Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Instrukcja krok po kroku wgrywania alternatywnego oprogramowania


daniel_t

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to instrukcja jak poprawnie przygotować się do modowania zegarka oraz jak wykonać samą czynność na dwa sposoby. Instrukcja jest mojego autorstwa z linkami do innych forów. Instrukcja będzie na Windowsa (nie testowana przeze mnie) oraz macOS i linux -> tam praktycznie jest tak samo - przetestowana przeze mnie. NIE BIORĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA BŁĘDY, UCEGLENIA, NIEPOWODZENIA. Poradnik ma służyć dla użytkowników, którzy męczą modów swoimi pytaniami, na które odpowiedź padała wielokrotnie. Poradnik DOTYCZY AMAZFIT !!!!!!STRATOS!!!!!!! Z odpowiednią modyfikacją także, pierwszej wersji.

I. Przygotowanie komputerów do komunikacji z zegarkiem

Z podanego linku należy ściągnąć paczkę adb i fastboot i zainstalować na swoim komputerze. Instrukcja po angielsku, łopatologicznie. 

II. Odblokowanie bootloadera

macOS, linux, windows CMD -> 

1. Po odpaleniu terminala / konsoli / cmd wchodzimy w folder gdzie jest adb (np. cd Desktop/adb/ ) i następnie sprawdzamy komendą

adb devices

czy zegarek jest widoczny dla komputera

List of devices attached
xxxxxxxxxx      device

Jeżeli tak - idziemy dalej. Jeżeli nie, już coś zepsuliście więc odpuście temat.

2. restartujemy zegarek do trybu bootloadera:

adb shell reboot bootloader

3. kontrolnie

fastboot devices

i wynik

12345123456789     fastboot

następnie sprawdzamy stan blokady:

fastboot getvar unlocked

wynik będzie zapewne negatywny

4. wyciągamy potrzebne informacje do odblokowania bootloadera czyli

fastboot getvar all

nas interesują dwie pozycje: version-bootloader oraz serialno. Dodatkowo musimy znać wersję systemu(np. z aplikacji na telefon).

5. Wchodzimy na stronę https://unlockamazfit.com i wypełniamy karty w formularzu.

6. po uzyskaniu kodu przechodzimy do terminala / konsoli /cmd

fastboot oem unlock xxxxxxKodOtrzymanyOdAmazfitUnlockxxxxxx

pewnie powie, że ok, ale dla pewności

fastboot getvar unlocked

wynik -> yes

restartujemy zegarek

fastboot reboot

Tak wygląda odblokowanie bootloadera w konsoli / cmd. Metody programami nie tłumaczę, bo jest banalnie prosta, dodatkowo nie mam windowsa, więc nie chcę czegoś niedopowiedzieć.

III. Wgrywanie softu od Kaudii -> odpowiednio podziękuj autorowi

Po odblokowaniu bootloadera ROZPARUJ ZEGAREK Z TELEFONEM!! a następnie postępuj zgodnie z instrukcją Kaudii'ego - Kaudii - instalacja krok po kroku

IV. Wgrywanie romów z xda oraz innych, a paczkach zip.

Instrukcja na podstawie romu z xda, w którym uczestniczył @Kaudii

1. Ściągnij odpowiedni rom z dowlonego forum, rozpakuj do GŁÓWNEGO KATALOGU GDZIE JEST ADB -> będą to 4 pliki. recovery, md5, update, start_update

2. ROZPARUJ ZEGAREK Z TELEFONEM

3. Konsola / terminal / cmd -> wchodzimy do katalogu gdzie jest adb i sprawdzamy czy urządzenie jest widoczne:

adb devices

4. Jeżeli tak kolejno 4 komendy, które spowodują wysłanie plików instalacji romu do zegarka

adb push update.zip /sdcard/
adb push recovery.img /sdcard/
adb push start_update.sh /sdcard/
adb push md5s.txt /sdcard/

5.

a) W przypadku braku roota - zakładam, że nie macie to ściągamy paczkę z tymczasowym rootem, rozpakowujemy do katalogu gdzie jest adb. Następnie kolejno 4 komendy. Pierwsza i trzecia sprawdza czy zegarek jest widoczny,  2 restartuje zegarek do bootloadera, ostatnia powoduje instalację tymczasowego roota, potrzebnego do wgrania innych romów. 4 komenda spowoduje restart zegarka. Nic nie robimy tylko czekamy aż się uruchomi.

