Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sceny Mi Home

Recommended Posts

• Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Moje sceny - nie wszystkie może komuś się przydarzą, są na moim kanale YT. https://www.youtube.com/channel/UC15AWWn...trLmtnu8mA Jeżeli ktoś ma jakiś problem, na pewno postaram się pomóc.

Klikasz na tej temperaturze. wyskakuje nowe okno. I masz możliwość przeciągając do góry co ma być wyświetlane.  

Dodaj scenę włącz czujnik: wybierz klawisz, ustaw jeden klik w akcji wybierz turn on/off a scene (druga opcja od góry fioletowa ikona) wybierz scenę mruganie (czyli tą co czujnik uruchamia mruganie) Turn on zapisz Dodaj scenę wyłącz czujnik: wybierz klawisz, ustaw dwa kliki (do wyboru masz jeszcze przytrzymanie) w akcji wybierz turn on/off a scene (druga opcja od góry fioletowa ikona) wybierz scenę mruganie (czyli tą co czujnik uruchamia

Posted Images

Hej, mam problem z jedną sceną. Mimo, że ją usunąłem to nadal działa. Chodzi o przycisk, który uruchamia żarówkę Yeelight, na początku był przypisany do dwóch żarówek w jednym pokoju, teraz w tym pokoju jest inny włącznik do jednej z tych żarówek. Natomiast ten pierwszy znajduje się w innym pokoju i ma włączać drugą żarówkę w drugim pokoju - i do tego momentu jest wszystko dobrze. Jednak gdy wciskam ten stary włącznik to zamiast włączyć jedną żarówkę w tym pierwszym pokoju uruchamia też tą w drugim pokoju. Resetowałem ten przycisk i jest to samo.

• 2 weeks later...
  • Developer
W dniu 12.11.2020 o 21:08, wojakxxx napisał:

witam. zna ktoś sposób na zmianę wskazań czujnika MCCGQ02HL(Xiaomi Mijia Door Window Sensor 2) w zależności od natężenia świata. Aktualnie jest za mało czuły, w momencie gdy lampa nocna świeci czujnik wskazuje że jest ciemno, gdzieś znalazłem że dopiero powyżej 14LUXów wskazuje że jest jasno.

jest aktualizacja tego sensora na china do 1.1.1_0041. powinno sie juz dac zmienic poziom jasno/ciemno.

• Like 1

dzięki, działa :) Mam jeszcze pytane co można zrobić aby wykryć przycisk YEELIGHT S1 YLAI003 (kwadratowy na bluetooth ble). Na serwerze CN działało ale jak go tam usunąłem i chciałem wykryć na PL to już go nie widać, próbowałem wyjąć baterię ale nic to nie daje, z tyłu jest możliwość wciśnięcia przycisku spinaczem podejrzewam że do zresetowania tylko nie wiem w jakiej sekwencji. 

Nawilżacz smartmi humidifier 1 eu z MOD 5.8.38

Chciałabym ustawić nawilżacz u dzieci w pokoju z takimi parametrami:

Opcja 1:

Jeśli wilgotność poniżej 50% włącz nawilżacz, działaj na poziom 3 à gdy osiągnie 60% przełącz na poziom 1 à utrzymywanie wilgotności 50-60% na poziomie 1

Czas działania 18-6 rano

Opcja 2: (jak dojadą czujniki wilgotności, małe kwadratowe)

To samo co wyżej, ale aby sczytywał wilgotność z czujnika

Nie mogę tego ogarnąć, jak to poustawiać😑

Z góry dziękuję za pomoc

13 minut temu, Kurczak napisał:

Nawilżacz smartmi humidifier 1 eu z MOD 5.8.38

Chciałabym ustawić nawilżacz u dzieci w pokoju z takimi parametrami:

Opcja 1:

Jeśli wilgotność poniżej 50% włącz nawilżacz, działaj na poziom 3 à gdy osiągnie 60% przełącz na poziom 1 à utrzymywanie wilgotności 50-60% na poziomie 1

Czas działania 18-6 rano

Opcja 2: (jak dojadą czujniki wilgotności, małe kwadratowe)

To samo co wyżej, ale aby sczytywał wilgotność z czujnika

Nie mogę tego ogarnąć, jak to poustawiać😑

Z góry dziękuję za pomoc

Ale w czym konkretnie masz problem? Ustawiasz 2 warunki i tyle. 

