Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Odpadające osłony uchwytów paska

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Na forum międzynarodowym natknąłem się na temat odpadających osłon uchwytu paska, zwłaszcza po basenie.

Czy ktoś może spotkał się z taką sytuacją. Było tam sporo wpisów więc się zastanawiam czy to powszechny problem czy tylko sporadycznie występuje.

Pozdrawiam

• 2 weeks later...

Na grupie międzynarodowej na fb jest taki koleś Pavel Zeldin pracuje w Huami... jak ktoś zgubi te końcówki może do niego napisać maila ze zdjęciem, krótkim opisem tego jak się to stało i adresem. On wtedy wysyła takie końcówki za free...

• Like 1

mam podobnie - właśnie w basenie zgubiłem ten element. napisałem na forum do tego gościa o którym pisaliście - zobaczymy co będzie. generalnie element nie do kupienia osobno - a trudność w ładowaniu ogromna - nie trzyma bowiem zaczep na ładowarce.

Edited by kusio13

• 3 weeks later...
W dniu 4.07.2018 o 14:12, wojtez napisał:

Na grupie międzynarodowej na fb jest taki koleś Pavel Zeldin pracuje w Huami... jak ktoś zgubi te końcówki może do niego napisać maila ze zdjęciem, krótkim opisem tego jak się to stało i adresem. On wtedy wysyła takie końcówki za free...

Cześć @wojtez, w nawiązaniu do Twojej inforamcji i tego, że nie posiadam fb. Mógłbyś podać @ do tego człeka ? Muszę napisać do niego wiadomość ;)

• 4 weeks later...
  • 5 months later...

Z tego co zauważyłem, te nakładki dosyć odpadają. Może przyczyną jest  ładowarka, a właściwie mocowanie zegarka na czas ładowania i późniejsze wypinanie z niej. Powstają naprężenia przy mocowaniu. Ja już nie mam takiego problemu z mocowaniem na czas ładowania. Zrobiłem sobie podstawkę według pomysłu jednego z kolegów z Fb. Działa w 100% i nie uszkadza nakładek.

Kolega z zagranicznego  FB udostępnił swoją prace, dotyczącą podstawki ładowarki. Można ją wydrukować na drukarce 3d. Ja już wydrukowałem i działa na 100%. Wyjmuję po naładowaniu bez wyrywania Stratosa z ładowarki.  Mam zgodę autora na udostępnienie planów podstawki. Każdy może sobie wydrukować na drukarce. Z oryginalnej ładowarki trzeba spiłować wewnętrzne ząbki.

https://www.thingiverse.com/thing:3319354?fbclid=IwAR1IaNfmEBI_I4ivPoF4aEHe0PWnAx7dwAdTD0qRcPHkRzE7bIqLJIA6RjE

Na tej stronie są plany do wydrukowania w 3D podstawki i instrukcja jej złożenia

Edited by Pitwar36
  • Like 1

Dzięki za info, odpalam drukarkę i zobaczymy.

Swoją drogą w drodze do mnie jest też taka zapinana ładowarka: https://www.aliexpress.com/item/HANGRUI-Replacement-Charging-cable-Cradle-Charger-For-Xiaomi-Huami-Amazfit-Stratos-2-Pace-Chargers-usb-for/32896265066.html wydaje mi się, że to też może rozwiązać wspomniany problem.

Dopiero kupiłem swojego Stratosa i zastanawiam się czy od razu warto sobie zamówić te osłony z jakiegoś aliexpress tak na wszelki wypadek?

Co do tej ładowarki o której pisałeś, jest wiele wpisów że uszkadzały Stratosa. Nie wiem czy to prawda, ale zalecałbym ostrożność. Też miałem kupić taką ładowarkę, lecz zrezygnowałem. Wolę jednak ładowarkę z podstawką.Tylko trzeba było spiłować pilniczkiem ząbki w ładowarce

Edited by Pitwar36
  • Like 1

Sorki, wyżej przeczytałem, że "odpadł mi kawałek plastiku". Odnoszę wrażenie, że u mnie to nie jest plastik, a raczej jakiś stop. Czy faktycznie wykonanie zegarków tak się różni ?? Sprawdźcie jak możecie u siebie. Może jest jakaś akcja, że zegarki na rynek chiński, a europejski to dwa światy ???? i stąd te problemy z jakością. Dzięki pzdr.

• 1 month later...

A może ktoś się wypowiedzieć czym to przykleić? Trzeba pamiętać że łączymy metal z plastikiem. Poprzedni klej wyglądał jak jakiś silikon lub coś w tym stylu. Udało mi się go usunąć z plastiku na którym zamocowana była osłonka.

• 3 weeks later...
W dniu 19.03.2019 o 20:09, mavpl napisał:

A może ktoś się wypowiedzieć czym to przykleić? Trzeba pamiętać że łączymy metal z plastikiem. Poprzedni klej wyglądał jak jakiś silikon lub coś w tym stylu. Udało mi się go usunąć z plastiku na którym zamocowana była osłonka.

Do wszelakiego typu połączeń nawet elastycznych jeśli ma być trwałe, zazwyczaj używam glej do szyb samochodowych myślę, że będzie się nadawał bo ma gęstą konsystencję. Nie reaguje z lakierem więc będzie się nadawał.

Edited by shred23

• 7 months later...