Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
marbedo

Rozebranie, demontaż Stratosa.

Recommended Posts

Czy ktoś już demontował ten zegarek? Chciałbym spróbować, niestety nadal nie mam łączności z PC, więc może jakaś tasiemka wyleciała albo co. 
Tylko chciałbym to zrobić w miarę estetycznie coby nie było wielkich śladów tego procederu.  Może macie namiar na jakiś filmik albo ktoś już rozbierał?

Z tego co czytałem na fanpagu Global Amazfit. Demontaż do łatwych nie należy. Ktos tam próbował ale odpuścił temat. Zegarek jest mocno poklejony. Także tylko nagrzewanie + przyssawki.

Próbowałeś już wszystkiego?

1. Czyszczenie styków zegarek/ładowarka

2. Dociskanie zegarka do ładowarki

3. Factory Reset zegarka

4. Inny port USB

5. Inny komputer

6. Inny system

7. Nowa ładowarka

8. Gwarancja 

Za rozbieranie brałbym sie na samym końcu.

Sprzęt był nawet u Kaudii, też nie dał rady. Jeśli zakryje prawy pierwszy pin w ładowarce to zgłasza się jako nieznane urządzenie ale nie da się go zainstalować. Gdy normalnie bez zakrywania pinów podłączam, to tylko się ładuje. Beznadziejna sytuacja.

Podejrzewam, ze Kaudii próbował tez na swojej sprawnej ładowarce. Takze problem lezy w zegarku.

Tu link do watku XDA o rozbieraniu starszej wersji - Pace. Metodologia powinna byc ta sama:

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/how-to-watch-t3815716/page2

1. Suszarka i grzanie zegarka zeby puscil klej

2. Odciaganie przyssawkami/podwadzanie krawedzi

Zegarek jest sklejony silikonem takim samy jaki stosuje sie przy klejeniu telefonów. Możesz spróbować to zlecić jakiemuś serwisowi od komórek.

Po rozłożeniu trzeba to jeszcze poskładać w całość. Także w ten klej tak czy siak będziesz sie musiał zaopatrzyć jeśli chcesz zachować wodoszczelność zegarka.

Edited by katmai

To jeśli to takie masakrowanie się, to temat odpuszczam. A inwestować w rozbieranie już nie będę, bo dość doinwestowałem w niego. Gwarancja też odpada bo wgrany soft polski.

To komunikacje miałeś na początku skoro udało Ci sie wgrać polski soft? W trakcie użytkowania zniknęła?

Tak, dokładnie. Po jakimś czasie ni z tego ni z owego po prostu podłączam i klapa. Zegarek ani nie upadł ani nic podobnego.

Instalowałem, niestety nie chce zaskoczyć. Z tymi pinami mi się nie podoba, bo powinien być wykrywany jako nieznane urządzanie włożony na wszystkie piny a nie z przysłoniętym jednym skrajnym. Kaudiiemu zaskoczył raz na chwilę na zakrytym pinie, no ale to raz i raptem na parę sekund.

Wyczysc alkoholem izopropylowym i wsadz w piny w zegarku sreberko z folii aluminiowej. Moze to pomoze.

5 godzin temu, marbedo napisał:

Instalowałem, niestety nie chce zaskoczyć. Z tymi pinami mi się nie podoba, bo powinien być wykrywany jako nieznane urządzanie włożony na wszystkie piny a nie z przysłoniętym jednym skrajnym. Kaudiiemu zaskoczył raz na chwilę na zakrytym pinie, no ale to raz i raptem na parę sekund.

Mój stratos od chwili otrzymania nie łączył się z komputerem. -działało tylko ładowanie

Kombinowałem z wpinaniem go pod skosem itp.- bez powodzenia

Rozkleiłem oryginalna ładowarkę i polutowałem kabel USB bezpośrednio pod piny -bez zmian- w sumie przez różne modyfikacje zniszczyłem ją finalnie .