Zrezygnuj z używania trybu 1. - ma znikomą wydajność, szkoda prądu. 

Mam cos takiego. Gniazdko smart zigbee, do tego czujnik temp v2. Chce ustawic wlaczanie gniazdka (z podlaczonym grzejnikiem) w okreslonych porach, jezeli temperatura jest nizsza niz wskazana i wylaczenie, jezeli jest wyzsza. Okres efektywnksci wpisalem, temperatury tez, ale cos nie chce dzialac ze soba. Bramka v3, ktora widzi wszysktkie urzadzenia.

Ktos cos takiego robil u siebie?

Jezeli czas w (przedzial czasowy) i temp nizsza niz to wlacz gniazdo.

Jezeli czas w (przedzial czasowy).i temp wyzsza niz to wylacz gniazdo.

Screenshot_2020-12-03-15-24-30-206_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2020-12-03-15-24-26-088_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2020-12-03-15-23-27-256_com.xiaomi.smarthome.jpg

25 minut temu, N.C napisał:

Mam cos takiego. Gniazdko smart zigbee, do tego czujnik temp v2. Chce ustawic wlaczanie gniazdka (z podlaczonym grzejnikiem) w okreslonych porach, jezeli temperatura jest nizsza niz wskazana i wylaczenie, jezeli jest wyzsza. Okres efektywnksci wpisalem, temperatury tez, ale cos nie chce dzialac ze soba. Bramka v3, ktora widzi wszysktkie urzadzenia.

1. Reguła to:

Jeżeli temperatury wzrośnie powyżej 21 stopni to wyłącz gniazdko. 

2. Reguła to:

Jeżeli temperatura spadnie poniżej 18 stopni to włącz gniazdko. 

Domyślam się, że MASZ temperaturę w pokoju 23 stopnie i nie wiedziałeś dlaczego reguła 1. nie jest spełniona, bo nie wzrosła :] 

Edited by CiekawyŚwiata

@CiekawyŚwiata właśnie nie. Teoretycznie mam ustawione tak jak trzeba. A przynajmniej tak mysle. Temperaturaz jest ok. 16 stopni, wiec powinno sie włączyć, nagrzać pomiezczenie i jak bedzie powyzej 21 to wylaczyc. Wszystko w przedziale czasowym 4.30 do 7.30 wg efektywnosci ponizej. A tu cos nie dziala.

6 minut temu, N.C napisał:

@CiekawyŚwiata właśnie nie. Teoretycznie mam ustawione tak jak trzeba. A przynajmniej tak mysle. Temperaturaz jest ok. 16 stopni, wiec powinno sie włączyć, nagrzać pomiezczenie i jak bedzie powyzej 21 to wylaczyc. Wszystko w przedziale czasowym 4.30 do 7.30 wg efektywnosci ponizej. A tu cos nie dziala.

Jeżeli temperatura WYNOSI 16 stopni, to zgodnie z ustawionymi przez Ciebie regułami żadna z nich nie jest spełniona. 

• 3 weeks later...

Takie pytanie - czy jest jakikolwiek sposób na zastopowanie zainicjowanej sceny? Scena taka: jeśli Alarm na Hubie - delay 30s - włącz Smart gniazdko (z syrena, sygnałem świetlnym lub cokolwiek). Sytuacja - alarm odpala się przypadkowo, więc przed upływem 30s chcę uniknąć włączenia smart gniazdka. Niestety licznik już ruszył więc rozbrojenie Huba nic nie daje. Zagnieżdżanie sceny w scenie też nie bardzo mi działa aczkolwiek dajcie znać jeśli macie jakieś pomysły?

Jedyne rozwiązanie jakie mam to kupienie drugiego Smart gniazdka i wpięcie go "pod" to ze sceny. Wtedy w ciągu tych 30s mogę odciąć to gniazdko pod spodem więc siłą rzeczy to górne nie odpali się bo nie ma łączności. Rozwiązanie iście januszowe i wolałbym jakoś scenami to jednak rozwiązać...

