Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

ryba81

Skorodowane(?) styki - jak zaradzić?

Recommended Posts

Pace mam od końca kwietnia, styki staram się czyścić patyczkami do uszu i szczoteczką przed każdym ładowaniem, nie drapałem ich niczym metalowym ani ostrym. 

Na zdjęciu możecie zobaczyć jak wyglądają, niestety "korozja" postępuje. 

Mozecie polecić jakiś sprawdzony sposób na poradzenie sobie z tym? 

20180709_061013-01.jpeg

Można użyć sprayu do elektroniki ( spray właśnie do tego przeznaczony) potocznie nazywany kontaktsprayem i przetrzeć wacikami od uszu. Na szybko możesz ołówkiem je pomaziać i to też pomoże. 

Kontaktem robiłem wczoraj wieczorem. Gdzie mogę znaleźć same styki / piny i jaka jest ich nazwa, gdzie szukać na ewentualną podmianę

FB_IMG_1531111666413.jpg

Witam!

Nie tak dawno miałem też taki problem, z tym że mój Amazfit wyglądał dużo gorzej (chodzi tylko o skorodowane styki). Jak wiadomo, ludzki pot przy dłuższym kontakcie z metalami nieszlachetnymi typu miedź i jego pochodne, zachodzi w reakcję z umieszczonymi stykami w zegarku i które najwyraźniej się uszkadzają. Odwiedziłem co najmniej kilkanaście punktów takich jak zegarmistrz, jubiler, sklep(salon) z telefonami ect., wszędzie wzdychali że wymiana styków albo jest niemożliwa, nieopłacalna itp. Na koniec trafiłem do jubilera który to za 20zł miał mi galwanizować (pozłocić) te nieszczęsne styki, oczywiście się zgodziłem. Po ok. 2 godz dostałem telefon że tego się nie da tak zrobić (złoto nie trzyma się do nich),zaproponował nałożenie okrągłych krążków ze złota na specjalnym przewodzącym kleju ale ta zabawa będzie kosztować mnie 4x10zł od styku(40zł),trudno by zegarek leżał za chwilę w szufladzie, zgodziłem się i nie żałuję, wszystko działa ok.!

IMG_20180712_202643.jpg

IMG_20180712_202702.jpg

Edited by Wojcio

Dorze wiedzieć że jest na to rada.

Czy te krążki mają jakąś konkretną nazwę? 

Skąd jesteś? 

Witam!

Nie wiem czy to ma jakąś nazwę,ale gdy zagadałem,że każdy odsyłał mnie z kwitkiem,to jubiler odpowiedział,iż im widocznie się nie chciało w to bawić.Powracając do pytania to jestem z Raciborza,Mogę podać Ci adres w/w zakładu(z paragonu),Telefon zakładu: 796 028 398

.Pozdro...

IMG_20180714_175945.jpg

Edited by Wojcio
  • Thanks 1

Z Bytomia 60km mam do Raciborza. Poszukam u mnie jeśli nie znajde żadnego fachmana to zawitam do Raciborza. Dzięki za odpowiedź i za namiar na jubilera. Pozdrawiam 

Powodzenia...Taki mały szczegół:oddałem zegarek do naprawy na ul. Mickiewicza 13,a odebrałem na ul.Opawska 18 (pasaż handlowy Biedronki Delux),ponieważ ma ten punkt dłużej otwarty do godz.20

" Racibórz, ul. Mickiewicza 13, Opawska 18 (pasaż handlowy Biedronki Delux)
Rybnik, plac Wolności 15 "

P.S

Możesz wcześniej przedzwonić,czy gościu zrobi ci ten zegarek w ten sam dzień,odebrałem po kilku godzinach(u mnie tak było),zaoszczędzisz na przejażdżce... 

Edited by Wojcio

Aby nie dopuścić do korozji styków wystarczy co jakiś czas przetrzeć styki patyczkiem z watką zwilżoną spirytusem

Też miałem problem ze stykami. Rozwiązanie było przylutowanie przewodów bezpośrednio a nie jak oryginalnie tylko stykały się, to po czasie spowodowało skorodowanie styku.

Może komuś to pomoże. Mi teraz działa bez problemu a co jakiś czas przemywam spirytusem jeszcze.

SAVE_20190125_085347.jpeg

SAVE_20190125_085353.jpeg

Edited by klips

Ja rozwiązuję problem styków w taki prosty sposób. Biorę szmatkę, którą przecieram ekran w komórce, najlepiej podgumowaną, jakiś ołówek ew wyłączony długopis albo plastikowy patyczek i lekko dociskając szmatkę którymś z tych akcesoriów do styków okrężnymi rucham czyszczę styki i to działa.

@klips

mam pytanie jak otworzyć zegarek bo mam problem z bateria trzyma tylko 1 dzień ponoć trzeba poczyścić styki barometru itd

Na filmie niby tak łatwo. Niestety tak nie jest, moje trzymają jak głupie.

W dniu 6.10.2019 o 20:58, Lector napisał:

Na filmie niby tak łatwo. Niestety tak nie jest, moje trzymają jak głupie.

Trzeba podgrzać np. suszarką.