Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sceny Mi Home

Recommended Posts

• 2 months later...
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Moje sceny - nie wszystkie może komuś się przydarzą, są na moim kanale YT. https://www.youtube.com/channel/UC15AWWn...trLmtnu8mA Jeżeli ktoś ma jakiś problem, na pewno postaram się pomóc.

Klikasz na tej temperaturze. wyskakuje nowe okno. I masz możliwość przeciągając do góry co ma być wyświetlane.  

Dodaj scenę włącz czujnik: wybierz klawisz, ustaw jeden klik w akcji wybierz turn on/off a scene (druga opcja od góry fioletowa ikona) wybierz scenę mruganie (czyli tą co czujnik uruchamia mruganie) Turn on zapisz Dodaj scenę wyłącz czujnik: wybierz klawisz, ustaw dwa kliki (do wyboru masz jeszcze przytrzymanie) w akcji wybierz turn on/off a scene (druga opcja od góry fioletowa ikona) wybierz scenę mruganie (czyli tą co czujnik uruchamia

Posted Images

Witam 

Chce ustawić mruganie żarówek xiaomi philips jak zacznie wyć alarm. Jest opcja Turn on/of ale jest nieaktywna. Info się pojawia że z tą opcja nie można utworzyć prawidłowej sceny. 

Jest taka możliwość czy nie? 

• 5 months later...

Witam wszystkich. Mam problem ze sceną do obsługi Mi Air Purifier 3h EU. Mam zmodowaną aplikację w wersji 5.8.2. 

Mój cel: oczyszczacz pracuje tylko jak zanieczyszczenie powyżej np 20.

Jak chciałem to zrobić:

3 sceny np o 10, 14 i 18 które włączają oczyszczacz,

1 scena która wyłącza oczyszczacz jak AQI mniejsze niż 20.

Po przeczytaniu wątku wydaje mi się, że oczyszczacz kontroluje powietrze nawet jak jest wyłączony, więc wystarczyłoby:

1 scena włącz powyżej 25,

1 scena wyłącz poniżej 20,

mam rację? 

Jest tylko jeden problem. Oczyszczacz się nie wyłącza przy ustawieniu jak na zdjęciu. 

Jest ogólnie cały czas mniej niż 20, może to w tym problem? Może musi spaść z ponad 20 i dopiero wtedy go wyłączy? A skoro cały czas jest mniej to nie wyłącza? Ma ktoś jakiś pomysł? 

Screenshot_20200807-181748.jpg

10 minut temu, kubpal napisał:

Witam wszystkich. Mam problem ze sceną do obsługi Mi Air Purifier 3h EU. Mam zmodowaną aplikację w wersji 5.8.2. 

Mój cel: oczyszczacz pracuje tylko jak zanieczyszczenie powyżej np 20.

Jak chciałem to zrobić:

3 sceny np o 10, 14 i 18 które włączają oczyszczacz,

1 scena która wyłącza oczyszczacz jak AQI mniejsze niż 20.

Po przeczytaniu wątku wydaje mi się, że oczyszczacz kontroluje powietrze nawet jak jest wyłączony, więc wystarczyłoby:

1 scena włącz powyżej 25,

1 scena wyłącz poniżej 20,

mam rację? 

Jest tylko jeden problem. Oczyszczacz się nie wyłącza przy ustawieniu jak na zdjęciu. 

Jest ogólnie cały czas mniej niż 20, może to w tym problem? Może musi spaść z ponad 20 i dopiero wtedy go wyłączy? A skoro cały czas jest mniej to nie wyłącza? Ma ktoś jakiś pomysł? 

Screenshot_20200807-181748.jpg

Przyczyną jest to co napisałeś w ostatnim akapicie 👍🏻

• Developer

zwykle scena zadziala jesli warunki sa niespelnione i dopiero zostana spelnione (czyli jak bylo ponizej 20 jak ja robiles to moze nie zadzialac). dodatkowo oczyszczacz wysyla dane co 30 minut lub gdy bedzie roznica aqi ponad 20 od ostatniego wyslanego pomiaru, wiec taka scena nie uruchomi ci sie od razu.

• Like 1
  • 2 weeks later...

U mnie sprawa wygląda tak, że wcześniej rzeczywiście aktualizacje działały jak pisze rezmus - przy zmianie aqi o więcej niż 20 oraz co pół godziny były wysyłane informacje do chmury i nawet jak nie było zmiany levelu wiatraka, to zostawał log w zakładce automatyzacja. Wczoraj uruchomiłem oczyszczacze pierwszy raz od wiosny, zaktualizowałem i teraz automatyzacja praktycznie nie działa. Test z zapałką - wcześniej uruchamiał wszystkie moje sceny po kolei, najpierw w górę, potem w dół. Teraz zadziała jedna - powyżej 50 level 12 i na tym koniec. Mimo, że zbił oczywiście do wartości poniżej 10- zero reakcji. Logów co pół godziny też brak. 

• Developer

te zmiany byly raczej w chmurze, a nie firmware, ale nie mam tego modelu i nie moge sprawdzic na pewno. ktos mi o tym pisal juz 1-2 miesiace temu.

jaki masz firmware aktualnie?

zrob tylko takie 2 sceny

ponizej 30 costam
powyzej 60 costam innego

zrob test zapalka, zeby poszlo wysoko powiedzmy do 100. czy scena powyzej zadzialala? potem niech zbije ponizej 10 i czy scena ponizej zadzialala?

