Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Automatyzacja Air Purifier 3h czy apka może działać w tle?


misiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Czytam już kilka godzin i nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie.

Automatyzacja Oczyszczacza Air Purifier 3H działa tylko kiedy aplikacja jest na ekranie głównym (czyli otworzona i odczyt PM na wierzchu). Kiedy ją zwinę i otworzę inną to już nie działa jak należy, chociaż myślałem, że powinna działać w tle.

 

Czy jest możliwe żeby działała jakoś w tle? W czasie kiedy korzystam z innych funkcji telefonu?

Telefon: Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Jeśli jest to gdzieś na forum to przepraszam za zaśmiecanie - nie znalazłem. Poproszę o linka.

 

Dziękuję

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

CiekawyŚwiata: Nie jestem pewien czy rozumiem Twoją odpowiedź.

Automatyzacja którą ustawiłem (czyli np ręczny włącza się przy przekroczeniu 10 pm itp.) działa ok tylko jeśli mam na głównym ekranie aplikację.

Gdy wyłączę ekran aplikacja przestaje działać poprawnie. Zazwyczaj w ogóle nie działa i zostaje na tym co było ostatnio. Nie mogę cały czas mieć włączonego ekranu-taka aplikacja jest bez sensu dla mnie. Telefon z włączonym ekranem rozładuje mi się po paru godzinach.

Jeśli dobrze rozumiem to aplikacje powinny działać "w tle" tak jak np. radio. Gra w tle a ja mogę w tym samym czasie robić inne rzeczy na telefonie. O to mi chodzi, ale może niejasno się wyraziłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu.Aplikacja Xiaomi Home modowana z plikiem json dla purifier 3c.Automatyzacja działa tylko po uruchomieniu aplikacji na telefonie :/ jakie są pozostałe metody wymuszania odświeżania danych? wydaję mi się że albo aplikacja albo jakiś proces jest ubijany przez telefon? sprecyzuje, muszę otworzyć "pod menu" oczyszczacza w aplikacji xiaomi home lub jego skrót na pulpicie by automatyzacja została wykonana. Uruchomienie aplikacji xiaomi home nie wystarczy, nie działa :( 

Edytowane przez 1szynia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

automatyzacja normalnie dziala wolno, bo dane sa do chmury wysylane z niewielka czestotliwoscia (zwykle co 30m lub zmiana aqi o 20 jednostek). jak masz odpalona apke i podglad urzadzenia to wymusza wysylanie danych co kilka sekund, zeby bylo widac odczyty live. efekt uboczny to szybka automatyzacja (przez czeste wysylanie danych).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, rozumiem. Czyli teoretycznie po tych 30 minutach lub jednostkach powinno załapać. Pewnie zwiększenie częstotliwości lub zmiany poziomu jednostek nie jest możliwe? dotyczy się to również innych urządzeń sterowanych za pomocą aplikacji xiaomi home?czy może są jakieś wtyczki do taskera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...