Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Mi Smart Smoke Detector

Finch
 Share

Recommended Posts

Godzina 19:00, po ciężkiej pracy usiadłem do kompa, otworzyłem browara i zacząłem delektować się piatkiem.

Córka w kuchni zaczęła robić robić popcorn, pięknie go przypaliła i załączył sie pisk z czujnika dymu plus bramka zaczęła wyć (V2 EU)

Normalnie nie zwróciłbym na to uwagi, ale ruszył mnie fakt, że nie dostałem żadnego powiadomienia o alarmie na telefon(y).

W iOS bramka całkowicie zniknęła z listy urządzeń; w Androidzie w modowanej apce dalej jest i pomimo tego, że jest automatyzacja włączona na wysyłanie powiadomienia to nic się nie dzieje. Pierwsza myśl - usunę urządzenie z listy i sparuje ponownie z bramką. Bez efektu. Z ciężkim sercem podjąłem decyzję o resecie bramki (i późniejszym parowaniu 30 urządzeń). To samo

Wygląda na to, że "Majfrendy" popsuły powiadomienia z elementu, który jest jest dla mnie jednym z czterech kluczowych w tym ekosystemie (poza czujnikiem otwarcia drzwi, czujnikami zalania i kamerami).

Czy ktoś ewentualnie mógłby zrobić test detektora i zobaczyć czy te powiadomienia wychodzą? W logach mam, że sensor test był robiony, ale nie powiadomień z tych akcji nie ma.

Przy okazji odkryłem, że popsuli też plugin mi smart switch na iOS - chociaż to jest mała pierdółka w porównaniu do problemu powyżej.

Pozdrawiam wszystkich. 

Nie laguja tylko ich po prostu nie ma. Na 100 % od marca tego roku alarm jest tylko lokalnie powiadomień na telefon brakuje. Oczywiście dając w opcjach powiadomienie na urządzenie takowe przychodzi,ale wcześniej było powiadomienie z samego czujnika nie z automatyzacji. I nie piszę tu o teście tylko o zdarzeniu wywołanym dymem

Edited by piteron

• Developer

to push w chmurze jak dostaje event smoke. moze usuneli skoro smoke nie ma oficjalnie na eu, dlatego wazne rzeczy typu leak/smoke/gas warto dublowac przez zrobionie osobnej automatyzacji z powiadomieniem.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...

adblock-th.png

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

I accept