adb devices
adb shell reboot bootloader
fastboot devices
fastboot boot STRATOSfied-boot-adb-root.img

i otrzymamy taki wynik:

fastboot boot STRATOSfied-boot-adb-root.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [ 0.394s]
booting...
FAILED (status read failed (Too many links))

Wszystko jest w porządku - tak ma być. 

b) jeżeli ktoś już jakimś cudem ma roota to (ten krok nie dotyczy tych, co wykonali procedurę 5a.)

adb root

6. Po restarcie zegarka w konsoli wpisujemy

adb shell

Jeżeli wszystko jest w porządku to będziemy wiedzieć #. Jeżeli coś poszło nie tak będziemy widzieć $

7. Ostatnia komenda - powoduje instalację romu

cd /sdcard/; sh start_update.sh

Pojawi się między innymi coś w stylu

# Validating files...
# Flashing recovery...
# Rebooting into recovery for installation...

Instalacja trochę potrwa. Nie ma obaw.

Jeżeli zegarek uruchomi się z językiem chińskim, a korzystaliście z tego romu co podałem w tym linku co wyżej to zmieniamy język w następujący sposób

adb shell setprop persist.sys.language en
adb shell setprop persist.sys.country PL
adb reboot

Wszystko zostawiamy tak jak jest w powyższym kodzie. Niech nikt nic nie zmienia -> ma być en i PL.  Wtedy mamy język polski z całym systemie. Tłumaczenia dokonał nasz forumowy kolega, @Kaudii.

Wydaje mi się, że to wszystko. Nie męczcie modów pytaniami. Prościej się nie da. Tylko kopiuj i wklej. Ja wczoraj robiłem taką instalację, wszystko się udało. Wydaje mi się, że nie pominąłem żadnego kroku. 

Pozdrawiam i powodzenia.

Edytowane przez daniel_t
  • Lubię to 6
  • Dziękuję 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lector przypiął ten temat

 

Cytat

 

6. Po restarcie zegarka w konsoli wpisujemy


adb shell

 

 

 

Jednak w tym punkcie w moim przypadku konsola zwracała $...

 

Pomogło:

Po restarcie zegarka:

adb root
adb shell

...reszta punktów jak w opisie wyżej.

Dzięki za poradnik.

Wymieniłem wczoraj Oryginalny Chiński ROM na Stratosfied ROM (zależało mi na autopauzie i angielskich komendach głosowych w trakcie treningu). Dodatkowo ROM opiera sie na wersji Dev z Chinskiego forum. Wydawany średnio co tydzień z najnowszymi poprawkami.

Sledze forum i tu podziękowania dla Kaudii za jego prace przy spolszczeniu wersji INT ROMu. 

Jednak prośba aby przyszle ROMy-PL byly oparte o wersje CN DEV (częsciej Updaty). 

Cytat

 

Chinskie Forum z ROMami:

CN ROM Stable:

http://bbs.huami.com/thread-19177-1-1.html

CN ROM Development:

http://bbs.huami.com/thread-19168-1-1.html

 

Chrome daje rade z tłumaczeniem chińskich znaczków :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez katmai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 9 miesięcy później...

mam problem już na samym początku isnatalacji. Zegarek amazfit stratos A1619, ROM 2.3.10.5 jest podłączony do komputera. Zainstalowałem Minimal ADB and Fastboot i chciałbym krok po kroku przejść do instalacji PL zgodnie z instrukcją. Już pierwszy krok nie działa, mam LIST OF DEVICES ATTACHED, jak w obrazie. Jestem zielony w temacie, nie wiem co zrobić. Pomożecie?

list of devices.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kaudii® napisał:

bo minimal adb and fastboot to nie właściwe sterowniki, ta kwestia była poruszana na forum dziesiątki razy, odinstaluj je i zainstaluj prawidłowe, sam osobiście linka podawałem z 10 razy,

już wiem wszystko, dziekuję

Edytowane przez browar16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeżeli jest tak pisze @Kaudii® ze można wgrać tylko przez FASTBOOT.

To najpierw wgraj w ten sposób jakiś ROM z zagranicznych for, a później spróbuj nasz.