@rezmus zrobiłem jak pisałeś. Powyżej 60 ręczny, poniżej 30 nocny. Jedno i drugie zadziałało. Nie działają ustawione wcześniej reguły ze zmianą prędkości wiatraka. Ustawiałem to jeszcze na poprzednim telefonie. Ściągnę na obecny zmodowaną aplikację, ustawię i sprawdzę czy będzie działać. Dam znać. 

• Developer

z tego co pamietam to zrobili w chmurze jak w 2s gdzie nie dzialaja warunki z przedzialami aqi (w 1 scene 2 warunki wieksze/mniejsze). trzeba to zrobic inaczej, zeby byl tylko 1 warunek z przedzialem.

Zgadza się. Usunąłem górne limity i na teście zapałki załączyły się wszystkie sceny. Tylko przez brak warunku 'pm 2,5 mniejszy niz' jako ostatnia załączyła się scena powyżej 15, mimo że było 600 i wcześniej wiatrak chodziłby na maxa, teraz minimalne obroty. Macie jakieś pomysły jak to obecnie sensownie ustawić? Np. miałem 10>15 level 2; 15>20 level 4. Czy jak teraz zrobię to samo w 2 osobnych scenach to zadziała? 

• Developer

przedzialy aqi mozna robic w modzie za pomoca json, wtedy zakres jest w 1 warunku i powinno dzialac. przykladowy plik dla 3h wrzucamy do /vevs/automation/ i upewniamy sie, ze mi home ma uprawnienia do pamieci. w warunkach beda 2 przedzialy aqi 11-35 i 36-74 (oczywiscie mozna sobie edytowac i dodac analogicznie wiecej przedzialow). osobna kwestia to sens robienia waskich przedzialow o szerokosci 5 aqi. ze wzgledu na ograniczenia firmware (wysylanie danych co 30 minut lub przy zmianie o conajmniej 20 jednostek) raczej nie bedzie to za dobrze dzialac.

zhimi.airpurifier.mb3.json

• Like 1

Dziękuję. Sprawdzę w wolnej chwili. Akurat u mnie te małe przedziały miałem dla tych dolnych wartości i się to sprawdzało. Nawet jak mijało pół godziny, ale było załóżmy 14 to włączał trochę wyższy bieg i zbijał poniżej 10 na kolejne pół godziny, a nie hałasował przy tym nadto. Dla wyższej aqi miałem większe przedziały. 

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

Panowie pomożecie z pełną automatyzacją oczyszczacza? Mam takie sceny:

Na dzień, aktywne 7:00 - 21:00:

1. jeżeli PM >20 włącz tryb ręczny 3

2. jeżeli PM <15 wyłącz

Na noc, aktywne 21:01 - 6:59:

1. jeżeli PM >15 włącz nocny

2. jeżeli PM <10 wyłącz

Teraz oczywiście jest problem z godzinami granicznymi o 7 i 21.

Chciałbym aby o godz. 21:00 jeżeli PM > 15 (próg wyłączenia dziennego, ale włączenia nocnego) oczyszczacz włączył tryb nocny

i chciałbym aby o godz 7:00 jeżeli PM <20 (próg włączenia dziennego) oczyszcza się wyłączył, ale jeżeli jest >20 oczyszczacz przeszedł na tryb ręczny 3.

Problemem oczywiście jest to, że żeby scena zadziałała musi przejść z warunku niespełnionego na spełniony. Jak to sensownie ogarnąć? Muszę rozpisać dodatkowo na godz. 21:00 scene, że jak jest 21:02 i PM >15 to włącz tryb nocny

i dwie dodatkowe sceny na godz. 7:00, że jak jest 7:01 i PM <20 to oczyszczacz wyłącz i drugą scenę, że jak jest 7:01 i PM >20 to przełącz na tryb ręczny?

Będzie to działać w całości, może można jakoś prościej?

W dniu 23.09.2020 o 09:40, rezmus napisał:

wejdz nie przez urzadzenie tylko z glownego ekranu na dole automatyzacja i pociagnij w dol, zeby sie odswiezylo.

Przez chwilę pokazuje ale już zmienić się nie da, zainstalowałem Mi Home na starszym telefonie i tam nie ma z tym problemu. Co ciekawe wersja apki ta sama 5.8.7 już od kilku miesięcy te sceny nie działają.

Hjuston mamy problem. W tamtym roku wszystko działało bez zarzutu,w tym gniazdko nie wyłącza mi się po osiągnięciu zadanej temp. Próbowałem w scenach zamienić gniazdka(mam kilka) i termometry(mam dwa) Sceny pokrótce wyglądają tak: Jeśli temp. wzrośnie powyżej X>wyłącz gniazdko,Jeżeli temp. spadnie poniżej X>Włącz gniazdko. Czery sceny bo w dzień mam 20 st. a na noc 19. Sceny się nie zazębiają bo scena dzień trwa 3:30-21:00 a noc 21:05-3:25. Powtarzam-w tamtym roku system działał bez zarzutu.

Screenshot_2020-10-17-18-49-27-570_com.xiaomi.smarthome.jpg

W tym sęk,że nic od zeszłego roku nie zmieniałem. Moje podejrzenie wzbudziły oba termometry BT. Co prawda spoza domu widzę ich wskazania,czyli teoretycznie bramka BLE w zegarku AI łączy. Zmieniłem termometry z wyświetlaczami na tę małą okrągłą pastylkę. Na sucho widać że steruje gniazdkiem. Podłączyłem grzejnik i zobaczę co będzie rano.