Jakieś pomysły?

• 3 weeks later...
W dniu 18.08.2020 o 14:37, rezmus napisał:

przedzialy aqi mozna robic w modzie za pomoca json, wtedy zakres jest w 1 warunku i powinno dzialac. przykladowy plik dla 3h wrzucamy do /vevs/automation/ i upewniamy sie, ze mi home ma uprawnienia do pamieci. w warunkach beda 2 przedzialy aqi 11-35 i 36-74 (oczywiscie mozna sobie edytowac i dodac analogicznie wiecej przedzialow). osobna kwestia to sens robienia waskich przedzialow o szerokosci 5 aqi. ze wzgledu na ograniczenia firmware (wysylanie danych co 30 minut lub przy zmianie o conajmniej 20 jednostek) raczej nie bedzie to za dobrze dzialac.

zhimi.airpurifier.mb3.json 3 kB · 79 pobrań

Mogę prosić o reupload ?

W dniu 3.12.2020 o 17:49, N.C napisał:

Pozwól na sugestię. Też kiedyś miałem wątpliwość w tym zakresie.

Doprowadź sytuację to takiej kiedy temperatura wykona przejście przez zadaną w scenie wartość. Sam fakt, że teraz temperatura w pomieszczeniu jest poniżej (lub powyżej) tej ustawionej nie spowoduje nic. Przejdź przez ustawiony w Twojej scenie próg, tak dla testu/zabawy.

2 godziny temu, beetle napisał:

kiedy temperatura wykona przejście przez zadaną w scenie wartość.

Jest tak jak piszesz, tylko pytanie jak napisać scenę żeby to działało bez przechodzenia przez zadana wartość i czy to w ogóle wykonalne.

W dniu 3.12.2020 o 15:30, N.C napisał:

Miałem ten sam problem z przełączaniem scen w zależności od pory dnia. Otóż przy bardziej złożonych automatyzacjach, potrzebne są harmonogramy. Czyli ustawiasz sobie np. harmonogram dzienny na 4:00 a w nim włączasz sceny sceny które mają być włączone i wyłączasz sceny nocne. Z doświadczenia proponuję pomiędzy włącz/wyłącz nie ustawiać zbyt dużej różnicy temperatur. U mnie przy ustawieniu 20st. C, bezwładność jest od 19,8-20,5 st. C

7 godzin temu, FromWp napisał:

Jest tak jak piszesz, tylko pytanie jak napisać scenę żeby to działało bez przechodzenia przez zadana wartość i czy to w ogóle wykonalne.

Zastanawiam się jaki Ci podać najlepszy przykład, który to zobrazuje ... i pomoże w przyszłości. Nie chcę zagmatwać bardziej.

Musi nastąpić przejście przez zadaną w scenie wartość. Coś się ma uruchomić gdy temperatura spadnie poniżej ustalonej wartości  X i coś się ma wyłączyć gdy temperatura wzrośnie powyżej Y (zapewne z jakimiś tolerancjami +/- o których teraz lepiej nie wspominajmy).

Jeśli wciąż trwasz w zakresie pomiędzy X oraz Y to nic się nie stanie jeśli uruchamiasz scenę pierwszy raz. Dla zabawy podgrzej lub "wystudź" 😉 (przekrocz X lub Y).

Czy jest wykonalne "bez przechodzenia przez zadaną wartość" ? Za pierwszym razem system nie będzie wiedział, co zrobić, bo Twoje zadane parametry nie zostały osiągnięte.

Chcesz ogrzać dom gdy temperatura spadnie poniżej X stopni i chcesz wyłączyć ogrzewanie gdy temperatura przekroczy Y stopni. Gdy jest ona w zakresie pomiędzy X a Y to co ma się dziać po PIERWSZYM URUCHOMIENIU SCENY ? Piec czeka na przekroczenie Twoich wytycznych, bo na razie warunki nie zostały spełnione.

Tak to widzę.