Nasz wymaga, aby zegarek nie był uruchomiony w trybie FASTBOOT podczas uruchomienie instalacji ROMu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym prosić o jakiś link? najlepiej do ROMU z zagranicznych for i do ROMU Waszego, odpowiedniego do mojego systemu. 

Po zrobieniu unlocka mój zegarek przestał łączyć się z telefonem i teraz nie wiem jak ponownie go sparować.

Przepraszam, że męczę, ale jestem zielony:

- chciałbym wgrać polski soft, ale nie wiem jaki i w jakiej kolejnosci to robić z jakimś zagranicznym wczesniej, jak mi zasugerowano, 

- czy warto rozwazyc przywrócenie ustawień fabrycznych? jeśli tak, to w jaki sposób?

Edytowane przez browar16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 11:34, Lector napisał:

Jeżeli jest tak pisze @Kaudii® ze można wgrać tylko przez FASTBOOT.

To najpierw wgraj w ten sposób jakiś ROM z zagranicznych for, a później spróbuj nasz.

Nasz wymaga, aby zegarek nie był uruchomiony w trybie FASTBOOT podczas uruchomienie instalacji ROMu.

mógłbym prosić o jakiś link? najlepiej do ROMU z zagranicznych for i do ROMU Waszego, odpowiedniego do mojego systemu. 

Po zrobieniu unlocka mój zegarek przestał łączyć się z telefonem i teraz nie wiem jak ponownie go sparować.

Przepraszam, że męczę, ale jestem zielony:

- chciałbym wgrać polski soft, ale nie wiem jaki i w jakiej kolejnosci to robić z jakimś zagranicznym wczesniej, jak mi zasugerowano, 

- czy warto rozwazyc przywrócenie ustawień fabrycznych? jeśli tak, to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

Zostałam poproszona o wgranie języka polskiego koleżance, w zegarku "amazfit pace", wszystko zgodnie z instrukcją wychodziło jednak po ostatniej komendzie:
"cd /sdcard/; sh start_update.sh", pojawiły się odpowiednie komunikaty lecz zegarek cały czas nie chciał się uruchomić ( cały czas było ładowanie "kółeczek"). 
Całą noc sytuacja się nie zmieniała. Gdy rano przeczytałam raz jeszcze instrukcję, zorientowałam się jak fatalny błąd popełniłam.


W kroku 5a, wgrałam plik komendą "fastboot boot STRATOSfied-boot-adb-root.img" zamiast  "PACEfied-boot-adb-root.img".

Gdy zegarek jest w czasie uruchomienia, jak na załączonym zdjęciu w adb devices go nie widać. 

Czy macie jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?

 

xiaomi_amazfit_Pace.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

uruchom zegarek ręcznie w fastboot  zamiast komendą

adb shell reboot bootloader

potem  zrób

fastboot boot PACEfied-boot-adb-root.img

i sprawdź czy zegarek będzie widoczny w adb po odpaleniu, jeśli tak to wgrywasz ROM od nowa, jak będą problemy to możesz przesłać go do mnie postaram się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej chwili mogę wyciągnąć kolejne wnioski, zegarek czasami jest widoczny, a po pewnym czasie już nie. Zauważyłam również, że również numer seryjny ma wartość "null".

Kod z poprzedniego e-maila dotyczący odblokowania bootloadera nie działa.

Edytowane przez Kryska93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za spam ale chce podać jak najwięcej informacji. Tak jak wspomniałam wcześniej zegarek jest przez chwile, a potem już nie.

1)Gdy na wyświetlaczu mam grafikę z FastBoot, zegarek dalej nie jest widoczny. 

2) Po wpisaniu komendy "fastboot getvar all" pojawiają się natomiast takie informację, z numerem seryjnym o wartości "null".

3) po uruchomieniu programu do przywracania poprzedniej wersji, końcowy komunikat jest również załączony na zdjęciu.

xiaomi2.jpg

zegarek.PNG

zegarek2.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

@Kaudii® 

Niestety ale próbowałam u dwóch różnych źródeł naprawić zegarek i nie poradzili nic. 
Zaproponowałeś, że mogę wysłać zegarek do Ciebie gdyby problemy dalej się pojawiały.
Nie mogę napisać do Ciebie na pw, wiadomości z kontaktem do siebie, jeśli Ty masz taką możliwość proszę o kontakt.

Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lector odpiął ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...