Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Rom 2.8.0.5

Bajbus
 Share

Recommended Posts

Po wgraniu 2.8.0.5 szata graficzna dużo lepsza niestety meczy mnie poważny problem z czułością sensora odczytu pulsu. W poprzednich wersjach obserwowałem poprawny odczyt pulsu po kilku minutach jazdy na rowerze treningowym i w zasadzie to końca sesji pokazywał dokładnie to samo co rower. 2.8.0.5 pokazuje poprawny puls od samego początku niestety po kilku minutach wpada w zakresy alarmowe i czasami zmiana pozycji zegarka na ręce rozwiązuje problem, ale generalnie cały czas wariuje. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Nawet chodząc w pewnym momencie wpada w zakresy alarmowe, nawet je przeskakuje. Klikając w ekran odblokowując go na moment pokazuje się wartość w niebeskim zakresie lecz niestety wraca ponownie w obszary alarmowe. To samo dzieje się z zegarkiem żony , więc nie jest to odosobniony przypadek. Szkoda, bo wszelkie kalkulacje które zegarek wykonuje nie są funta kłaków warte.

Będę wdzięczny za podpowiedź co można z tym zrobić.

20 godzin temu, jerzynowakowski napisał:

Po wgraniu 2.8.0.5 szata graficzna dużo lepsza niestety meczy mnie poważny problem z czułością sensora odczytu pulsu. W poprzednich wersjach obserwowałem poprawny odczyt pulsu po kilku minutach jazdy na rowerze treningowym i w zasadzie to końca sesji pokazywał dokładnie to samo co rower. 2.8.0.5 pokazuje poprawny puls od samego początku niestety po kilku minutach wpada w zakresy alarmowe i czasami zmiana pozycji zegarka na ręce rozwiązuje problem, ale generalnie cały czas wariuje. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Nawet chodząc w pewnym momencie wpada w zakresy alarmowe, nawet je przeskakuje. Klikając w ekran odblokowując go na moment pokazuje się wartość w niebeskim zakresie lecz niestety wraca ponownie w obszary alarmowe. To samo dzieje się z zegarkiem żony , więc nie jest to odosobniony przypadek. Szkoda, bo wszelkie kalkulacje które zegarek wykonuje nie są funta kłaków warte.

Będę wdzięczny za podpowiedź co można z tym zrobić.

Mam dokładnie to samo przy bieganiu, z tym że jak już kupiłem  z softem  2.8.0.5, wiec również czekam na odpowiedz może ktoś pomoże 

Witam, będziemy czekać wobec tego. Zauważyłem pewną prawidłowość która pozwala na powrót do poprawnego czytania HR. Zmiana położenia zegarka na ręce. Po kilku minutach wariowania przesuwam go nieco wyżej (grubość paska) powyżej nadgarstka jednocześnie ustawiając go odrobinę do wewnątrz. Wskazanie po około minucie zaczynają spadać i stabilizują się w niebieskim przedziale. Już do końca treningu wskazania są poprawne. Odpowiedzi rosnącym HR prze zwiększonym chwilowym wysiłku tez wydaj się rozsądne. Podobnie postępowałem z poprzednią wersją ROMu która dla odmiany "załapywała" z opóźnieniem - zmiana pozycji zegarka wprowadzała go w "normalny" tryb pracy. Jutro zamierzam założyć pasek Polar'a który kupiłem jakiś czas temu i będę testować   . Jak wspomniałem wyżej podczas jazdy na stacjonarnym rowerze treningowym HR jest monitorowany przez zegarek bez najmniejszych zakłóceń. Wskazania są od początku poprawne co nie miało miejsca przy poprzednim ROMie. Nawet obfite pocenie się przedramienia nie przeszkadza w odczycie.

Pozdrawiam++

W dniu 6.08.2018 o 06:15, jerzynowakowski napisał:

Witam, będziemy czekać wobec tego. Zauważyłem pewną prawidłowość która pozwala na powrót do poprawnego czytania HR. Zmiana położenia zegarka na ręce. Po kilku minutach wariowania przesuwam go nieco wyżej (grubość paska) powyżej nadgarstka jednocześnie ustawiając go odrobinę do wewnątrz. Wskazanie po około minucie zaczynają spadać i stabilizują się w niebieskim przedziale. Już do końca treningu wskazania są poprawne. Odpowiedzi rosnącym HR prze zwiększonym chwilowym wysiłku tez wydaj się rozsądne. Podobnie postępowałem z poprzednią wersją ROMu która dla odmiany "załapywała" z opóźnieniem - zmiana pozycji zegarka wprowadzała go w "normalny" tryb pracy. Jutro zamierzam założyć pasek Polar'a który kupiłem jakiś czas temu i będę testować   . Jak wspomniałem wyżej podczas jazdy na stacjonarnym rowerze treningowym HR jest monitorowany przez zegarek bez najmniejszych zakłóceń. Wskazania są od początku poprawne co nie miało miejsca przy poprzednim ROMie. Nawet obfite pocenie się przedramienia nie przeszkadza w odczycie.

Pozdrawiam++

Daj znac jak wyszły pomiary w porownaniu  do Polara

Witam.

Drugi dzień testów i efekt jest zadziwiający,  pozytywnie. Zegarek założyłem jak wcześniej wspomniałem. Zapięty ciut lekko świrowal, Zapięty mocno pokazywal idealnie przez 1g 50min czyli od początku aktywności do jej zakończenia z różnicami z polarem max 5 punktow zawsze powyżej polara. Średnie różnice to 1-2 punkty. Zawsze powyżej. Drugi dzien amazfit mocniej zapiety, żadnych wariacji. Ucisk jest, owszem ale w dopuszczalnych granicach. Pas polara podpiety pod klatka piersiową z programem sports tracker.

Dodam,  ze przy takim umiejscowieniu i zapieciu zegarka pot,  w sensie wilgoci nie miał zadnego wpływu w testowanych przeze mnie przypadkach na dokladnosc odczytu. Podsumowując można rzec, że sprzęt wymaga jego poznania, dopasowania do samego siebie, ale jak już to przejdziemy to frajda i pomoc jest.

Pozdrawiam.

• 3 weeks later...

Cześć!

Po aktualizacji do najnowszej wersji pojawił się u mnie problem z nagrywaniem aktywności - zegarek bardzo wolno łapie sygnał GPS, zwykle za pierwszym razem się nie udaje i dopiero przy drugim szukaniu znajduje. Potem, przy wybranej aktywności "Climb" na ekranie blokady pokazują się aktualne dane, ale po odblokowaniu pola są puste - tak jakby nagrywanie się nie rozpoczęło. Po zakończeniu pojawia się informacja że dystans jest za krótki żeby zapisać (jakby nic nie nagrało) i zegarek się zawiesza podczas wychodzenia z trybu nagrywania. Co ciekawe dla "run" ten problem nie wystąpił.

Czy ktoś może ma podobny problem?

• Developer

Moja żona ma Pace z tym softem w wersji PL,  która jest w fazie testów, byliśmy na urlopie w górach, wspinajac się nie zaobserwowalismy tego problemu, wszysko zostało zapisane poprawnie. Zrób factory reset i zobacz czy problem się powtarza.

• 4 weeks later...