29 minut temu, beetle napisał:

Zastanawiam się jaki Ci podać najlepszy

😉

Jak działa przykładowa scena "jeżeli temp wyższa od 22 to wyłącz" wiem. Musi nastąpić przejście od niższej do 22. Ale jak piec działa i temp wyższa od 22 to taka scena nie zadziała. Chodziło mi o to czy istnieje sposób (scena) na bezwarunkowe wyłączenie jak temp wyższa od 22, bez przechodzenia od niższej temp. Chodzi może o hipotetyczna sytuację, że np z powodu jakiegoś błedu taka scena raz nie zadziała i piec bedzie grzał do końca świata (albo rybki w akwarium sie ugotują).

4 minuty temu, FromWp napisał:

Jak działa przykładowa scena "jeżeli temp wyższa od 22 to wyłącz" wiem. Musi nastąpić przejście od niższej do 22. Ale jak piec działa i temp wyższa od 22 to taka scena nie zadziała. Chodziło mi o to czy istnieje sposób (scena) na bezwarunkowe wyłączenie jak temp wyższa od 22, bez przechodzenia od niższej temp. Chodzi może o hipotetyczna sytuację, że np z powodu jakiegoś błedu taka scena raz nie zadziała i piec bedzie grzał do końca świata (albo rybki w akwarium sie ugotują).

W przypadku scen typu cloud na serwerze cn, to nie hipotetyczna sytuacja, a codzienność. 

9 minut temu, FromWp napisał:

Chodzi może o hipotetyczna sytuację, że np z powodu jakiegoś błedu taka scena raz nie zadziała i piec bedzie grzał do końca świata (albo rybki w akwarium sie ugotują).

Nie mam pomysłu i wciąż zbyt małe doświadczenie. W moim systemie (w większości czujniki ruchu i otwarcia) nie ma takiego ryzyka. Chętnie przeczytam pomysły innych w tym temacie. Sorry.

BTW argument z rybkami przekonał mnie do bacznego śledzenia tego wątku 👌

Na razie jedyne co mi przyszło do głowy to dodanie jeszcze jednej sceny bezpieczeństwa z wyższą temperaturą np wyłącz gdy wyższa od 24. Ale jak ta też nie zadziała? Obiad piątkowy gotowy.

Edited by FromWp
  • 1 month later...

Witam. Mam pierwszy raz oczyszczacz powietrza (Air Purifier 3H EU). Jestem w tym niestety zielony i nie mam pojęcia jakie parametry ustawić do standardów Polski, by oczyszczacz działał dobrze. Jest jakiś może szablon, bym mógł zobaczyć jak je urządzić? Nie mogłem znaleść żadnego tematu z ustawieniami, wiec postanowiłem tutaj napisać. Słyszałem, ze jak dam automatyczny, to tak naprawdę nic nie daje, wiec mam nadzieje, ze jest ktoś w stanie troszkę pomóc :)

Edited by WojDur
7 minut temu, WojDur napisał:

Witam. Mam pierwszy raz oczyszczacz powietrza (Air Purifier 3H EU). Jestem w tym niestety zielony i nie mam pojęcia jakie parametry ustawić do standardów Polski, by oczyszczacz działał dobrze. Jest jakiś może szablon, bym mógł zobaczyć jak je urządzić? Nie mogłem znaleść żadnego tematu z ustawieniami, wiec postanowiłem tutaj napisać. Słyszałem, ze jak dam automatyczny, to tak naprawdę nic nie daje, wiec mam nadzieje, ze jest ktoś w stanie troszkę pomóc :)

Polska to najbardziej zanieczyszczony kraj UE, więc jednak nie polecałbym dążyć do "standardów" tego kraju :]

Zalecenia WHO to 10/25.

Tryb Auto uznaje powietrze poniżej 75 za czyste, więc do niczego się nie nadaje. Podobnie jak tryb Nocny, który pracuje wyłącznie na 1. biegu (nie myl z trybem 1-3), więc praktycznie nic nie filtruje. 

Zapoznaj się z Automatyzacją, ustaw jakieś reguły, pokaż co ustawiłeś, wtedy będzie można coś komentować.