Kupiłem stację dokującą z pierścieniem na zawiasie - po rozebraniu jej zauważyłem że jest w niej brak płytki drukowanej w środku(tak jak w oryginalnej 

- zabbezpieczenie przed przepięciem???)- kabel usb lutowany bezpośrednio do pinów -niestety brak połączenia z kompem - tylko ładowanie

Doszło nawet do tego że przeciąłem kabel usb i zacząłem kombinować z kablami -  pin pierwszy i ostatni złączony - ładowanie, pin pierwszy nie złączony rozpoznanie jako nieznane urządzenie, bawiłem się tak  w końcu złączyłem wszystkie (jak w oryginale) i dałem se spokój. Włączyłem kabel po chwili i komputer poprawnie rozpoznał stratosa.

Obecnie po kilku próbach włożenia wtyczki do USB udaje mi sie doprowadzić do połączenia z kompem.

Jeszcze jedna obserwacja jeśli bateria jeż poniżej 80% to nie ma szans na połączenie - chociaż to może być tylko zbieg okoliczności

Widzę, że masz podobnie do mnie. Różnimy się tylko tym, że mnie zaskoczył od razu a potem padł. Tobie na odwrót. Aż nie chce się wierzyć, że działa to na zasadzie "farta". Kombinuje z tymi pinami ale nic nie wychodzi. Może jakoś udało Ci się "zresetować" czy uaktywnić połączenie tym mieszaniem z pinami. U mnie nie chce zaskoczyć.
Mam dwie ładowarki, w każdej jest płytka. To też ciekawe, może faktycznie przeciwprzepięciowe.

Edited by marbedo

mam to samo, kupiłem stratosa w kwietniu i wszystko było ok, ładował sie, łaczył z kompem, wszystko dobrze rozpoznawało a teraz wraz z upływem czasu mam coraz większy problem z ładowaniem i coraż rzadziej komp go wykrywa tak więc nie moge wgrać muzyki , styki mam czyste bo spiritus i wykałaczka są w ciągłym użyciu

nie wiem gdzie lezy problem - na wszelki wypadek zamówiłem nową ładowarkę, może pomoże

kupiony w HonourBuy w Chinach więc nie ma sensu odsyłać na gwarancji chyba bo raz, że nie mam pewności czy w ogólnie nie zginie gdzieś po drodze a dwa to idzie w jedną stronę 1-2 miesiące, ja trenuje bieganie i plywanie codziennie i zegarek uzywany bardzo intensywnie

Edited by mareko

Posted (edited)

Panowie i Panie to co zastałem po rozebraniu mojego zegarka,

- nigdy nie był moczony, chroniłem go przed deszczem i czymkolwiek mokrym 

https://photos.app.goo.gl/ULsRWt4tK1AL4nBJA

Zegarek mam od 1.5 roku

Tym samym sprzedam go na części + ładowarkę 

https://photos.app.goo.gl/Z5TtBk1Y1NSNHZxm9

Dla pytających, rozebrałem bo nie chciał się ładować, rozebranie skończyło się rozwaleniem go

IMG_20190605_104358.jpg

olx_image_2019-06-05_10-39-40.jpg

Edited by willd

W moim wczoraj padł ekran. Włącza się, ładuje i jest widoczny w systemie ale poza podświetleniem to nie widać ekranu ;) Pewnie sam go rozbiorę i też pójdzie na części, tylko postaram się nie rozwalić :P

W dniu 5.06.2019 o 10:49, willd napisał:

Panowie i Panie to co zastałem po rozebraniu mojego zegarka,

- nigdy nie był moczony, chroniłem go przed deszczem i czymkolwiek mokrym 

https://photos.app.goo.gl/ULsRWt4tK1AL4nBJA

Zegarek mam od 1.5 roku

Tym samym sprzedam go na części + ładowarkę 

https://photos.app.goo.gl/Z5TtBk1Y1NSNHZxm9

Dla pytających, rozebrałem bo nie chciał się ładować, rozebranie skończyło się rozwaleniem go

IMG_20190605_104358.jpg

olx_image_2019-06-05_10-39-40.jpg

Jak na części to jestem zainteresowany, szkiełkiem ochronnym od pulsometru :/ moje własnie gdzieś wyparowało.