Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

rossi

Zagubione tempo w stratosie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej . Jestem świeżym posiadaczem stratosa i po kilku dniach pojawił się problem z pokazywaniem chwilowego tempa biegu. Podczas biegu po osiedlu było ok natomiast na treningu w lesie zegarek oszalał i pokazywał kosmiczne odczyty tak jakbym szedł tyłem na kolanach :D Samo średnie tempo i jego odczyt był ok . Jak sobie  ztym poradzić czy to kwestia ustawień ? To dość istotny dla mne problem gdy mam szczegółowo rozpisany plan treningu np interwałowego i muszę co km w innym tempie biec :( Na tej samej leśnej trasie z polarem m400 i telefonem z endo nie miałem takich problemów . Może istotne jest to że mam wgrany jeżyk polski a sprzedawca twierdzi że na oryginalnym sofcie byłoby ok . Nie wiem co o tym mysleć bo nie jestem informatykiem  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to wgraj oryginalny i sprawdź, przecież nikt za ciebie tego nie sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polską wersję wgrałem z instrukcji z tego miejsca  i w tej wersji szukam rozwiązania problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale jak nie sprawdzisz jak jest na oryginalnej to nie będziesz wiedział, u mnie taki problem nie występuje i nikt inny go jeszcze nie zgłaszał, istotne jest jak zegarek jest ułożony na nadgarstku, czy ręka się mocno poci czy nie , wszystko może zaburzyć odczyt, ale zrobisz jak uważasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe by było aby tylko ten jeden odczyt był zaburzony przez podane przez Ciebie możliwości ? Pozostałe odczyty były ok ,na odkrytym terenie bez zarzutu 

Edytowane przez rossi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamietaj, ze wplyw na odczyt danych z gps ma wiele rzeczy, m.in. zachmurzenie. Moze akurat byly problemy z namierzeniem wiekszej ilosci satelitow i przez to odczyt wariowal. Pamietam jak mialem podobnie z pace. Dzien wczesniej podczas treningu bylo ok a na anstepny dzien podczas biegu pokazywal bardzo skrajne wyniki. Sprawdz tez w ustawieniach co masz wlaczone w czasie rzeczywistym czy tempo czy tetno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaję sobie sprawę że wiele czynników ma wpływ . Dziś kolejny trening przy stałej pogodzie i na otwartym terenie wszystko cacy a wystarczyło wbiec do parku i się zaczęło krzaczyć . Z tych samych satelitów korzysta przecież Polar m400 i  biegałem na tej samej trasie w burzy ,zachmurzeniu i pełnym słońcu i zawsze chwilowe tempo ok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje na jakiej podstawie jest obliczane aktualne tempo, np. podczas biegu szybszego niż średnia pokazuje tempo wolniejsze, dopiero po przebiegnięciu kilkuset metrów zaczyna się pozwoli zmniejszać, jak  zwolnię to tempo utrzymuje się jeszcze przez jakiś czas i zaczyna sapdać. Ciężko sprawdzić jakie jest aktualne tempo, średnie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, michal01 napisał:

Czy ktoś się orientuje na jakiej podstawie jest obliczane aktualne tempo, np. podczas biegu szybszego niż średnia pokazuje tempo wolniejsze, dopiero po przebiegnięciu kilkuset metrów zaczyna się pozwoli zmniejszać, jak  zwolnię to tempo utrzymuje się jeszcze przez jakiś czas i zaczyna sapdać. Ciężko sprawdzić jakie jest aktualne tempo, średnie jest ok.

No właśnie tak mam a najgorzej w lesie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie rozwiązaniem problemu będzie wejście w aplikację i  zmiana niektórych elementów. Cytuję  z grupy na fb....''  jest w aplikacji opcja aby wybrać które wartości mają być w czasie rzeczywistym tempo czy hr ...Profile > My Watch> Sports. Jeszcze nie trenowałem od zmian w lesie ale w na otwartym terenie i w parku widac znaczną różnicę .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj podczas jazdy rowerem prędkość była pokazywana prawidłowo zarówno chwilowa i średnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam problem w lesie. Pokazuje bardzo słabe tempo nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Trasę pokazuje prawidłowo, więc odczyty z GPS są chyba prawidłowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi