Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Mi Smart Smoke Detector

Finch
 Share

Recommended Posts

Godzina 19:00, po ciężkiej pracy usiadłem do kompa, otworzyłem browara i zacząłem delektować się piatkiem.

Córka w kuchni zaczęła robić robić popcorn, pięknie go przypaliła i załączył sie pisk z czujnika dymu plus bramka zaczęła wyć (V2 EU)

Normalnie nie zwróciłbym na to uwagi, ale ruszył mnie fakt, że nie dostałem żadnego powiadomienia o alarmie na telefon(y).

W iOS bramka całkowicie zniknęła z listy urządzeń; w Androidzie w modowanej apce dalej jest i pomimo tego, że jest automatyzacja włączona na wysyłanie powiadomienia to nic się nie dzieje. Pierwsza myśl - usunę urządzenie z listy i sparuje ponownie z bramką. Bez efektu. Z ciężkim sercem podjąłem decyzję o resecie bramki (i późniejszym parowaniu 30 urządzeń). To samo

Wygląda na to, że "Majfrendy" popsuły powiadomienia z elementu, który jest jest dla mnie jednym z czterech kluczowych w tym ekosystemie (poza czujnikiem otwarcia drzwi, czujnikami zalania i kamerami).

Czy ktoś ewentualnie mógłby zrobić test detektora i zobaczyć czy te powiadomienia wychodzą? W logach mam, że sensor test był robiony, ale nie powiadomień z tych akcji nie ma.

Przy okazji odkryłem, że popsuli też plugin mi smart switch na iOS - chociaż to jest mała pierdółka w porównaniu do problemu powyżej.

Pozdrawiam wszystkich. 

• Developer

masz zrobiona automatyzacje osobna dodatkowo typu jesli alarm na smoke detector wyslij powiadomienie? ogolnie ostatnio powiadomienia laguja nawet na eu.

Posted (edited)

Nie laguja tylko ich po prostu nie ma. Na 100 % od marca tego roku alarm jest tylko lokalnie powiadomień na telefon brakuje. Oczywiście dając w opcjach powiadomienie na urządzenie takowe przychodzi,ale wcześniej było powiadomienie z samego czujnika nie z automatyzacji. I nie piszę tu o teście tylko o zdarzeniu wywołanym dymem

Edited by piteron

• Developer

to push w chmurze jak dostaje event smoke. moze usuneli skoro smoke nie ma oficjalnie na eu, dlatego wazne rzeczy typu leak/smoke/gas warto dublowac przez zrobionie osobnej automatyzacji z powiadomieniem.

• Developer
21 minut temu, Finch napisał:

Jest osobno automatyzacja, ba, kombinowałem nawet z jej usunięciem i zrobieniem dwóch takich samych - no joy.

pokaz scene. lan, czy cloud?

• Developer

jesli smoke to cokolwiek np zapal swiatlo na hubie i zaznacz przed zapisem results notification (lub pozniej wlacz w ustawieniach sceny). powinna byc lan. zobacz, czy dziala.