinować. Wybór urządzenia powinien być dostosowany do pomieszczenia - jeśli duża, otwarta przestrzeń, to pro H, bo jest najwydajniejszy i najszybciej zrobi, co trzeba. Jeśli więcej niż jedno pomieszczenie, to lepiej 2 sztuki 3H lub mniejszych.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...

adblock-th.png

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

I accept